Mysel, zmysel, zlo, skazený svet - to ma trápi

Príspevok v téme: Mysel, zmysel, zlo, skazený svet - to ma trápi
pacient123

Nuda je slovo ktoré vystihuje môj život --- už mi je všetko jedno nič ma nebaví ale viem ,že nie som jediný a že to je možno normálne proste život nemá zmysel tak načo ho hladať ,,,,,ale trápi ma len ,že som sám nemám vela kamarátov a kedže mám socialnu fobiu tak nwm osloviť ani babu to ma trápi najviac ---mam 18sť rokov ale dosť často klamem svoju mysel a hovorím si že som štastný niekedy to funguje ale ludia su natolko krutý ,že stačí ísť von a tam padnú tolko uražiek ,že aj to malé štastie sa stratí ......kvoli socialnej fobii som už od 12stych rokov terorizovaný okolím ,,,,,,ako dalej ? každý den je pre mna ničím ,,,svet sa mi zdá ako kolotoč všetko zle sa opakuje každý den ,,,,,,môže biť človek štastný navždy a skoro v kuse ? mne by stačili aspon štastie raz za tyžden alebo za mesiac ale ani to nemám ,,,,,,, je smutné že štastný som bol do svojich 12stych rokov vtedy som bol decko a po dvanastke to šlo dole vodou už 6rokov nedokážem najsť ten šmrnc do života ,,,,,,a strašne ma bolí hlava z toho uvedomenia si že svet je skazený a že čo ak štastný nikdy nebudem ,,,,,,,,,rád by som sa na svet chcel pozerať pozitívne ale fakt žiadne pozitívum pre mna neexistuje svet je len o skaze a nemá ani zmysel ,,,,vela ludí neprejavuje ani vdačnosť za nejakú pomoc ,každý len frajeruje aj za cenu že niekoho strápni,kažý nikomu nič nedopraje radčej by nechal prepadnúť 100 000 € ako by to mal dostať nejaký sused či kamarat alebo brat ----- fakt už neviem ako dalej nech myslím ako chcem nič ma nenapadá čo by ma robilo štastným ,,,,,

Razurčite

Čo vieš robiť čo ta baví?Rob to čo ťa baví aj keď to je ilegal a kto povedal že to je ilegal?Nečakaj že príde zazrak a nenechaj sa obmedzovať nejakým priblblim zákonom.

pacient123

no nie že akože neviem čo ma baví !! fakt neviem nič ma nenapadá po pravde ma napadá jeden nelegalny biznis ale nwm či na to mam a nwm že či ked to urobím takči s tohobudu prachy .....

tojejedno

Akoze nevies co mas robit ? to nedava ziadny zmysel , predsa musis vediet co chces v zivote docielit , kazdy to vie aj ked si mysli ze nie.

Si mlady chalan , musis mat nejake sny a tuzby , tak si vyber jednu jedinu a zacni na nej pracovat , aj keby to bola ta najvacsia blbost na svete tak proste zacni sa hybat.NEmozes si dovolit takto stagnovat to je to najhorsie co mozes robit , stravit cele dni nicnerobenim...

Chces zmenit zivot je tak ? to znamena ze ta nieco na doterajsom (mozno vsetko) sposobe zivota unavuje a to je dost silny dovod na XY zmien ktore mozes robit.

Proste zacni robit to co mas rad , musi ta ta cinnost nejakym sposobom naplnat , musis koli tej veci rano vstat z postele a pokracovat v tom usili tu vec dokoncit , rozumies ?

To ze mozno vidis momentalne vsetko ciernobielo este neznamena ze to tak aj ostane , uvedom si ze je to len tvoja doterajsia situacia a len ty ju mozes zmenit a to kedykolvek , aj hned. Vsetci sme obcas frustrovani a nic sa nam nechce a nevidime zmysel v tom co robime , ale cez to sa musis jednoducho preniest a povedat si ze je to len docasne a presne ty si presne v tomto stave , no pokial sa nevschopis tak to bude len a len horsie.

Existuje este moznost padu ktory ta moze ale nemusi prebrat , to znamena ze ak si teraz myslis ze je vsetko zle a nevies ako dalej , pametaj na jedno ze to je len zlomok z toho co moze prist pokial budes stale takto necinne premyslat a konat. NIKTO ta z toho nedostane , nikto ti nepomoze ani rodina ani kamarati NIKTO! len ty sam. A ver ze to je to posledne co chces kracat po dne.

