Zbytočne lieky?

Príspevok v téme: Zbytočne lieky?
menma

Zdravím bol som na ednoskopii našli mi zápal v žaludku okrem toho čakam na vyšetrenie hladiny DAO protilatky proti celiaky a vzorky nejake.. doktorka mi dala lieky Ozzion 40 mg ktori potlačuje vyrabanie žal. kyselín v tele pýtala sa ma aj či mavam zahy ja som hned povedal že nie... takže kôli čomu mi dala jesť lieky na ničenie kyselin v tele ked to mam v poriadku? prečo si zbytočne ničit kyseliny a ich tvorbu? ma to nejaký iný dôvod ktorí neviem ?

menma

leincoak dakujem za radu b-komplex forte mame doma davam si 2 tabletky každe rano.. no ten stres to je u mna hrozne už.. možno to je aj z toho ked je to zo stresu da sa to liečit či len nestresovať sa?

[zruseny35]

Ten liek sa používa na "reflux žalúdka"- po jedle sa ti kyselina dostane do hrdla,a to ťa páli.Ak nemáš taký problem, kludne si to vysad.Znižovanie kyseliny ti potom sposobí "nafuknutie" a ťažšie stravenie jedla až nechutenstvo.
Zapalený žaludok má viacero dovodov:
-vela mastneho
-vela alkoholu,alebo pravidelný (víno najviac)
-užívanie niektorých liekov ,ktore horšie zvláda tvoj žaludok -acylpirin býva najčastejší
-silne korenené a štiplave jedlo
a vnutorná nervozita pri strese.
Poradila by som ti kupit si B-komplex forte,dostať ho bežne v lekárni.Upokojuje psychiku, nervovu sustavu,hlavne žaludočnu stenu.

menma

nemam k nemu žiadne antibiotika proste mi len dala ozzion a dopočutia.. :) a čakam na výsledky teraz, rodičom doma vysvetlujem že je to zbytočne ked si mam ničit kyselinu a nemam nič proti zapalu presne ako píšeš.. taktiež ako píše rng ... nemam žiadne problemy zo zahov..a ona mi da ozziona to je všetko.. no nič tak ešte ich par krat zoberem a vyserem sa nane.. inak to potlača dočastne kyselinu či to bude stale už tak?

RNG

Zapaly v zaludku su z roznych mikrobov, co su na jedlach. Zaludocne kyseliny, ked su dostatocne silne ich znicia. Takze znizovat kyseliny, ked su uz aj tak nizke zrejme je kontraproduktivne. Ale je to bezna prax lekarov,cest vynimkam, zialbohu. Tak ich to totiz ucia v skolach....

tasty

no pokial k tomu lieku ozzion ti predpísala aj antibiotiká, tak ozzion zbytočný nie je, štandardne liečia zápal v žalúdku kombináciou antibiotík a liekov so znižovaním kyselín