Vyoperovaný vaječník a problémy s HAK

Príspevok v téme: Vyoperovaný vaječník a problémy s HAK
Tinz

Dobrý deň. V októbri minulého roku mi nasli 7cm cystu na pravom vaječníku. Mala som dlhšie problémy, no mysleli sme si, že je to slepé črevo. Cystu mi laparoskopicky vybrali, no necelé tri mesiace po zákroku sa objavili rovnaké bolesti. To už sme sa objednali na chirurgii s chronickým zápalom slepého čreva, no pri prehliadke gynekológom sa zistilo, že mi na tom istom vaječníku narástla ďalšia 6cm cysta. Začiatkom februára tohto roka som teda bola znova na operácii, no tentokrát sa už jednalo o celý rez, nie len laparo, pri ktorom mi (konecne) vybrali aj slepé črevo. Doktori povedali, že pri laparoskopii pravdepodobne nebola odobraná celá cysta a tým pádom sa rozrástla znovu a vaječník sa už nedal zachrániť a teda mi ho museli vybrať. Gynekológ mi následne predpísal HAK. S HAK som už 2x mala zlé skúsenosti kvôli neustálemu krvácaniu a preto som ju vždy vysadila. Teraz ju však brať musím, pretože sa bojím aj o druhý vaječník. Gynekológ mi predpísal Benidette, no po skončení menzes som neprestala krvácať. HAK stále beriem, no je to už tretia, s ktorou mám rovnaký problém, a neviem, čo mám robiť. Mám 19 rokov a naozaj sa bojím aby so mnou bolo všetko v poriadku. Existuje niečo, čo by mohlo nahradiť HAK vrámci ochrany druhého vaječníku? Alebo aspoň niečo, čo by zastavilo sústavné krvácanie? Ascorutin nepomáha.
Ďakujem za rady

Alternativa1

Dobrý deň zaoberám sa samoliečbou tela. Mám 4,5 ročné skúsenosti. V prípade záujmu ma kontaktujte na email- prirodaprezdravie@gmail.com Napíšte mi do emailu váš problém a ja vám navrhnem riešenie. Ďakujem.