Potrebujes peniaze ? ZAROB si ich! Potrebujes vzdelanie? ZACNI sa ucit!
Potrebujes kontakty? VSTAN a chod si ich ziskat medzi ludi!
COkolvek co ta brzdi sa da vyriesit jedine tym ze zacnes pre to nieco robit , je to jednoducha rovnica a neda sa nijako obist , neexistuje ziadna skratka.

Ja uz fakt neviem ako ti to vysvetlit aby si uz konecne zacal premyslat cinorodo , pretoze vsetko to zacina v tvojej hlave a tu musis jednoducho donutit premyslat pozitivne , to je zaklad vsetkeho.

A rozhodne do toho netahaj nejaku znamost (frajerku) Ona ta totiz z tejto situacie nedostane , je maximalne sebecke sa vrhat do vztahu a dufat ze ta z tohto stavu niekto dostane ,, pretoze budovat vztah by si mal zacat ako vyrovnany clovek a nieco do neho priniest , nie len ocakavat. A ty zial nemas co priniest , nehnevaj sa.

kamienok 2

hlavne ti treba frajerku :) tvoj zivot by hned dostal zmysel .. a tu doma nenajdes :) fakt skus to fitko ! a nie v lete !! hned !! do leta mozes mat pekne vytvarovane telo ... a hned budes na baby inak posobit :) daj na mna !!

pacient123

to je jedno --- ja by som zabčťal aj dnes ,ale na čom? rozmnýšlam v kuse že čo by som mohol urobiť pre zmenu života ale nič ma nenapadá v tom je problém a nevyhovaram sa len mám v tomto smere prazdnu mysel a nič ma nenapadá :( fakt ma napadla len jedna vec ale za prv-é= je to nelegáĺne a za druhé není to iste že aj ked sa to podarí tak s toho budem mať užitok

tojejedno

Ty musis zmenit cely svoj mindset a to od zakladu , ziadne rady ziadna pomoc MUSIS zacat od seba kamarat.

Chces zmenu ? necakaj na nu a urbo ju dnes , ano zacni dnes a nevyhovaraj sa na to ze nie si pripraveny a neurcuj si ziadne datumy kedy zacnes pretoze NIKDY takto nezacnes ,, zacni na sebe pracovat dnes!

Chces komplet zmenu a nemas peniaze je prahsprosta vyhovorka a mysli si o tom nadalej svoje , si jednoducho lenivy a cakas na to ze sa naskytne prilezitost ? alebo cakas na stastie ? ZABUDNI ! to sa nikdy nestane , pretoze stastie nie je nahoda , stastie si vytvaras sam tym ze tvrdo makas , pracujes na svojich snoch , tym sa buduje stastie.

Poloz si otazku co chces v zivote robit , kam sa chces dostat , co ti robi radost a jednoducho vymysli si v hlave plan ako sa tam chces dostat a hlavne zacni to realizovat aj ked po malickych krockoch ale vstan a proste to UROB.

Tym ze sa budes vyhovarat na vsetko naookolo ti zmenu nikdy neprinesie , prave naopak , zakopes sa tak hlboko ze mozes dopadnut ovela horsie nez len s terajsou depkou to mi ver.

Zda sa ti to tazke ? ANo mas pravdu je to kurva tazke sa zmenit a nestane sa to za noc , niekedy neuvidis zmenu ani za rok , mozno ani za dva ale musis verit ze sa to stane , ze sa zmenis a ver ze ked zmenis svoje zmyslanie tak sa razom zacnu diat veci , vsetko sa da zrazu do pohybu len proste musis zacat.

Ludia uz dokazali vseliake veci a nikto by to o nich dopredu nepovedal aj ked boli uplne na dne , co nie je absolutne tvoj pripad a pytas sa ako to dokazali ? Dokazali to preto lebo verili a nevzdavali sa napriek tomu ze to mali v zivote tazke...

Musis si uvedomit ze roky ti ubiehaju a ak nezacnes volaco pre seba a tvoju buducnost robit tak len mrhas svojim casom ktory ti uz nikto nevrati , tak sa prosim ta spamataj a zacni makat uz dnes.

