Zniceny metabolizmus?

Príspevok v téme: Zniceny metabolizmus?
METABOLIZMUS

cawte mozem mat zniceny metabolizmus ak pri prijme 1200kcal nechudnem? ako ten metabolizmus urychlit, lebo potom to vyerat tak, ze ked prijmem 1200kcal, schudnem mozno 100g a na druhy den ak nahodou prijmem nieco sladke navyse co ma napr 100-200kcal tak hned mam 200g navrch!!! :( ja uz nechcem byt stale tucna:((( nejde mi chudnut zdravo a pod 1200 kcal to nezvladnem urcite:(( stale si musim davt pozor aby som nbola hladna, teda stale nieco zobem, jablko mandarinku, jogurt aby som neostala hladna lebo vtedy koniec sveta a zjem vsetko co vidim, preto ani do kuchyne nechodim lebo potom to skonci nasilu v zachode:((

ako zrychlim ten metabolizmu? vodu s citronom pit nemozem nalacno lebo nalacno berem euthyrox a pol hodinu po nom sa nemoze nic jest ani pit okrem cistej vody bez vsetkeho...

moze to byt aj stitna zlaza? ked sa mi zhorsila pribrala som zsa rok 25kil aj ked mi vsetci tvrdia ze to bolo pubertou no nech miukazu niekoho kto tym ze dospel pribral stvrt metraku a dostal sa do nadvahy

odpovedam

odkial mas tie udaje? ja by som na tvojom mieste volila silovy trening za ucelom nabratia svalovej hmoty - rob viacklbove, komplexne cviky, aspon s hmotnostou 15 kg. postupne zvysuj. lahymi vahami svaly nenaberies. ale konzultuj stravu so svojou lekarkou alebo fitness trenerom, avsak davaj si pozor na to, ake ma certifikaty. hladaj takeho, ktory studoval telovychovu a sport. strava je pri naberani hmoty klucova, no v pripade tvojej diagnozy sa neodvazim radit viac.

odpovedam

na cisla sa vykasli. pokial nepozname tvoju vysku, vahu, pomer vody, tuku a svalovej hmoty v tele a sposob a druh pohybovej aktivity, tak sa z toho neda vyratat nic.

vsetky baby, co poznam a maju problemy si stitnou zlazou, schudnut nedokazu. bohuzial, je to sprievodny znak tejto poruchy.

Plati, ze cim mas viac svalovej hmoty, tym lepsie ti telo spaluje aj nadbytocne kalorie. hladovat vyznam nema, ale v tvojom pripade by si mala vsetko konzultovat so svojou endokrinologickou. tabulky a hodnoty platia pre bezneho, zdraveho cloveka. ja ti navrhujem silovy trening. zrychlis si metabolizmus, bude spalovat az 48 hodin po docviceni a znizis riziko jojo efektu.

METABOLIZMUS

ale ako mam navysit, ked na chudnutie treba1200 ? a nad 12alsje udrziavanie a z udrziavacieho prijmu priberam,a z tolko co je normaln na chudnutie z toho sa drzim alebo idem100 g za den dole? to mam pomaly metabolizmus...a keby este viac navysim tak do roka som o dalsich 25kg tazsia:( nechcem mat nakoniec 80kil.(

oui..

zrychlis ho, ked postupne zacnes jest viac a dopracujes sa k prijmu, ktory Tvoje telo pri Tvojej vyske, hmotnosti a aktivite potrebuje. 1200 je limit hladovania, telo setri a setri a setri a pokial mu nezacnes davat pravidelne tolko, kolko NAOZAJ potrebuje, tak bude setrit vzdy a ulozi kazdu sprostost. pri tak nizkom prijme nemozes udrzat ani svalstvo, ktore metabolizmus zrychluje. cize rada - navysit prijem postupne na prijem, ktory vypocita akakolvek kalkulacka na nete a pocitaj aj s aktivitou. ja napriklad pri 166 cm a 55 kg mam bazal asi niekde okolo 1500 kcal, no kedze som pomerne aktivna, kludne sa cez den mozem dostat na 1800-2200, uz podla toho, kolko sa ten den hybem. to sa hlavne neda sledovat presne, to je blbost. a moja mila, mozes sa snazit hladat perfektne sposoby kontroly kolko chces, ak pomalicky nezacnes prijmat fakt, ze perfektnu kontrolu mat nikdy nebudes, tak sa Ti neda doporiadku ani hlavicka, ani ten metabolizmus. o tom, ze hlavicka nie je v poriadku svedci uz len to, ze si z 200 gramov robis tazku vahu. zdravemu cloveku moze vaha lietat kludne o kilo-dve, obzvlast zene pocas cyklu, aj v zavislosti od jedla atd. kurnik sopa, ved za den nevypijes, nezjes, nevymocis a nev**eries na gram presnu hmotnost, ako chces od tela, aby si drzalo presne rovnaku vahu kazdy den? nie si tucna moja mila, mas hlavne chory pohlad na samu seba. ale myslim, ze to Ti tu uz hovorili mnohi, vsak? ak nechces kazdy den "priberat" 200 gramov, tak Ti dam zarucenu radu na prvy krok, ktora velmi dobre pomaha s mojou ppp mne - vyhod vahu. prve dva tyzdne boli narocne, ked som zrazu nevedela, ci "mam pravo" citit sa dobre, alebo zle, ale poviem Ti, ked si trosku zvyknes na tu neistotu, tak je to omnoho prijemnejsi pocit, ako mat nalinkovany den podla cisla na vahe.