Rýchle chudnutie

Príspevok v téme: Rýchle chudnutie
Bilingo

Dobrý deň prajem všetkým, som tu nový.
Chcel by som sa Vás opýtať. Mám 20 rokov, výšku 188cm a váhu 102kg. Od štvrtku (10.3.2015) som sa rozhodol schudnúť. Ombedzil som sladké, pečivo, maslo, vyprážané... a snažil sa to nahradiť zeleninou. Vo štvrtok som mal ešte 105kg a dnes ráno som sa postavil na váhu a 102kg (možno je niečo s váhou), nie je to podľa Vás príliš rýchle? Nechcem dosiahnúť neslávny jojo efekt, popr. ovisnutú kožu.
Od pondelka začínam pracovať ako poštár, takže pohybu bude dostatok.
Alebo by ste mi radili navštíviť nejakého výživového poradcu?
Vopred Vám ďakujem za odpovede.

vlasto

V jedle sa neobmedzuj, jedz kolko vladzes, len obmedz sladkosti a vyrobky z muky, a tak ako ti uz bolo spomenute cvic, nech sa telo spevnuje, nech potom koza na tebe neovisa.

Kýčera

Frekvencia jedenia aj to, že nemáš zdravotné problémy,je dobré. Ak natrvalo zmeníš svoje návyky,ŽIADEN JOJO EFEKT nehrozí. Ak budeš chudnúť primerane,neutrpí ani Tvoj zdravotný stav. Na začiatok skús chôdzu pol hodiny,vo vhodnej obuvi s vložkami,kt.budú tĺmiť nárazy a šetriť kĺby a postupne môžeš čas predĺžovať a prejsť na rýchlu chôdzu a hýb aj rukami. S cvičením začni opatrne,pomaly zvyšuj čas a záťaž,ale hlavne rob to KAŽDÝ DEŇ. Koľko Ti bude trvať,kým sa dostaneš na vysnenú váhu,je individuálne, všetko záleží len na Tebe,ale určite skôr,ako žena s toutou váhou. Pri chudnutí nesmieš zabúdať ani na dostatočný príjem proteínov,aby si nestrácal svalovú hmotu,kt. pomáha pri spaľovaní energie. Takže Tvoj príjem musí byť menší ako výdaj. Objem pásu máš vysoký,hrozia Ti srdcovocievne ochorenia,pri cvičení sa zameraj na túto oblasť,na začiatok voľ cviky šetrné na kĺby. Pred cvičením jedz sacharidy, po proteíny. Aby si spaľoval tuky, musíš si vypočítať vhodnú tepovú fekvenciu a cvičiť v kuse najmenej 20-30 min. Musím končiť, ozvem sa Ti ešte.

Bilingo

Na potraviny nemám žiadnu alergiu, takže môžem všetko.
A áno, chudnem prvýkrát, aj keď predtým som schudol už nejakých 15kg, ale to som počas zimy hrával hokej.
Ráno začínam nejakým celozrným pečivom so šunkou a zeleninou, popr. uvarené vajce(všetko bez soli
na desiatu nejaké ovocie alebo nízkotučný jogurt.
Na obed nejaké varené mäso so zeleninou alebo zeleninový šalát
Olovrant podobne ako desiata
A na večeru jedávam zeleninu a nejaký plátok šunky, bez pečiva.
Pijem 2-3 litre vody denne.
Pás mám nejakých 110cm a podobne aj boky.
Stravu chcem zmeniť natrvalo, takže pri to nehrozí jojo efekt?
Cvičiť plánujem začať cyklistikou, kupujem si vrece na boxovanie a doma brušáky a kliky. Časom chcem kúpiť švihadlo a začať behať, len to vraj pri nadváhe nie je vzhľadom na kĺby vhodné.
A ešte by som sa chcel opýtať, chcel by som schudnúť na váhu cca 85kg, +/- za akú dobu by to bolo zdravé "zhodiť?" Aby netrpel organizmus.

Kýčera

Ak chceš, aby som Ti s tým pomohla, musíš dať viac informácii. Netrpíš nejakou potravinovou alergiu, iné zdravotné problémy, Tvoja strava celý deň, pitný režim? Rýchle to nie je, 1.si chlap, 2.máš nadváhu a predpokladám, že 3.chudneš prvýkrát. Váha Ti bude prudko klesať len na začiatku, dôležité okrem nej sú aj miery, preto si odmeraj pás, boky stehná. Ak chceš zabrániť ovisnutej koži, MUSÍŠ CVIČIŤ/fitko-poradia aj so stravou, alebo začni sám/ a jojo efektu sa vyhneš len vtedy, aj NATRVALO ZMENÍŠ svoj životný štýl. Pri chudnutí získaš aj 1 benefit navyše-zlepšenie zdravia.