Aký telefón si vybrať? Zn. Samsung Galaxy...

Príspevok v téme: Aký telefón si vybrať? Zn. Samsung Galaxy...
Magalienš

Ahojte,

pokazil sa mi telefón, a hoci som ,,stará" a zarytá NOKIA-čka :D
Rada by som už investovala do niečoho ,,poriadneho" - androidského :D

Mám hranicu cca 270euro - chcem ho vyplatiť v hotovosti.

Mám na výber SAMSUNG GALAXY: S 3 mini
S 4 mini
S 5 mini

Budem veľmi rada, ak mi niekto z Vás poradí, najlepšie samozrejme niekto, kto reálne tieto telefóny mal, kto sa v tom vyzná.
,,mini" chcem preto, lebo mi vyhovuje, čo sa týka veľkosti do ruky.
A ide o to, že som si pozerala rôzne recenzie a som z toho už magor, vôbec mi to nepomohlo nejako sa rozhodnúť :-/

V podstate každý s fónov ma nejaké ,,vady", nedostatky..

A k veci: najprv som bola taká, že si zoberiem S 3 mini, ale potom mi všetci vraveli, že kvôli ,,novote", ak mám peniaze, tak mám určite investovať do ,,aktuálnejšieho" modelu... ale telefónik vyzerá byť fajn :-)... Ako keby najlepší z týchto, ktoré som Vám napísala na výber... :-)

Tak som začala uvažovať o S 4 mini, ale zistila som pri viacerých čítaniach, že vraj má nejaký problém, resp. slabšie chytá wifi - v porovnaní s S4 klasickou . .. to ma odradilo, nakoľko nemám silný signál internetu v dostupnosti...A taktiež má vraj kopec aplikáciu a zbytočností, ktoré absolútne nevyužijem a berú len z baterky a spôsobujú veci ako sekanie, mrznutie a pomalšie reakcie - tie zbytočnosti určite nevyužijem..

A potom ďalší človek mi nasadil chrobáka do hlavy, s S5 mini...
Lenže keď som čekovala recenzie, tak viaceré tvrdia, že telefón nemá ako keby dobru konštrukciu, že je to také ,,nepevné", budí dojem plastu či čo...
PS: ale zaujalo ma, že vraj je vode a prachu odolný, čo môže byť dosť fajn a výhoda..

U mňa síce zaváži aj vzhľad, ale určite uprednostňujem kvalitu a pevnú konštrukciu s dobrou výdržou baterky pred hoc aj najmodernejším vzhľadom :-)

PS: budem pravdepodobne na ňom počúvať najmä veľa hudby, nejaké tie appky a fotenie, kamerovanie.. Ale nepotrebujem zase rozlíšenie ,,4K" alebo čo, nezbláznim sa z toho :D ;-)... V rámci ale toho počúvania asi dobrú, veľmi dobrú výdrž baterky - a čo som počula, tak SAMSUNGY ako také vraj majú tie baterky poslabšie... :-/

Čo mi teda viete Vy odporučiť podľa Vás ??
Ďakujem za akúkoľvek radu :-) ;-)

Samsunng

Zdravím, ak hľadáte nový telefón od značky Samsung potom pre vás môže byť dobrou voľbou Samsung Galaxy A6+. Ponúka dobré vlastnosti za rozumné peniaze. Viac tu www.testado.sk

David279

Ak nevieš aký Samsung si máš vybrať a si na betón rozhodnutá pre túto značku pozri si www.samsungy.sk prečítaj si čo ťa zaujíma myslím že ti to pomôže vybrať. Ja som tiež dlhý čas váhal tak som zháňal všeliaké informácie, našiel som túto stránku a pomohlo mi to rozhodnúť sa pre môj Galaxy S7 Edge :))))))

sdvga

v mobiloch sa vyznam a preto ti radim samsung nekupuj. zacne ti sekat spomali sa no a dizajn to nezachrani. pokial by si chcela Iphone tiez sa ti neoplati.. ako system maju najlepsi ale su slabe tie Ip ale pokial ti ide o dizajn tak si kup.. ja by som ti odporucil nap Sony Xperiu XA toto je pecka mobil.
Ale keby ze chces uz velmi samsung tak odporucam Samsung galaxy A5.. kamos ho ma a je s nim spokojny ale zalezi na aky mobil narazis

