Crohnova choroba, alebo niečo iné?

Príspevok v téme: Crohnova choroba, alebo niečo iné?
|AnonyM|

Obávam sa, že mam crohnovu chorobu. Už rok mám traviace problemy /reflux/, stále ma bolí pod hrudnou kos)ťou (mierna neustavajuca bolesť) ... pri odberoch krvi som mal všetko OK /mierne zvýšene bielkoviny/ , no niekedy sa citim horšie ako napriklad teraz. Prelievanie v črevách, nafukovanie, riedšia stolica, bolesť v lavej dolnej časti brucha /ale myslim si že to je od nafuknutia/. Stolicu mam skoro stale mäkkšiu ale nie vyslovene že hnačka /až dnes som mal akokeby hnačku/, stolicu mam vždy raz denne. Uživam probiotika, jem veľa jablk a poslednu dobu /asi 3 dni/ som jedol kyslu kapustu.
Naozaj sa obavam, že to može byť crohnova choroba.
Ďakujem

|AnonyM|

Ten helikobakter by mal byť zničený na poslednej kontrole to už bolo všetko OK... ale keby znova sa vrátil tak určite už nechcem uživať antibiotiká a helicid... aj RNG mi už radil koloidné striebro, ale to som už bol po dobrati antibiotik:)

redka

Na helikobaktera skus napriklad mastichu, koloidne striebro, extrakt z kapucinky a pod.

Med je ok... V malom mnozstve ak ti nerobi problemy... Ako ho zvyknes jedavat?

|AnonyM|

wow toľko rád :) Ďakujem Vám určite to skúsim dodržať :)
Ovocia a zeleninu ktorú pestujeme nestriekame takže to čo vypestujeme doma ja bez chemikálii.
Ale keďže je ešte len jar tak zatiaľ nemáme nič, len zaváraniny. "čerstvé" ovocie a zeleninu kupujeme zatiaľ v obchodoch.
A na toho helikobaktera som bral 2x antibiotiká + helicid. Helicid mi predpísala ešte na začiatku mojich problémov obvodná a môj stav to ešte zhoršovalo ... takže ten týždeň som si musel vytrpieť... a do toho ešte tie antibiotika... mam pocit že vtedy sa pridali ešte tie problémy s nafukovaním, prelievaním atď... dovtedy ma bolelo len pod hrudnou kosťou.
Ešte raz Vám ďakujem za rady :) lieky nezaberajú tak dúfam, že aspoň to pomôže

redka

podla mna delena strava ma v sebe logiku... a mozno keby sme sa vratili o tisice rokov spat, tak aj tam uvidime priklad... vtedy asi tazko ludkovia nalozili na tanier kus masa, zemiaky a este nieco k tomu.... myslim, ze vtedy to prebiehalo tak (aj ked nikto z nas pri tom nebol :D ), ze ked ulovili mamuta, tak jedli len toho mamuta kym ho nezozrali celeho, ked mamuta nebolo jedli nejake listy ci korienky ci nejake plody... ale podla mna to jedli oddelene a nie vsetko spolu... a nezatazovali preto tak travenie ako my, ked si dame polievku, co nam rozriedi kyseliny v zaludku, potom si na to dame druhe jedlo pozostavajuce z masa, zemiakov ci ryze a kompotu a za tym si este dame nejaky ten zakusok a cele to zalejeme nejakou tou fajnovou sladkou vodickou a potom cuduj sa svete grgame, prdime, kruti nam creva boli nas pod rebrami a ledva dychame :D

redka

razurcite... zelenina ako priloha je oka ale kompot uz podla mna nie je dobry napad (aj ked k pecenemu masku to je chutne ale asi nie prave najlepsie pre travenie)... uz len preto, ze je to kopa cukru - samotne ovocie je plne fruktozy a na konzervovanie sa zvycajne pouziva este dalsie cukor... k tomu ako sa co travi si treba precitat nieco o delenej strave - ake su vhodne a nevhodne kombinacie... a k zelenine a ovociu napriklad knihy od normana walkera...

Kýčera

Redka Ti podala správnu informáciu a ja by som len dodala,aby si si ich bral na desiatu/2-3/. Bývaš na dedine,takže stravu máš z vlastných produktov-bio,ale asi postrekujete ovocie a zeleninu. Ak áno, potom ich musíš poriadne poumývať,príp. ošúpať. Problémy Ti môžu robiť postreky,šupky,jadierka/uhorka,paradajka,.../,bobuľovité ovocie,zelenina začínajúca na K-kel,karfiol,....a iné. V škole neobeduješ? Mal by si to zmeniť,si vo vývine,potrebuješ pravidelnú a rôznorodnú stravu,prípadne si so sebou zober toho viac,aj vodu. Keď piješ,nejedz, keď ješ,nepi-dodržuj prestávky. Jogurty nikdy nemiešaj so zeleninou,ale s ovocím. Keď ráno vstaneš,vypi pohár teplej vody/ s citrónom/,obleč sa a jedz pred odchodom do školy. Daj si niečo ľahké-jogurt,ovsené vločky,ovocie,...Ak ješ chlebík,ovocie si ber na desiatu,jedz ho samostatne,rožok/chlieb/s niečím si zjedz okolo obeda,keď prídeš domov nenatlač všetko jedlo naraz do seba. Zjedz hlavný chod,polievku si nechaj na večeru,môžeš si pridať aj zeleninu so syrom,mäsom,tvaroh,...Ale nie ovocné jogurty/biele áno/a ovocie tiež nie. Zapamätaj si,ovocie len doobeda a zvlášť,zeleninu poobede. Jedz pomaly,dobre potravu požuj,nepi bublinky,nežuj žuvačky/nafúkovanie/. Ak Ťa nafúkne,uvar si tento čaj:1PL feniklu,1ČL kmínu,1/2ČL anízu,10 min.vyluhuj. Sú aj rozrábacie,či sáčkové čaje.V Lidli predávajú sťahujúce pásy pre ženy,kúp si 1 a nos ho pri problémoch,môžeš si aj robiť drepy,..Aj to pečené mäso Ti mohlo ublížiť,mohlo byť staré,pokazené,...Na HP si užíval trojo ATB? Bolesť pod hrudnou kosťou býva aj z nafukovania. Redšia stolica nie ja na závadu,aj keby si ju mal po každom jedle. Nafukovanie sa objavuje aj pri neznášanlivosti niektorej potraviny alebo alergii,ale je tam viac príznakov. Dúfam,že som Ti aspoň trošku pomohla,ak budeš ešte niečo potrebovať,ozvi sa. Nájdu sa ľudia,kt.Ti poradia.

Razurčite

Prečo sa dáva zeleninová obloha alebo kompót?Môže to byť preto lebo zelenina a ovocie obsahuje enzýmy a podporuje ich množenie?Enzýmy sú nepostrádateľné pri metabolizme odkiaľ by sme ich brali ak všetko uvaríme,upečieme?

|AnonyM|

Ďakujem :) .. skúsim obmedziť pečivo a aj to jablko si dám samostatne :) vôbec by ma nenapadlo, že to môže spôsobovať aj to