Artróza (osteoartróza) - o chorobe

Táto diskusia patrí k článku: Artróza (osteoartróza) - o chorobe
Artróza (osteoartróza) - o chorobe

Artróza (osteoartróza) je degeneratívne nezápalové kĺbové ochorenie, ide o najčastejšie ochorenie kĺbov. Je charakterizované degradáciou kĺbovej chrupky, subchondrálnou sklerózou, tvorbou ostefytov a zmenami mäkkých tkanív.

Patresko

Dobrý deň,
Podporná liečba artrózy je aj vyššie spomenutá pulzná magnetoterapia. Pôsobením elektro-magnetických vĺn hlboko do tkaniva dochádza k uvoľneniu svalových spázm a rozširovaniu ciev čím sa dosiahne prekrvenie a zvýši sa tvorba medzikĺbového mazivá, regenerácia a ochrana chrupavky.
Pre viac informácií ohľadne magnetoterapie ma kľudne kontaktujte na moju e-mailovú adresu patrik.mikulasi@zoznam.sk.

Jarmiluska

Dobrý deň, má niekto s týmto ochorením praktickú skúsenosť s kryoterapiou? Počula som samé chvály, že bolesť je utlmená, aj zápaly, iní pacienti si chvália, že pri dlhodobom chodení znížia aj spotrebu liekov a sú dlho bez bolesti, preto zvažujem - rada si však vypočujem aj iné názory. Ďakujem.

dada3

Mám problémy s palcom už je iprovany viackrát mali mi vybrať de akoby prišla som o celý zhyb palca potom mi dodávali z bedrovej kostí po roku a pol mi vyberali drôty a ja sa idem scvoknut od nepríjemnej bolesti.Na dotyk veľmi citlivé zmrazené elektrická bolesť na boku ma to bolí a pri dostupovani každý krok bolestivý Musím si podkladat telové veci a náhlej na palec ten je niekedy doma úplne studený akoby zamrznuty a keď idem von tak mám mozok stále nad tou bolesťou.Bolo mi povedané ze sa mi tam vytvoril nejaký vyrastok na boku .Ale ja tvrdím stále hneď po operácii ze to mám zmrtvene na dotyk bolestivé...prosím pomôžte mi už som z nervami na konci a takúto bolesť do smrti nevydržím.To nech ....Chcem sa opýtať či robia niekde umelé chýbajúce články na palec na nohe.Ďakujem za odpoveď a pomôžte prosím..

Joleen

Ja mám tiež artrózu a pýtala som sa ortopéda či by mi tie doplnky pomohli odporučil mi chondrosulfát a ten som našla v proenzi rapid plus. Momentálne beriem len 2 týždne tak uvidíme