Ako na kamoša, ktorý sa bojí do mňa zamilovať?

Príspevok v téme: Ako na kamoša, ktorý sa bojí do mňa zamilovať?
Evushka15

Hm, kde začať. Ide o kamoša, ktorého som spoznala pred rokom aj pol asi, stretli sme sa raz, išli sme do kina a chvíľu sme si ešte písali, asi tak do konca roka. Potom sa neozval asi pol roka, nejako som to neriešila. Potom prišiel na skype a ja som mu napísala, že kde bol tak dlho. Opäť sme si začali písať, opäť sme sa stretli, problém je, že on býva v Prahe (podniká tam), takže sme sa potom zase istú dobu nevideli, kým mi neoznámil, že príde do Bratislavy na možno 2-3 mesiace a bude tu pracovať pre nejakú firmu. Z 2 mesiacov sa to naťahuje na 5 mesiacov, lebo sa nechal nimi ukecať a ostáva nám cca jeden mesiac.

Pointa je, že časom som sa doňho zaľúbila. Typický problém a možno budem znieť ako puberťák, hoci už mám svoj vek. Je milý, ochotný ma odviezť vždy z kina domov, nápomocný, nevadí mu za mňa platiť... za ten čas sme boli spolu v kontakte čoraz viac, najprv písomne, teraz už aj fyzicky. Z pôvodného raz za týždeň to bude už asi aj 3x za týždeň. Pozval ma na výlet do Brna, dal mi plyšového medvedíka, vraj len tak, lebo sa mi páčil taký, ako darček Valentín/narodeniny. Zaujíma sa o mňa, vie, čo mám rada, pýta sa ako sa cítim, či nie som unavená, či mi nie je zima, atď. V Brne som mu napísala na papier (nedokázala som to povedať), že ho ľúbim. Pýtal sa ma, či to myslím vážne, tak som ho v tom utvrdila, ale nič viac na to nepovedal. Dlho som ho lámala, dlho mu trvalo, kým mi dovolil bozk na pery iba. Potom ním niečo prešlo. Každý deň keď sme spolu, snažím sa zachádzať o kúsok ďalej v intímnostiach, ale ťažko uňho, nie vždy ma pustí. Je to introvert a ja extrovert. Pred pár dňami som uňho prespala, bol taký ako medvedík, túlil sa ku mne, bozkával ma, nič viac nebolo, nenútim ho. Ale vždy keď začnem s niečím, či by sme to nemohli skúsiť, alebo spomeniem niečo ako rande, začne sa plašiť. Tvrdí, že sa nechce nechať namotávať, hoci je nalomený. Spomína naše rozdiely, ja extrovert a on introvert, že nie som úplne jeho typ a že sme ďaleko od seba, na druhej strane povie, že som sa mu dostala pod kožu nejakým zvláštnym spôsobom. Poraďte mi ak máte nejakú podobnú skúsenosť, je nejaká šanca, že sa namotá časom? Vidím na ňom, že sa jeho hlava bráni, ale keď jeho hlava nedáva pozor, tak skĺzne. Toto väčšie zbližovanie trvá možno 2 týždne, predtým sme boli len kamoši. Ospravedlňujem sa za tak dlhý príbeh, neviem to povedať kratšie.

Alixo

Prosím pomôžte mi..mám miluceho frajera ale mam pocit ze ho prestavam lubit:(( ale ja oňho nechcem prisť,chcem sním byt ale trapim sa,ci mu to mam povedat alebo ako..pomozte mi prosim vas

Alixo

Pomôžte mi..mám milujúceho frajera ale mám pocit že ho prestávam ľúbit :(( ale ja nechcem oňho prísť :'(chcem sním byť lebo je super a ako pre ženu dokonalý ale chcem sa doňho znova zamilovať..poradte mi,čo mám robiť

Fleur-de-lis

no neviem či je to zastaralé. Podľa mňa je to skôr prirodzené. Keď sa mužovi páči žena a musí spraviť prvý krok, musí sa o ňu snažiť, ukazuje to jeho odvahu, jeho ciele (normálny muž si svoj čas a energiu váži), či je to len úlet alebo či má vážny záujem, či je ochotný ženu aj spoznať alebo či chce len zábavu...
Keď žena zbalí muža a on sa nikdy nemusel veľmi snažiť, je dosť možné, že si ani ten vzťah nebude veľmi vážiť, lebo ho to nestálo veľa síl, a skôr pri problémoch zdupká, alebo keď príde iná. Alebo bude stále očakávať, že žena sa bude snažiť aj počaas vzťahu všetko dávať dokopy.
Akože samozrejme sa takto nedá povedať, že všetci sú rovnakí. Ale je to v mužskej náture, že si vážia to čo si dobijú a nie to čo majú zadarmo.

