Streptococcus agalactiae v pošve

Príspevok v téme: Streptococcus agalactiae v pošve
Ahri

Ahojte, u gyn mi mi bola zistena najprv mykoza ( to asi pred polrokom) a to sa mi vracalo asi kazde 2mes, stale sa to preliecilo nejakymi predpisanymi vaginalnymi tabletkami a potom odznova stale, potom to prešlo na mesiac a zrazu som pocitovala znovu palenie a nutkanie na mocenie. Tak som opäť sla na vysetrenie ku gyn a robila mi vyter, nasledne kultivaciu- zistilo sa mi , ze nemam mykozu ale streptokok aglactiae (alebo streptotok typu B masívne podla kultivacie) a lactobacillus species dve pluska. Predpisala mi nejake atb čo ničia bakterie a prvoky vo forme vaginalnych tabliet- nezabrali, pisala som jej zase a predpisala mi Entizol vaginalne tablety opäť. Tie sa mi nerozpustaju poriadne, ale to nie je len môj problem ( uz som zakladala temu aj na tuto problematiku,ale to nie je prvotny problem ze sa nerozpustaju, oni ani nezaberaju a to som na konci liecby... ). Najväčši problem je,že toto pretrvava tieto pocity diskomfortu, palenie bez vytoku/ s jemnym bielym vytokom uz mesiac aj 12 dní a nič sa nezmenilo. Najhorsie je to v noci, tak od 20:00 to pocitujem značne, obcas rano a v strede dna velmi nie. Tomu taktiez poriadne nechapem, ze to raz citim a raz nie. Zacinam pocitovat mierne zufalstvo, pretoze ma to obmedzuje... Uz som zabudla ake je to "byt tam dolu v normalnej pohode". Nemate nejake rady- hocijake, co na to pomaha? Nejake aj alternativne ako strava a podobne. Brala som gyntimu co obsahuje laktobacily a nepomohlo , 2 tyzdne, nejake tbl co obsahuju kyselinu mliecnu na posilnenie obranyschopnosti no vypada ze tie patogenne bakterie ala streptokoky tam stále su a preto mi to nepomaha. Neviem uz co robit. Nenosim tanga, nekupem sa na kupaliskach, v chlorovanej vode, neperiem v avivazi, pouzivam na umyvanie len lactacyd ak vôbec ten, bavlnene nohavicky, obmedzila som sladke tak, ze uz mam abstaky... Nejem ani slane velmi, snazim sa zdravo a nic. Ked som mala kandidu myslela som, ze je to peklo,ale to trvalo max tyzden. Toto trva uz nekonecne dlho. Na nete pisu, ze toto sa normalne nachadza v posve tento streptokok typu B, ale az ked vyvolava priznaky nejake kvoli premnozeniu sa nasadzuje liecba alebo sa nenasadzuje ak nepocituje zena diskomfort. Skoro ziadne temy o tom, ako to liecit... jedine atb, ktoré mi uz boli predpisane a nezaberaju. Ďakujem za rady :)

Eviku77777

IVETA6868/ moze byt ale ako doplnkova liecba a prevencia po dobrati antibiotik a musia ju uzivat obaja aj partner

Eviku7777

autorka/ ja som bojovala so streptokom agalactie v podve 2 roky... jeden mesiac bol posve- antibiotika od gyn... druhy mesiac v hrdle- antibiotika od obvodnej dokolecka, imunologia testy vysli ok, krcne vysetrenie ok, potom moj gyn poslal priatela na urologiu a vyter z hrdla- mal to pochopitelne... ked sa preliecil sucastne aj on ( pritom nemal tazkosti dole a taktiez z anginami nemal ziadny problem) tak moje 2 rocne trapenie preslo

Iris39

Ahojte, mam rovnake problemy, brala som uz 2x atb cipky a raz atb tablety, do 5 dni sa diskomfort vratil. Streptokok stale masivne premnozeny. Teraz som dostala dalsie atb tablety penicilin 800... este som ich nezacala uzivat. Neviem ci to ma zmysel ked ziadna liecba doposial nezabrala a po nej je to horsie. Uzivam kapucinku, citrovital kvapky, probiotika... rozne dalsie opatrenia. Dr ma posiela na imunologiu kvoli autovakcine. Objednala som sa este na biorezonanciu tak uvidim ci sa niekam pohnem. Chcem sa opytat ci sa Vam podarilo sa toho streptokoka zbavit a ci nieco zabralo. Vdaka

redka

skus este extrakt z kapucinky vacsej (lichoresnice) alebo si kup semeno kapucinky poriadne pomel a jedz to takto... ale musis to uzivat ako antibiotika... kazdych dajme tomu 6 -8 hodin aby sa udrzala hladina ucinnej latky v tele... tato kapucinka posobi predovsetkym na dychacie cesty a na urogenitalny trakt... za skusku nic nedas... no a k tomu si kup este NAC alebo u nas nacetyl cystein v podobe ACC long... ten tie bakterie odmaskuje a ta kapucinka potom bude lepsie posobit... este ine veci by ti vedel poradit RNG v teme otazky na RNG