Vela zdaru!

pacient123

tinawwel - mám jedneho kamoša je za všetku srandu sveta ,ale som s takej nudnej malej obce kde sa nedá naozaj nič robiť ,,,ja fakt nechcem sedieť v kuse za pc a nič nerobiť som si vedomi toho že sa môžem unudiť takto k smrti ....,,viem jedno že sa potrebujem odstahovať ,zmeniť prostredie a začať z novými ludmi ale to není len tak nemám nato financie mam len 18sť všetko je také tažké pre mna ...kolko krat som pomýšlal na samovraždu ale som veriaci takže som to neurobil

pacient123

kamienik 2 - už som rozmýšlal o fitku a v lete s tím začnem ,,,a čo ma baví ? určite by sa niečo našlo ,ale nič ma nenapadá moja mysel je v tomto smere prazdna neviem si spomenuť na nič čo by ma bavilo

tinawell

Ahoj, áno svet je skazený, ale vždy sa nájde vec ktorá dokáže urobiť človeka šťastným. Ty máš tu sociálnu fóbiu, ale ak by si veľmi chcel, tak to dokážeš prekonať. Všetko sa dá, len musíš chcieť. Stačí ak si nájdeš jedného kamaráta/kamarátku. Hneď by si mal pocit že svet nie je až taký zlý. V tvojich rokoch som tiež mala niekedy pocity ako ty, dokonca som už ani nemala chuť do života, ale vždy sa našlo niečo pre čo som bola ochotná bojovať. Skús si kúpiť napr. psa, hneď sa budeš cítiť lepšie. :D Znie to ako hlúposť, ale mne to pomohlo. A začni chodiť viac von, síce to máš ťažké s tou socialnou fóbiou, to chápem, ale život máš len jeden, tak to nepreži takto - nudne. Skús sa zabávať a ži každý deň na 120 %, ži tak, akoby mal byť každý deň tvoj posledný. Učite máš rodinu, skús s nimi byť viac. :) Keď som mala ja 18násť, myslela som že už nikdy mi nebude dobre, že mám zlý život, teraz mám 25 a mám ( pre mňa ) najlepší život na svete. Neboj sa, všetko sa zmení, ale aj ty pre to musíš niečo robiť. Nič nejde samo. Spomeň si na ostatných, nie si jediný na svete čo sa má zle, sú ľudia ktorý majú 1000 krát ťahší život ako ty. Máš čo jesť, máš čo piť ? ... Buď rád aj zato, niektorý ľudia by zato dali všetko. Teš sa z každého dňa a neseď za PC. :) Prajem pekný zvyšok večera. :) :)

kamienok 2

a nie je nic co ta bavi ? co ta zaujima ,? ja som na tom asi tak nejak ,trapi ma tenco zly svet, nepozeram spravy ,a ked nahodou .su zapnute , nic ine nepocujem len same krutosti ,mna sa to bytostne dotyka a boli ,pripadam si neikedy jak matka tereza co na nu dopada cely bol sveta ! dva dni mi je z toho zle ... ale mam muza a dieta .. ale stale mam pocit ze mi nieco chyba .a je to laska . manzel mi vela krat psychicky ublizil ,velmi ..ani bytka by tak nebolela ,voci nemu som zatrpkla .. snazim sa robit si radosti , oblecenim .. fitko .. mame psa, chodim do prace ..ale stale mam pocit ze ma nic nenaplna .. nemam impulz do zivota , same stresy .. lebo musim zarobit vela korun... citim sa vyprahnuta ,,zlomena ..psychicky krypel .. vzdy sa snazim o nejaky program .. zaberie chvilku ,potom som zasa taka nejaka nestatsna .. ako keby som stae hladaa moju druhu polovicku ktora ma konecne pochopi a urobi stastnou . ... ani na disky nechodis ,?? ja by som ti odporucila fitko ... mne pomaha ..stretnes novych ludi ,aj nejake kočky ,bola som tam prvy krat ,samozrejme ,ze sa tam clovek citi jak z marsu ..ale treba sa opytat . nech ti poukazuju ako sa na com cvici ,ked budes vediet .. chod kazdy den ,na pol hodku zacvic si to svoje ,pokukaj po ludoch .. mozno sa s niekym zoznamis.. :) najsed nejaky zmysel .. ja si vzdy najdem taky roh ,idem na stacionar ,alebo bezkar ..odtial sledujem svalnacov ..:)) ked neviem nejakeho svalovca sa opytam ,, mile radi poradia .. domov idem celkom spokojna :))