Je všetko v poriadku s mojim tehotenstvom?

Príspevok v téme: Je všetko v poriadku s mojim tehotenstvom?
bibi88

ahojte...pred týždňom som sa dozvedela že som tehotná, konečne sa vydarilo po skoro dvoch rokoch a teraz by som sa chcela opýtať či je normálne ak ma pobolieva raz pri pravom, raz pri ľavom vaječníku a či nevadí ak ma nebolí brucho furt...strašne sa bojím že potratím, síce si dávam na seba pozor ale ajtak, v dnešnej dobe sú potraty v 1. trimestri 50:50..termín ku gynekológovi mám na 17.4. je to ešte dosť ďaleko a keďže je to najlepší gynekolog v okrese tak je tam vždy veľa žien a kým by som sa dnu dostala asi by som aj porodila :D potrebujem vedieť či tieto veci sú normálne...prsia ma bolia furt a unavená som vždy..mala som aj pocity na zvracanie ale iba týždeň, teraz sa objavujú iba zriedka keď som hladná, najem sa a potom je znova dobre..

jankiuskajka

samozrejme, ze ak su nejake problemy tak ja nie som gynekolog ani odbornik. Ale co sa tyka konkretne tohto pichania v podbrusku viem ze to niekedy byva. Popripade si este o tomto konkretne precitaj aj na nete skusenosti inych tehuliek. Joooj ale ked si aj ja spomeniem kolkokrat ma pichlo tam potom zasa tam a potom zase hento ma vystrasilo pocas tehotenstva, no je to sucast toho :D samozrejme nic netreba podcenovat. Ja som tiez 2 krat pocas tehotenstva navstivila doktora, co som sa vystrasila a nevedela som ze co je v norme a co nie. dufam ze pri druhom tehotenstve uz budem vediet co a ako. aj ked sa hovori ze kazde tehotenstvo je ine :D tak uvidime

laura36

vies, ak mas nejake pochybnosti, mala by si sa porozpravat o vsetkom so svojim gynekologom, nie tu na fore, aby si mala istotu, ten ta predsa sleduje , nie my, co ta nepozname. Ale myslim, ze nemas sa coho obavat, zvykaj si, ze v tehotesntve byvaju rozne problemy, bolenia, pichania a nekonecna unava, tak to ber ze je to prirodzeny jav:D

jankiuskajka

ja mam zatial len jedno tehotenstvo za sebou, a prve tri mesiace som mavala tiez mierne bolesti v podbrusku akokeby troska podobne menstruacnym bolestiam a bolo vsetko ok. samozrejme zdoraznujem ze to boli mierne bolesti ktore sa objavili len niekedy a ziadne krvacanie ani nic podobne k tomu som nemala. este si len na zaciatku tehotenstva a uz sa takto stresujes a zaoberas potratmi? kasli na to, radsej sa teš, pokial nemas vazny dovod sa obavat potratu, tak na to ani nemysli. clovek by neveril ale psychika a dobra nalada a myslenie robia vela :)vela stastiaa