Strach zo straty

Príspevok v téme: Strach zo straty
m.patrik

ahoj,
na leto odlietam ja a moja priatelka na taky vymenno-pracovny pobyt do USA na 3,5 mesiaca. Mozno vam to nieco hovori Work & Travel. Na takychto vyletoch sa deju rozne veci - sex, drogy, alkohol. Proste mladi si to idu uzit a zabavit sa. Tiez sa tam ideme zabavit, spoznat krajinu, kvoli peniazom tam nejdeme. Co je moj strasiak? Obavam sa toho, ze tam na priatelku budu skusat nieco ini chalani. Isto sa tam najdu taki, ktori sa nestitia toho, ze tam dotycny/a ma partnera. Priatelka je pekna, i ked sama hovori, ze kto by ju chcel, co su nezmysly. Ja som na nu strasne naviazany a jednoducho sa bojim. Priatelka nie je taka, ze sa da namotat, je mi verna cely nas niekolko rocny vztah, ale ja vsade vidim cihajucich "supov", a jednoducho aj ked priatelke verim, tento pocit ma zoziera :(.
To, ze by tam po mne isla nejaka zena sa neobavam, za cely vztah s partnerkou som nezazil nieco take. Mozno je to tym, ze zeny su ine, alebo som nepritazlivy.

Boli ste aj vy niektori takto v USA s partnerom/kou? Mam opravnene obavy? Viete mi nieco poradit (mozno lekara, aby som nebol taky)?

m.patrik

ja sa bojim aj tu na Slovensku. Ale to asi aj preto, ze som paranoidny, a neviem sa tohoto zlozvyku zbavit. proste aj ked nemam dovod, tak si to v hlave zacne domyslat :(

Delete

Nie si tak trošku sebecký? Aj keby tam išla sama tak sa podľa mňa nebojíš o ňu ako takú ale bojíš sa hlavne o seba. Nebojíš sa o jej zdravie a šťastie ale o to či neostaneš sám.

Riešim podobný problém a môžem ti napísať, že toto sebecké poňatie odchodu niekoho blízkeho je veľmi silný návod, ktorý ovláda strach.

DontWorry

Keby tam isla sama tak pochopim mozno aj tvoje obavy. Ale idete spolu, tak preco sa bojis? Aj keby ste chvilu tam boli bez seba...vsak podviest ta vie aj na Slovensku. Zvedena chlapom vie byt tiez tu. A tu sa nebojis a tam hej?
Zbytocne si vyrabas problem, radsej sa zacni tesit na nove zazitky s nou.