Muzi vadila by vam velmi chuda priatelka?

5.5 elsa

zuzi74, oprávnenie a vedomosti za ktoré je plne zodpovedný,ak nie si spokojná môžeš ísť k inému,ale nie aby tu nejaký laik rozdával múdrosti,ktorým vôbec nerozumie,doktor musí prečítať oveľa viac kníh ako nejaký laik čo sa na múdreho hrá,je plne zodpovedný za to čo robí,hlavne preto dostane ten diplom lebo je oprávnený vykonávať prácu lekára.

dalsi

dalsi:

mile damy. Ked uz citate prispevky od RNG, tak citajte pozorne. Zda sa, ze chcete vidiet len to svoje.

Dufam, ze to RNG vysvetli lepsie, ale z jeho prispevkov /a z poznania ludskeho metabolizmu/ to chapem takto:

- nikde sa nepreferuje zo zdravotneho hladiska obzerstvo, tazke tuky a 100kg ako norma pre zeny...

- ze zena ma mat tukovy obal /tak isto aj muz/, neznamena, ze ma byt clovek tlsty, nema sa zdravo stravovat, nema cvicit.

- je rozdiel mat obezitu, ktora negativne ovplyvnuje kardiovaskularny system a rozdiel mat par kg naviac, ako hovori "norma" pre meranie BMI.

Tych par kg naviac, nerobi z cloveka ziadne prasa, ale len to, ze ma prirodzenu tukovu vrstvu. Ta vrstva je tam vhodna pre zdravie a dalsie priberanie je samozrejme neziaduce, lebo uz ovplyvnuje srdce, cievy, tlak a ine.

Tak isto neni zdrave byt extremne vysportovany a snazit sa vsetok tuk zhodit. Telo ho potrebuje.

Je velky rozdiel, co sa vam paci a co lahodi oku a co je zdraviu prospesne.

Mimochodom aj v stredoveku, ci staroveku bola krasa zien vnimana tak, ze muzi chceli zeny s kyprejsimi tvarmi a dnesne modelky by sa povazovali za skarede.

Je jasne, ze vela ludom, ktori jedia a nepriberaju, mozu mat taky metabolizmus a nepomoze im moc prejedanie sa. Casto ide napr. o poruchy stitnej zlazy, jej hyperfunkciu, pri ktorej je clovek chudy, aj keby zjedol prave vola /alebo mozu byt traviace problemy/.

Nikto tu nechce znevazovat ludi, co maju mensiu vahu. Ale neospravedlnujte tu, ze ak sa vam paci takato vaha, ze je to normalne, zdrave... Z hladiska ludskej stavby tela to proste neni zdraviu prospesne /tak isto, ako zase velka nadvaha/. Oba su extremy.

A ak si vazne myslite, ze ake je uzasne trpied podvyzivou, mat velmi nizku hmotnost, ospravedlnovat si anorexiu a bulimiu /ci extremnu tucnotu /- potom je na mieste, zvazit navstevu psychologa, aby pomohol.

Treba mat v zivote trochu zdraveho rozumu a nepodliehat modnej vlne photoshopom vyretusovanych tiel, co sa vsade tlacia v mediach... Tie su tam len na jedine - na posilnenie zisku, zlepsenie predaja daneho media.

5.5 elsa

maoam s bratom je to už vyriešená vec :D :D :D ,mám veľmi pestrý život :D :D :D,,,,zo švagrom?myslím že to sme tu raz riešili nie?ešte s tým neprestal?áno aj radšej idem von na obed jasné,musíme rátať s tým že tam bude určitá skupina ľudí,ktorí majú pod úroveň správanie buď do chlieva,alebo do lesa medzi zvieratá... :)

Maoam

elsa, tebe sa toho uz fakt vela stalo :D, citala som o tvojom bratovi, to ma teda dostalo, ale mne sa nieco podobne stalo so svagrom, akurat ten to zaobalil to ovela horsich slov, realne ale musel zakryt vlastne skutocne pohnutky, otras fakt

donaskova sluzba je fajn, ale obcas ma clovek chut vyjst von do podniku aj kvoli atmosfere, len v dnesnej dobe treba fakt vyberat :DD

5.5 elsa

Zuzka presne ako hovoríš infarkt,cukrovka a podobne to mám podložené faktami nie výmyslami,môj otec dostal kvôli nadváhe infarkt musel schudnúť a to dosť,ale je zdravý klop,klop :)ešteže bol len slabý ten infarkt,bolo mu to treba,nebolo čo už,to mastné musel obmedziť,všetko sa má jesť v určitom množstve,precpávanie škodí,ja som štíhla stravujem sa normálne nemám žiadne problémy,všetko s mierou treba:)aj to ovocie a zeleninu že strava má byť vyvážená:)

Maoam

vsak ved hej, vyberam ked uz, ale nie vzdy ma clovek stastie

to hulakanie, no hej, clovek nechtiac vypocuje vsetko mozne :D