Mysel, zmysel, zlo, skazený svet - to ma trápi

Príspevok v téme: Mysel, zmysel, zlo, skazený svet - to ma trápi
pacient123

Nuda je slovo ktoré vystihuje môj život --- už mi je všetko jedno nič ma nebaví ale viem ,že nie som jediný a že to je možno normálne proste život nemá zmysel tak načo ho hladať ,,,,,ale trápi ma len ,že som sám nemám vela kamarátov a kedže mám socialnu fobiu tak nwm osloviť ani babu to ma trápi najviac ---mam 18sť rokov ale dosť často klamem svoju mysel a hovorím si že som štastný niekedy to funguje ale ludia su natolko krutý ,že stačí ísť von a tam padnú tolko uražiek ,že aj to malé štastie sa stratí ......kvoli socialnej fobii som už od 12stych rokov terorizovaný okolím ,,,,,,ako dalej ? každý den je pre mna ničím ,,,svet sa mi zdá ako kolotoč všetko zle sa opakuje každý den ,,,,,,môže biť človek štastný navždy a skoro v kuse ? mne by stačili aspon štastie raz za tyžden alebo za mesiac ale ani to nemám ,,,,,,, je smutné že štastný som bol do svojich 12stych rokov vtedy som bol decko a po dvanastke to šlo dole vodou už 6rokov nedokážem najsť ten šmrnc do života ,,,,,,a strašne ma bolí hlava z toho uvedomenia si že svet je skazený a že čo ak štastný nikdy nebudem ,,,,,,,,,rád by som sa na svet chcel pozerať pozitívne ale fakt žiadne pozitívum pre mna neexistuje svet je len o skaze a nemá ani zmysel ,,,,vela ludí neprejavuje ani vdačnosť za nejakú pomoc ,každý len frajeruje aj za cenu že niekoho strápni,kažý nikomu nič nedopraje radčej by nechal prepadnúť 100 000 € ako by to mal dostať nejaký sused či kamarat alebo brat ----- fakt už neviem ako dalej nech myslím ako chcem nič ma nenapadá čo by ma robilo štastným ,,,,,

gamm

ten vyrok s tym svetom netreba brat uplne doslovne. na nieco totiz mame vplyv no zdaleka nie na vsetko.
pacient, pre teba by malo byt smerodajne to ze tvoje vztahy s druhymi a to ako zijes je do urcitej miery odrazom teba, presnejsie tvojho uvazovania. takze musis zacat od seba, zmenou svojho uvazovania. no ako som pisal, na vsetko vplyv nemame. ale k tomu doplnim, ze k tomu na co nemame vplyv, mozme zaujat aspon nejaky postoj.
takze ako vidis stale je to o tvojom uvazovani. samozrejme aj to ma svoje limity. nie sme totiz stroje, sme len ludia, takze ani tie nase nalady a postoje nie su nemenne a trvale. kazdopadne mozme sa aspon pokusat ich zmenit do takej miery do akej sa to da (ktora je samozrejme tiez individualna)

pacient123

prezyvka 055 ...máš pravdu ale ked si vitvorím obraz a každý mi hokazí tak to som nevytvoril ja ale ludia

pacient123

liberta 25- vieš ono je to tak že sa neustále pokúšam biť štastný a uspokojujem sa s tím že nemám biť prečo biť neštastný a zabudnem aj na nejaké dôvody prečo by som mal biť neštastný ale poniektorý ludia su tak namyslený že mi tu iluziu zničia a ssom na tom potom ešte horšie ako teraz,,,, kvoli sf som si akoby zvykol že nedokažem osloviť baby,potom mám aj akné ,strácam rešpekt ,nedokážem sa ani nahnevať ,dosť často sa s tím aký mám život zmierim ale niekedy na mna príde niečo vdako čomu si uvedomím že tak už nechcem žiť a chcem aspon zapadnúť medzi v pohode ludí ,,,,nikdy som neprestal veriť v boha ....chcem len jedno nemať socialnu fobiu a akné a potom ked to nebudem mať tak sa chcem usadiť a konečne žiť

liberta25

NO2, ty si si musel riadne uhnut alebo na niecom ficis. to, ze mas na houby zivot, to neznamena, ze ho mas kazit (hoci len uzkostnymi radami) aj inym. daj sa dokopy, kym sa da.
pacient, si strasne zamerany na svoje nedostatky a negativa asi. aspon o dost viac ako pozitiva. skus to vymenit. viem, ze sa to lahko pise a tazsie chape, ale urcite mas nieco kladne v sebe, co by si mohol dalej rozvinut. zameraj sa na to a potom rob dalsie kroky.

NO2

Áno, tento svet je skazený. To, čo sa stalo pred 2000 rokmi, sa stalo prvý a poslednýkrát. To vám garantujem, vy materialisti.

NO2

A pochybnosti o tom, že čo a ako si nechaj pre svoju starú mamu, nič v zlom. Ja také veci ako pochybnosti neriešim, ja pochybnosti nemám, nie som pseudokatolík. Vždy dosiahnem to, čo chcem.
Uvidíš, len mi ver a nemysli na všetko možné okolo toho, lebo to nie je podstatné. Reči sú luft, s.ať na nich.

NO2

Isto to nebude satanistickým rituálom, nie som čisto na hlavu padlý, aby som uzdravoval niekým, kto vie uzdraviť len naoko a potom je to o ho.ne.
Vierou v Boha, ale hlavne ver mne, že ťa nesklamem.
Ja mám v pi.i aj tvoje peniaze, aj tak mi ich pošleš, lebo moja viera ťa zrazí k zemi.
You´ll see.

pacient123

No2-nwm ako ma vyliečiš ,ale tak nemám čo stratiť pokial to nebude satanistický obrad tak suhlasím ,,,som veriaci a verím v boha

NO2

Tvoj email mám, dobre si spravil, že si ho tu nechal.
Sorry, že nemám práve ten najvyberanejší slovník, ale to je detail:-)