Tetánia (tetanický syndróm)

Táto diskusia patrí k článku: Tetánia (tetanický syndróm)
Tetánia (tetanický syndróm)

Tetánia je syndróm, charakterizovaný stavom zvýšenej dráždivosti centrálneho a periférneho nervového systému, ktorý vzniká zmenami koncentrácie minerálov v medzibunkovej tekutine. Ochorenie nie je životu nebezpečné, ale vie ho pacientovi poriadne znepríjemniť. Má mimoriadne široký klinický obraz s mnohými príznakmi.

Filipes

Zdravim od maja mam diagnostikovanu tetaniu sice slabu ale je tam (podla grafu emg) skusal slm lieky pragiola lexaurin diazepam neustale pijem horcik nic nepomaha zachvaty nemavam aj ked boli nikdy som nehyperventiloval .. chcem sa soytat ci ma niekto krce a zasklby aj v jazyku ja ich mam po celom tele ale v jazyku je to strasne mam pocit prekrucania prelievania az take akoby trasenie dakujem za odpoved

Temptres

Ahojte.. Tak zhruba pred pol rokom mi diagnostikovali tetanicky syndrom.. zacalo sa to uz skor tym ze sa mi tazko dychaloale bepripisovala som to tomu vobec az neskor som sa prilis zaoberala negativnymi vecami az som to moc prezivala a neskor posledne som v robote stresovala az to napokon na mna prislo z nocoho nic sa mi tazko dychalo a zacala som panikarit a to je to najhorsie co som mohla urobit ..privodila som si zachvat a bolo mi strasne zle mala som pocit ze umieram busilo mi srdce a nevedela som co sa to so mnou deje.. Zachvat odznel po trocb hodinach a rano to zase na mna prislo z nicoho nic zase som sa bala a bola som v strese ze to zase na mna pride a takto sa to stale opakovalo.. Napokon som bola na tom az velmi zle ze mi musel priatel zavolat zachranku..Mala som pocit ze dostanem infarkt. Nechapala som tomu.. Doktor mi urobil vysetrenie srdca a bolo v poriadku..Dostala som diazepan a isla som domov ..Rano to na mna zase prislo tak som sla k doktorke a urobila mi komplet neurol. Vysetrenia az mi zistili tetaniu.. doktorka mi predpisala antidepresiva z ktorych mi bolo zle a este viac som sa uzavrela do seba a bala som sa vyjst von ze to na mna znovu pride.. neskor som brala len Magnezium a postupne som sa z toho dostavala ..nejedla som skoro vobec nic, bala som sa ze mi pride zase zle ale povedala som si ze sa musim dat doporiadku uz len kvoli mojej rodine a mojmu synovi lebo on ma najviac potrebuje.. je to velmi zly pocit ked clovek na to pomysli ale treba sa nad to povzniest a povedat ze to DAM a bojovat . Hlavne na to nemysliet aj ked sa to neda treba sa nad to povzniest nic ine nam nezostava..Vsetko je to v nasej hlave..mne pomohlo zmena zivotneho stylu, vela oddychu a spanku a da sa to .

Kycera

Tomáš, až teraz som si všimla, že si na mňa zareagoval. Tak hovor, čo potrebuješ, s čím by som Ti mohla pomôcť?
Bohužiaľ, tetánia ako choroba existuje, nie je vymyslená a zdá sa, že veľa mladých ľudí má s ňou skúsenosti.

drake-r

mne na tetaniu pomaha doplnenie mineralov, beriem toto www.pilulka.sk
(objednavam pomocou -odkaz odstránený- - kvoli zlave)

taktiez mi pomaha vyhybat sa alkoholu - tj nepit vela napr dva dni po sebe atd

no ked sa uz tetanicky symptom prejavi, tak sa snazim dychat pokojne pomaly a ist si lahnut - vacsinou mavam prejavy tetanie popri nedostatku spanku

Tommys

Ide len o nedostatok Vápnika a Horčíka, kúpte si Calmag a dávkujte vo zvýšenej dávke a táto vymyslená chorba ktorá je len nedostatkom vo výžive prejde. Žiadny psychológ a nanajvýš psychiater Vám nepomôže sám nevie o čo ide a problém nie je v myslení ale vo výžive. Psychiatri sú sami časom pacientami, dáva niekomu logiku ako môže chemický liek alebo elektrina vyliečiť myšlienku? Celá psychiatria je podvod na ľudstvo. Prosím naštudujte si výživu mnoho ľudí má akutny nedostatok výživy vit C vit B (komplexne B komplex) a kalcia a magnézia čo vedie k podráždeniu nervových vlákien a ku kŕčom, negatívnemu mysleniu atď. Nenechajte sa oklamať a naštudujte si vyskúšajte si na vlastnom tele a vyhodnoďte si sami za seba :) Pamätajte, že doktor nezarobí na zdravom pacientovi ale len na chorom :)

tomas123456789

RNG: mám všetky príznaky tetanie dokonca mi bola potvrdená cez EMG (alebo také podbné písmena :D) okrem toho mám aj iné zdravotné problémy s ktorými navštevujem psychiatričku a ona mi povedala že tetania je vymyslená choroba neurológov, bol som z toho trochu mimo vieš sa k tomu vyjadriť? za reakcie vopred ďakujem

Kýčera

Dada, Ikacmuk, nestačí len zistenie, že sa jedná o tetániu. Dôležité je aj zistenie druhu tetánie, jej formy a príčiny. Tá sa môže vyskyrnúť aj pri celiakii, sprue, črevných kataroch, otravách...

ikacmuk

dobry vecer prajem ,, pred rokom mi zistili ze mam tetanicky sydrom,, . moje priznaky,, sa ale zhorsuju,, strasne ma bolia palce na rukach a nohach,,, citim ako sami roby hrcka ,,alebo ja neviem co je to v krku,, ked mam taketo stavy ,, nemozem ani poriadne prehlat je to dost,, bolestive,, citim sa velmi vycerane,, estee ktomu,, mam aj astmu,,neviem co mam robit,, nevie niekto prosim vas poradit ,, ?

lujza-maria

Ahojte.Cgcem sa podeliť o skusenosť.Stalo sa my to cca pred 8 mesiacmi brutalna bolest z chrbtice do hlavy za 3 tyzdne hlava ako by som ju mala v mravenisku.Nesla som k lekarovi nocne ponocovanie ma najviac trapila zacala som chodit na masaze teraz je to uz celkom fajn ale zasla som na neurologiu mam 3 stupen tetanii bola som na EMG mam ist este na EEG ale najviac sa bojim MG mam ist s hlavou ale preco to neviem mam vysetrenie hypofizi mam to bez kontrastnej latky len povedali ze mozno bude potrebna aj ta latka.Bol niekto z vas na takomto vysetreni kolko trvalo.Mam aj leky Neurotop retard uziva niekto z vas tie lieky