Vegetariani poradte!!...ale mozu aj ostatni ;)

Príspevok v téme: Vegetariani poradte!!...ale mozu aj ostatni ;)
jamka

Ahojte!!Uz tri mesiace nejem ziadne maso a stravujem sa ako vegetarianka.Takze zacala som jest viac zeleniny, ovocia, celozrnych obilnin, strukovín a samozrejme soju,pretoze som citala ze soja obsahuje vsetky esencialne aminokyseliny,ktore organizmus potrebuje(cize nahradza maso)...Moja mama je doktorka a s tymto mojim stravovanim nesuhlasi,pretoze sa stretla s pripadmi dievcat,ktore maso nejedli a preto teraz maju zdravotne problemy ako napr.chybaju im cervene krvinky. Prosim vas o radu!!! Stravujem sa dobre ak jem to co jem? Alebo co by som mala zmenit v stravovani aby som nedopadla ako tie dievcata?

leah

ja maso nejem cca 2 roky a vobec nemam problem so zdravim...vynahradzam to hlavne tym ze jem viacej mliecnych vyrobkov aby som nahradila bielkoviny ktore su v mase...

pišta

Zazka, sustredme sa na pozivne informacie, co povies? :)
(hm, aj ked som ich vo svojom prispevku o mase az tak vela neuviedol:), ale...
.
...Juraj, mozes nam napisat jeden tvoj typicky stravovaci den? Lebo tie zakladne info, co si uviedol, vyzeraju nááááramne zaujimavo :)

zaza

Nepaci sa mi sposob tvojej komunikacie so mnou, v duchu maleho hlupeho dievcatka...
Nie som tvoja, ani nikdy nebudem...Teraz skor tvoj prispevok znel velmi nervozne...
Videla som strasne vela videi...
Stale budem tvrdit aj tak jedno, nie je dolezite ako zviera zabiju, dolezite je to, ze ho zabiju....kvoli niecomu, bez coho sa da zit! Toto su moje posledne slova...Dakujem

juraj breder

Mäso nejem, športujem vytrvalostné športy mam 190 cm a 95 kg.Najdi si moje vysledky na www.beh.szm.sk a pridaj sa k nam.Moje dve viťazstva v ťažkych horskych pretekoch su jasnou vyzvou.Mam 47 rokov a citim sa na 27 zdravotne aj kondične.

pišta

Vegetariánstvo je pomerne náročný spôsob života, ale myslím, že zdravší, ako pri (častej) konzumácii mäsa.
Ak má vegetarián problémy s B12 alebo železom alebo..., tak na chybe nie je vegetariánstvo ale nedostatok informácií (ku ktorým sa všeobecne dá ťažšie dostať) v tejto oblasti, ako sa dobre stravovať.

pišta

Naše fajné mäsko, koťuha akási, chutí dobre, ale aj dobre vie skomplikovať trávenie, podieľať sa alebo priamo vyvolať pálenie záhy, zápchu, arteroslekrózu, ochorenie obličiek, močového mechúra, artrózu a atrtritídu, dnu, obličkové a pečeňové kamene, gastritídu, rakovinu...
Nepravdepodobné? Hm, obávam sa, že (skoro) isté.
Preto ak sa niekto rozhodne mäso konzumovať – striedmo a opatrne druh mäsa aj úprava aj spôsob konzumácie.
Kuracie, hm, keby ešte tak domáce, čo behá po dvore. Najprijateľnejšie sa javia ryby.. Vo viacerých informačných prameňoch nájdete rozdelenie na mäso a ryby. Ryby majú dobrá podiel nenasýtených mastných kyselín oproti nasýteným tukom ako ostané druhy mäsa ale zahnívajú v črevách tiež.
Odležané mäsko, „vyzreté“, tak to je kategória samo o sebe. Pre gurmánov asi veľmi chutná, ale pre všetkých problematická o premnoženie hnilobných baktérií a exkremnetov ich metabolizmu.
.
Hádam ste sa na mňa niektorí nenaštvali, ale viete, čo hľadáme na tomto Inete....?...

babenka

necitala som vsetko,tak sa pytam mozno uz zodpovedane: nejes ani hydinu ani ryby?
niekto povazuje za maso iba hovädzinu a bravc.,preto sa pytam.niekto vsetko maso bez rozdielu.
poznam totiz veget.,kt.nemali ziadne probl.a aj tych,kt.prestali z veget.prave pre zdravot.probl.(nizke hladiny dôlez.latok v krvy...)
poznam aj takych,kt.si daju maso raz za mesiac-kvalitne,biele,setrne upravene.

pišta

Damaxy, myslis, ze aj vegetarianstvo je extrem? (Taka filozoficka otazka naviac :), Co je to vlastne extrem v duchu tejto debaty? :))

damaxy

všetko jednostranné je u mna extrém mat len radost,jest len maso,počúvat len jeden druh hudby.vozit sa len na mercedese,nejest vôbec nič.

tish

zaza na kolkych bitunkoch si bola? videla si videa? a kolko prosim ta? a precitaj si ESTE RAZ moj prvy prispevok, a posledne slova!! lebo zrejme si nesustredena:)pisala som ak je to vykonavane spravne! a v sucasnosti sa zacina klast doraz na wellfare zvierat( ak mas sajnu su to je, tak pohoda zvierat) ale ludi len tak nepreucis. takze do naivnych chod nadavat tym, co sa na utrpeni zvierat podielaju, pretoze ja ako veterinar sa im snazim pomahat. a ozaj to si este nevidela koser zabijanie, moja mila. ci aj to si videla na videu? aj to hnitie? mas ty vobec sajnu o tom co je to zrenie masa? take video si nevidela, co? to by si cumela moja!
ale to sme uz uplne odbocili od temy.
ja to uzavriem tak, ze svoj nazor si vyjadrim, slusne, bez toho aby som zhadzovala nazor inych tym ze ze im budem nadavat do naivnych a zo seba robit najmudrejsiu a poucovat a sirit hluposti, ktore mi kdekto natrepal do hlavy. dovi, dopo.