Ako sa vyrovnať so smrťou blízkeho človeka

Táto diskusia patrí k článku: Ako sa vyrovnať so smrťou blízkeho človeka?
Ako sa vyrovnať so smrťou blízkeho človeka?

Nevyhnutnou súčasťou straty blízkeho človeka je smútok. Vyrovnávanie sa so stratou patrí k najťažším výzvam človeka a pri blízkom človeku je bolesť a smútok osobitne silné. Ako sa s tým vyrovnať?

Wero

Starká vždy tvrdila že najhoršia je samota a prázdna posteľ. Po necelom polroku od starkého smrti si nechala urobiť prsteň zo starkého popola a tvrdí že je krásne mať jeho časť pri sebe. Rozpráva sa s ním a je s ňou v takejto forme denne. Je to krásne

Roryna

Krásny článok. Smútok, strata sú jedny z najťažších období. Zo smútku sa časom človek dostane ale sám jedine on vie čo potrebuje a čo mu pomáha. Strata a pocit že mu niekto chýba sú večné. Zvlášť u párov, ktoré spolu strávili viac než 30 rokov. Stará mama po smrti starkého bola na zrútenie. Mamka jej nechala u pana Tomáša Stríža vyhotoviť prsten z popola po starkom a starká sa naň nejak naviazala. Baví sa s ním. Rieši svoje starosti a spomína. Veľmi nám to pomohlo. Spoločnosť topa.sk je úžasný pomocník v podobných situáciách.

Žanka

ďakujem za sprevádzanie mojím smútkom /i mojím bojom s chorobou/... prebiehalo to a priebieha presne podľa tu napísaného...tvorba nového žitia po strate blízkeho, bez jeho prítomnosti, pomoci, objatí je omnoho ťažšia ako prekonávanie vlastnej nevyliečiteľnej choroby...

NN

...je to veľmi ťažké stratiť blízkeho človeka, ale život ide ďalej a musíme ho každý odžiť.......spomienky ostávajú, srdiečko často bolí

Slobodna

S clankom musim suhlasit na zaklade vlastnych skusenosti. Clovek si naozaj musi prejst vsetkymi fazami smutenia a bolesti. Myslim, ze najhorsie su ranne prebudenia, ked vas realita naplno ochromi a ten clovek alebo domaci milacik vam bytostne chyba. Prirovnala by som to k pocitu chybajucej koncatiny. Smutenie naozaj pomaha skracovat podpora od inych alebo ich zucastnene smutenie s vami.