Kedy dava krava mlieko?

Chovatel

Dobry deň
Ked si čítam tieto príspevky je mi do smiechu a zároveň doplaču. Podla mňa tu niektorí komentuju čo vôbec nechovali ba ani nevideli poriadne na živo kravu.Ja mám s tým skusenosť .V obchodoch podla mňa nieje mlieko ale voda s bielym práškom. Všade je chemia v mliečnych výrobkoch. Ja si dovolím povedať že tam je min. mlieka.Ja si myslím že úcta by sa mala vzaď aj tým čo sa o kravy starajú. Predstavte si kosiť trávu potom ju prevraciať v lete pri 30 stupňoch a opäť pri 30 stupňoch ju zbierať ako my ručne . Podľa mňa na Slovensku nieje až velmi zlé zaobchádzanie s kravami určite sa najde vínimka ale kde nie.A keď sa teliatko narodí všetko mlieko z kravy mu ide.Odporúčam chovať kravu alebo kravy a potom pohrdať tými čo sa o nich starajú lebo je to drina.A mimochodom pravé mlieko je velmi zdravé.A dojenie pre kravu nieje až také trápenie ako tu píšu tí ktorí kravu nevideli.Krava ked chce alebo je v strese vám mlieko nepustí.Pre ňu je lepšie ked sa mlieko vydojí.Počas dojenia my dávame jej viac stravy aby bola pokojná čiže ma aj odmenu .Nehovorím že všade sa dobre starajú o kravy ale ani o niektorých ludí nieje dobre postarané napr .bezdomovci a pod.( ktorí su ludia)To by nás malo trápiť viac .A mimochodom krava ma mlieko po narodení teliatka a aj potom a neoplodňuje sa ( neviem ako vo veľkochovoch) ale mlieko ma aj bez oplodnenia .U nás sa niekedy oplodní pretože je s býkmi na lúke.Kravy by sa mali chovať ako niekedy žiadne oplodňovanie umele ani nič podob.Ale napisať že že žije v stiesnenych podmienkach v stajni tak to je pritiahnute za vlasi .Nech si dotyčna osoba vezme ku posteli kravu ked sa jej nepáči že je v stajni.Vonku je zima ale krava je v teple v stajni.A cez leto je na velkej lúke žiadne starosti nemá. Čiže pisať zle o téme o ktorej človek nevie tak to je smutné. Chovať by sa malo ale tak ako niekedy.
Ďakujem za prečítanie.

Dlifrag

Ahojte, rovnako ma trapi co sa deje so zvieratami ktore nemozu o svojom zivote rozhodovat ale my LUDIA co mame pocit ze sme nadradeny nad vsetko. Je mi z toho zle ale co uz aj ja som clovek. Prosim vie mi niekto studovany v danom odbore odpovedat na moju otazku. Do kedy je pre kravy a telata dolezite byt spolu a kedy myslim vek telata sa ma a same by sa odstavilo. Bude mat krava mlieko aj nadalej aj po odstaveni ked bude dalej mlieko odsavane. Takto to myslim fungovalo v minulosti a bolo by krasne ked by bolo mozne sa opat vratit k starym zvykom. Mali by ste aj vy zaujem mat ako keby vlastnictvo kravy od ktorej By ste po prirodzenom odstaveni teliatka nadalej brali mlieko myslim nejaky chov samozrejme nie doma na zahrade ale niekde v chove kde by dane mlieko od tej kravy bolo len vase pripadne tych kt. By spolocne s vami dotovali star. O kravicku? Hm?

Leuska123

inak, ja vzdy ked si dam mlieko alebo nejaky jogurt alebo hocico z kravskeho mlieka, tak sa zamyslim a v duchu tak aj podakujem tym kravkam, i ked niekedy nevedome....za tu obetu, cely ich zivot je obeta... to moje dakovanie nic nepomoze, ale treba na to mysliet obcas...

Leuska123

vsetko je pravda, co tu je napisane... a je stale oplodnovana, to je pravda, lebo casom laktacia klesa a cestvo po porode zase laktacia nabera stupajuci trend...

tapka 24

Tvorba mlieka funguje u kravy rovnako ako u všetkých cicavcov, pôsobením hormónov sa začína počas gravidity, pokračuje pri pôrode a po ňom. Mlieko však produkuje aj naďalej, stačí, ak ju bude niekto dojiť, pričom je jedno, či tak urobí človek, alebo stroj. Podobne ako u človeka, aj u kravy sa mlieko vytvára hlavne z toho, čo zje a vypije.

0vecka

sadP takymto ludom ako si ty uplne sibe... takze krava je zavreta v malom pristore kde sa absolutne nemoze hybat nema ziadne socilane kontakty pravdepodobne zije cely zivot v tazkej depresii a ty tu riesis ze je zataz pre jej organizmus lebo musi vytvarat mlieko. To dojenie je iba ceresnicka na torte.