Vegetariani poradte!!...ale mozu aj ostatni ;)

Príspevok v téme: Vegetariani poradte!!...ale mozu aj ostatni ;)
jamka

Ahojte!!Uz tri mesiace nejem ziadne maso a stravujem sa ako vegetarianka.Takze zacala som jest viac zeleniny, ovocia, celozrnych obilnin, strukovín a samozrejme soju,pretoze som citala ze soja obsahuje vsetky esencialne aminokyseliny,ktore organizmus potrebuje(cize nahradza maso)...Moja mama je doktorka a s tymto mojim stravovanim nesuhlasi,pretoze sa stretla s pripadmi dievcat,ktore maso nejedli a preto teraz maju zdravotne problemy ako napr.chybaju im cervene krvinky. Prosim vas o radu!!! Stravujem sa dobre ak jem to co jem? Alebo co by som mala zmenit v stravovani aby som nedopadla ako tie dievcata?

zaza

Nie som nervozna, a moje prispevky mi uz vobec tak nepripadaju... Podla mna si naivna, ak si myslis, ze zvierata su omracovane...
damaxy, tak mi vysvetli, cim si myslela tie extremy...asi som ta zle pochopila...
maso je podla mna nezdrave z jedneho jednoducheho dovodu...vsetko, co umrie zacne hnit! ked zviera umiera, telo zacne vylucovat do krvneho obehu "drogy" snazi sa odvratit prichadzajucu smrt. tak isto ako aj clovek, zviera citi bolest a trpi...
doporucujem pozriet videa, ako sa zabijaju zvierata...
ukoncime to diplomaticky...kazdy ma svoj nazor, tak je to ok...ja som povedala svoje, reakcia bola opodstatnena...mam rada tri bodky, nie je to znak nervozity...keby len tak nahodou

zaza

Nie som nervozna, a moje prispevky mi uz vobec tak nepripadaju... Podla mna si naivna, ak si myslis, ze zvierata su omracovane...
damaxy, tak mi vysvetli, cim si myslela tie extremy...asi som ta zle pochopila...
maso je podla mna nezdrave z jedneho jednoducheho dovodu...vsetko, co umrie zacne hnit! ked zviera umiera, telo zacne vylucovat do krvneho obehu "drogy" snazi sa odvratit prichadzajucu smrt. tak isto ako aj clovek, zviera citi bolest a trpi...
doporucujem pozriet videa, ako sa zabijaju zvierata...
ukoncime to diplomaticky...kazdy ma svoj nazor, tak je to ok...ja som povedala svoje, reakcia bola opodstatnena...mam rada tri bodky, nie je to znak nervozity...keby len tak nahodou

tish

zaza,to ze nie som odbornik este neznamena,ze som alebo nie som naivna. skor naopak tvoj nazor svedci o urcitej tvojej naivite, ci skor nezrelosti. nie som odbornik, vyzivu ludi som studovala iba ako predmet na vysokej skole v ramci hygieny potravin, netvrdim, ze maso je to najzdravsie. ale netvrdim, ze je nezdrave. vobec som to nespominala, tak aspon citaj poriadne. vsetko ma svoje pre a proti a dolezita je rovnovaha. a neviem komu bolo co vstepovane a kto presadzuje svoj nazor tym ze odsudzuje nazor inych.tvoje prispevky posobia trosku nervozne, si si ista ze je to v poriadku? nie kazdemu to musi prave prospievat...

pišta

Mäso a výrobky z neho má podstatne viac nevýhod a ako "výhod".
Zdravotné, ekonomické, etické, ekologické...je ich dosť aspoň na zamyslenie a prehodnotenie minimálne vysokého podielu mäsa v našej každodennje strave.

cindy

Ja nejem mäso uz 14 rokov a vôbec mi nechyba. Ale co by mi velmi chybalo a coho zjem vela su syry,jogurty,kefiry. Jest som ho prestala,pretoze mi vôbec nechutilo. V case ked som bola tehotna a kojila som, som mäso jedla,pretoze si myslim,ze by babätku chybalo. Dnes mam uz 9-rocnu babu a ja sa zatial citim ako 15 rocna, aj ked mam uz viac ako 2x. Takze da sa zit aj bez mäsa. Uvidim v 50-tke, potom sa ozvem.

damaxy

Zaza čítaj pozorne,nedávaj mi to čo som nenapísala,ani ty nie si istá či robíš dobre a chceš od nás počut,že áno.Sloboda je v živote dôležitá,riad sa sebou,naše názory sú naše názory nemusíš ich prijat a ani my nemusíme tvoje.A zaradovat nás do nejakých radov nemusíš.Bud taká slobodná a presvedčivá aby sme to nemuseli robit za teba.Obháj si to čo robíš pred sebou .

zaza

tish, ty si potom pekne naivny....ak si to myslis...
ako mozes vediet, ze masita strava ma vsetko, co potrebujes? len preto, ze ti to od malicka vstepuju do hlavy? sam si napisal, nie si odbornik. ani ja nie som...ale som vegetarianka a zatial mi nic nechyba, nie som chora a je mi dobre, aj pre to, lebo nie som spoluvinnik

tish

nie som odbornik na vyzivu ale jedno viem, vegetarianstvo nie je prave zdravy zivotny styl, naopak. clovek moze mat vedomost ze prijma plnohodnotnu stravu ktora obsahuje vsetky esencialne latky pre organizmus, lenze oni sa nevyskytuju vo forme ktoru telo dokaze vyuzit, takze ako to prijmes, tak ho aj vylucis.
a zase doplnat tabletkami...neviem co je v tomto pripade lepsie.
zaza, zvierata su pred porazkou omracovane, takze nic necitia ak je to vykonane spravne.

zaza

a este k prispevku od damaxy.....preco si myslis, ze vegetarianstvo je extremny zivot. styl? ja si myslim, ze jest brutalne zabite zvierata je extrem...skus si obcas pozriet ako sa s tymi, ktorych jes zaobchadza a ak sa aj potom budes citit ok, tak si riadny extremista ty.