Ako na kamoša, ktorý sa bojí do mňa zamilovať?

Príspevok v téme: Ako na kamoša, ktorý sa bojí do mňa zamilovať?
Evushka15

Hm, kde začať. Ide o kamoša, ktorého som spoznala pred rokom aj pol asi, stretli sme sa raz, išli sme do kina a chvíľu sme si ešte písali, asi tak do konca roka. Potom sa neozval asi pol roka, nejako som to neriešila. Potom prišiel na skype a ja som mu napísala, že kde bol tak dlho. Opäť sme si začali písať, opäť sme sa stretli, problém je, že on býva v Prahe (podniká tam), takže sme sa potom zase istú dobu nevideli, kým mi neoznámil, že príde do Bratislavy na možno 2-3 mesiace a bude tu pracovať pre nejakú firmu. Z 2 mesiacov sa to naťahuje na 5 mesiacov, lebo sa nechal nimi ukecať a ostáva nám cca jeden mesiac.

Pointa je, že časom som sa doňho zaľúbila. Typický problém a možno budem znieť ako puberťák, hoci už mám svoj vek. Je milý, ochotný ma odviezť vždy z kina domov, nápomocný, nevadí mu za mňa platiť... za ten čas sme boli spolu v kontakte čoraz viac, najprv písomne, teraz už aj fyzicky. Z pôvodného raz za týždeň to bude už asi aj 3x za týždeň. Pozval ma na výlet do Brna, dal mi plyšového medvedíka, vraj len tak, lebo sa mi páčil taký, ako darček Valentín/narodeniny. Zaujíma sa o mňa, vie, čo mám rada, pýta sa ako sa cítim, či nie som unavená, či mi nie je zima, atď. V Brne som mu napísala na papier (nedokázala som to povedať), že ho ľúbim. Pýtal sa ma, či to myslím vážne, tak som ho v tom utvrdila, ale nič viac na to nepovedal. Dlho som ho lámala, dlho mu trvalo, kým mi dovolil bozk na pery iba. Potom ním niečo prešlo. Každý deň keď sme spolu, snažím sa zachádzať o kúsok ďalej v intímnostiach, ale ťažko uňho, nie vždy ma pustí. Je to introvert a ja extrovert. Pred pár dňami som uňho prespala, bol taký ako medvedík, túlil sa ku mne, bozkával ma, nič viac nebolo, nenútim ho. Ale vždy keď začnem s niečím, či by sme to nemohli skúsiť, alebo spomeniem niečo ako rande, začne sa plašiť. Tvrdí, že sa nechce nechať namotávať, hoci je nalomený. Spomína naše rozdiely, ja extrovert a on introvert, že nie som úplne jeho typ a že sme ďaleko od seba, na druhej strane povie, že som sa mu dostala pod kožu nejakým zvláštnym spôsobom. Poraďte mi ak máte nejakú podobnú skúsenosť, je nejaká šanca, že sa namotá časom? Vidím na ňom, že sa jeho hlava bráni, ale keď jeho hlava nedáva pozor, tak skĺzne. Toto väčšie zbližovanie trvá možno 2 týždne, predtým sme boli len kamoši. Ospravedlňujem sa za tak dlhý príbeh, neviem to povedať kratšie.

[zruseny35]

evuska15...on je tu "dočasne" ,nemal plany tu ostať.Jediné prečo som ti toto všetko napísala je,že si urobila chybu-vyznala si mu lasku TY.On ti ju predsa nevyznal...
Ty si sa nemala o jeho priazen snažiť.Toto robí muž,on si vyberie koho srdce bude dobíjať,lebo naozaj aj chce.

Evushka15

@liberta25: No to je možné, lebo aj on by mi chýbal a dosť. Viem, je to ťažké. Pokiaľ by sa on nerozhodol vrátiť na SVK. Oboch by nás to bolelo zrejme. Lenže mňa to bude bolieť už teraz. A jeho ktovie, či možno tiež nie, či práve až potom si neuvedomí, ako veľmi ma chce.

liberta25

myslim, ze by mohlo pomoct aj to, keby si mu dokazala naznacit, ako si predstavujes vas vztah, ked jeden bude tu a druhy tam. pravdepodobne toto je asi to, co ho brzdi najviac. a myslim skor, ze tomu tak je z citoveho hladiska unho, proste by si mu hrozne chybala, nie z tych rozumovych dovodov, ze by ti neveril alebo, ze vztah na dialku je zlozity a pod.