A prosto muž keď je dotlačený do niečoho, to nemá dobrý koniec. Či je to vzťah či svadba či niečo iné. Raz sa vzbúri, lebo to nebolo plne jeho rozhodnutie.

Žena je charakterovo iná a vzťah bude brať väčšinou rovnako vážne bez ohľadu na to kto si koho získal. Vzbura príde len ak sa zo svojej hlúposti nechala zbaliť nejakým nevyspelým sebeckým lenivým....

Samozrejme má táto teória diery a výnimky, ale čo si všímam tak to väčšinou platí.

No ja autorku netlačím do toho aby ho nechala. Len nech si dáva pozor nakoľko je iniciatívna ona. Dúfam len, že on nehrá divadlo, lebo mu jej správanie hladká ego.
Namotávať chlapa, neviem, ale znie to zúfalo a neúctivo. Tak rešpektuj trochu jeho rozum, šak asi vie, prečo do vzťahu ísť nechce. TO je dobre ak uvažuje prakticky a nehrnie sa hneď niekam.

Uf, a ja by som nechcela chlapa, ktorého typ nie som. No neviem dievča, mne to príde, že si príliš hŕ hŕ a aby si sa nepopálila.
Príde mi, že si zvyknutá, že dostaneš čo chceš? Len rešpektuj aj to čo chce on a rešpektuj to aj tým, že mu nechaj priestor a nelez mu do postele aby si ho zlomila...

Nina.

Podľa mňa sa s tebou tak trochu dosť hrajká. Prečo by ťa nevolal von a nemojkal sa s tebou? Vypĺňaš mu aspoň čas kým je tu. Ja neviem, ale na tvojom mieste by som to nechala tak. Mám pocit, že keď sa vráti naspäť do Prahy, tak skončí aj tá vaša love story.

Deria

Neviem, co sa stalo, ze si nejaka znechutena ale ja by som ti radila, daj si pohov. Neuhanaj ho. Rozumiem, ze sa ti cas krati, no po tom vsetkom, by si mu mala dat sancu, aby sa nadychol. Ak bude chciet, ozve sa. Aj ked je introvert, ver mi!:)

Deria

Isteze moze aj zena urobit prvy krok, preco nie a hlavne, ak je on nesmely. Vsetko zalezi od situacie. Tu nejde vsak len o prvy krok. Vyznala si mu aj ako prva lasku, on si vsak stale nie je isty, ci ten vztah takto chce....ajaj, to nie je dobre.:( Keby to bolo obojstranne, uz by sa to bolo po tom vsetkom, co pises, davno prejavilo. Ze sa nechce namotat? Ved keby bol do teba zalubeny, tak by nerozmyslal, ci sa ma namotavat, ci nie, uz by davno namotany bol, ci chce, ci nechce.

Evushka15

Vďaka za rady, ale zdá sa, že už s tým po dnešku nijako nepohnem. Neviem čo ho to pochytilo dnes večer, ale stále dokolečka rieši rozdiel medzi introvertom a extrovertom. Ako keby bol zrazu niekto iný. :/ Takže asi nič z toho. I keď uňho je to stále ako na horskej dráhe.

B.Z

Ak je chlapec hanblivejší ako píšeš, tak nevidím dôvod, prečo by si tu iniciatívu nemala prevzať ty.Nič za to nedáš.Netreba ho odpisovať len pre jeho povahu ako ti tu radí lienočka...

liberta25

lienocka, mas pravdu len scasti. ano, drviva vacsina muzov takych je, aspon spolocnost nas, zeny, o tom presviedca. je ale vela muzov, co ti povie, ze by boli radi, keby zena urobila prvy krok. a tento je prave ten typ, u ktoreho je lepsie, ked spravi prvy krok a aj dalsie zena. lebo ak by to nespravila ona, spravi ich v buducnosti ina a bude to v haji ;)

B.Z

Niektorí asi ostali v minulých tisícročiach keď vždy muž dvoril žene.A pravdupovediac, také vzťahy tiež vždy nevyšli.Často muži terorizovali ženy, a potom trpeli.Ešte praprastará mater to zažila...Teraz poznám šťastné páry, kde muža "zbalila" žena, a mnohí z nich sa už aj zosobášili a majú deti, šťastnú rodinu...
Celkovo tie staré spôsoby boli podľa mňa obyčajné bludy z hláv zastaralých generácií...