BenSim

Samsung Galaxy sa pri mne vôbec neosvedčili .... Avšak Huawei Honor 4C je to najlepšie čo ma mohlo postihúť , za neuveriteľných 160€ mi dalo toľko veľa .... Krásny dizajn a aj výdrž .... K tomu som si kupovala z hej.sk naozaj kvalitné tvrdené sklo , nech sa maznáčik nepoškriabe , pretože klasická fólia je menej odolnejšia . Sklo máš tu -odkaz odstránený- .
A keď už som ťa teda presvedčila , no cena za sklo je privysoká , tak si ju dokážeš ešte znížiť pomocou zľavy ktorú pripínam sem -odkaz odstránený- , Prajem ešte príjemné rozhodovanie :)

jacob123

No postupne...1. S tým HTC som bol spokojný pol roka, ale teraz by som ho najradšej vyhodil z okna...strašne seká, nereaguje, prehrieva sa (čo robil vždy), atď... 2. Nie je to lepšia značka ako Samsung (podľa mňa), ale je dosť dobrá, napríklad práčku LG máme už 9 rokov a stále ide, ale to už som trošku odbočil :D 3. s najväčšou pravdepodobnosťou budeš mobil denne nabíjať, ale ak by si veľmi chcela dá sa dokúpiť baterka s väčšou kapacitou a nebudeš musieť tak často nabíjať, ale to už nevyzerá veľmi dobre, lebo čím väčšia kapacita, tým väčšia baterka a tým pádom nemusí sedieť v mobile...že vlastne bude akoby vypuklá z mobilu, kamarátka tak má a nabíja asi každé 3 dni, ale vôbec sa mi nepáči ako to vyzerá... 4. No nejako ma to prešlo (a tiež ma malú pamäť takže tam mám asi tak jednu hru) :) žiadne nehrám, len volám, fotím, sem tam hudba, aplikácie používam len také ako snapchat, instagram, messenger a pdobne... 5. ako ti napadne...napríklad: samsung galaxy s5 výdrž batérie... alebo si normálne daj že samsung galaxy s5 recenzia, vyhľadávač ti v podstate vždy nájde niečo čo hľadáš, alebo skús nejaký kanál ktorý sa tým zaoberá, napr. mobilenet.cz a tam v recenziách určite riešia aj baterku.

Magalienš

Hrozný??
A čo ti všetko stvára?? :-/

No a k tej zančke LG, - je to ,,viac" alebo lepšia značka ako Samsung??
Nikdy som to nečekovala, lebo ani k LG ma nijako neťahá :D ...

Dva krát denne si ho nabíjal??
och... toto ma od smartfonov nehorazne odrádza :-(....

*Nooo.. tak ja budem určite počuvať kvantá hudby...sem tam wifi..sem tam nejaké appky...
Takže to vidím tiež na časté nabíjanie..

A ako to, že teraz si na nom už tak menej??
ťa prešiel ten počiatočný ošial, ked si všetko skušal? či ?? :-D :-)

PS:a čo mám zadať na Youtube na tie vidá o baterkách?

jacob123

a k tej baterke sa to tak jednoznačne povedať nedá, pretože taká S5 má baterku 2800 mAh a S5 mini 2100 mAh, takže teoreticky by mala S5 vydržať dlhšie, lenže tam sa do úvahy musí brať aj systém, veľkosť displeja a kopa ďalších vecí, takže ak chceš vedieť veci o baterke tak si nájdi na youtube videá detailných recenzií a tam vravia aj o baterke, že napríklad...pri bežnom používaní vydrží jeden, maximálne dva dni a podobne, ale myslím že pri takmer všetkých súčasných smartphonoch sa hovorí o dennom nabíjaní, záleží od toho či a ako často používač wifi, počúvaš hudbu, hráš hry...napríklad ja som bol na mobile často a nabíjal sa dvakrát denne a teraz na ňom takmer nie som a vydrží dva, tri dni bez nabitia

jacob123

No ja mám HTC Desire 500, ale ten si rozhodne nekupuj !!! je to úplne hrozný mobil...keď už si budem kupovať nový (čo dúfam že bude v blízkej budúcnosti) tak by som momentálne bral asi LG G3, Samsung Galaxy S4, alebo 5, prípadne Huawei Ascend G7

Magalienš

Pozerala som take fora a ide o to, že uživatelia tam sa v tom vyznaju na mna až ,,príliš dobre" a riešia tam už otálne každy detail vratane výrobcov značiek jednotlivých telefonov a totálne ,,prkotiny"...

Preto som chcela názory ,,bežných ludí", hlas ludu, že ake mate vy skusenosti a nazory.... čakala som teda aj viac reakcií, kedže tieto fony ma dosť vela ludi, ked si všímam..

aha, čiže ak si zoberiem ten klasický velký a nie ,,mini", tak mi aj bateria vydrží dlhšie??

PS: aký fon máš ty? :-)