Evushka15

@liberta25: no presne mám pocit, že ty si to opísala najvýstižnejšie.... ja som tá aktívnejšia, ale on sa snaží držať, aby sa moc nenamotal, lebo keď som ho začala príliš vášnivo bozkávať, začal byť mierne mimo :D V posteli mi šepkal, že som medvedík, spali sme v jednej posteli, ale aj keď mohol, nepokúsil sa o sex, aj keď ležal na mne. :D a bozkával ma všade kde dočiahol. Tiež mám pocit, že sa snaží nejako brániť, lebo je citlivý, tak aby netrpel. On je ten typ, že kamenná tvár navonok ale vo vnútri ako medvedík a citlivý romantik (to aj o sebe povedal, že je romantik). Len neviem prelomiť tú jeho bariéru čo si vybudoval v hlave a obkolesil tým aj srdce. Jeden dobrý kamoš mi radil, nech mu dám veľa veľa času. Len ja vidím ako ten čas uteká. :(

liberta25

asi budem teraz divna v nazore, ale priklanam sa k tomu, ze ta chce. pravdepodobne bude dost citlivy a boji sa uplne namotat, lebo dialka a tak podobne. aj taki chlapi su a je bezne, ze v takejto faze vztahu sa snazia este rozmyslat tym kuskom rozumu, ktory im ostal. tiez sa moze stat, ze ked sa s tebou vyspi, tak uz sa tomu nebude schopny ubranit. takze to chce len trpezlivost. tot, ale moj skromny nazor.

Evushka15

@lienocka-33: on ma práveže volá sám von... dneska sme riešili kino, že či pôjdeme, ale nejako sme sa nezhodli v chápaní a on sa spýtal, že tak teda čo, či ideme či nie... a ja na to: "tak teda nič", o pol hodinu či hodinu mi volal, čo s tým kinom... vyjadril sa, že on by chcel ísť so mnou. A nakoniec sme sa dohodli. Prečo sa odťahoval pri bozku bolo, že fakt sme obaja boli kamoši, len kamoši a zrazu som po ňom vyštartovala. Trvá to ani nie dva týždne v podstate. Neskôr sa mi priznal, že nejaká iskra aj uňho preskočila, len sa nechce namotať, lebo... a tie dôvody som už písala.

[zruseny35]

Zlatko,ty si v peknej kaši-a ešte k tomu si v tom sama.Ten chalan ťa nechce,len mu je príjemné že ho lubiš,a tak je s tebou.To prečo nechce viac a "odťahuje sa" je preto ,že ta nechce využívať-byť s tebou len preto,že ty si zalubená lebo on sa nezalubil do teba.
Chlap sám kontaktuje ženu ktoru chce,sám ju vyzýva von a sám sa odváži na prvý bozk,ked ju chce lebo sa mu už páči.

Evushka15

A ešte mi raz priznal, keď sme vedľa seba ležali, keď začal s tým, že "musíme sa porozprávať", tak mi povedal, že on sám nevie čo chce.

Evushka15

@redka: Ja by som chodila za ním a on za mnou a hovoril, že vedel by sa ešte presťahovať do Brna, čo by bolo bližšie.

@Fleur-de-lis: No práve, že toto je založené na rovnakých názoroch, na naozaj takých názoroch na témy, čo riešia aj bežné páry, ako "chceš bývať v dome či v byte a v akom?, počet detí, svadba".. atď. Proste pritrafili sa také témy, keď sme sa o niečom bavili, tak z toho vyplynulo všeličo. Čiže rozdielne sú len tie povahy. keď skĺzava myslím ostražitosť, že nie je taká a je automaticky prítulnejší, vášnivejší. Sám priznal, že viem ako naňho, že som sa mu nejakým zvláštnym spôsobom dostala pod kožu. Ono tá príťažlivosť je skôr priemerná, len ja nie som introvertka a šedá myška, ako je zvyknutý na ženy.