Otehotnenie den pred menstruaciou

Príspevok v téme: Otehotnenie den pred menstruaciou
maruska21

Ahojte, s priatelom sme mali nechraneny pohlavny styk den pred menstruaciou, 5. januara. Mozem byt tehotna, aj ked som hned na druhy den menzes dostala? Vcera som si robila tehotensky test, ale ten bol negativny. Dnes ale citim cely den slabe pichanie v podbrusku. Myslite, ze je mozne, aby sa mylil? Citala som, ze najlepsie je pockat az do dalsej menstruacie a spravit si test az ked mi bude par dni meskat..

Blake

presne tak, suhlasim s Maruskou :) nie kazda musi mat ovulku v strede cyklu, dokonca nie kazdy cyklus musi byt ovulacny, su aj anovulacne..stat sa moze vsetko, ale myslim ze tam velka sanca nie je..na testovanie je samozrejme skoro..aj citlive tehotenske testy zachytia hcg hormon az po vynechati menzesu

maruska21

Shayleen, ale ano ucila, ale plodne a neplodne dni nic nezarucuju. Poznam kopu pripadov, kedy zena otehotnela aj pocas menstruacie..

Shayleen

Oplodnenie nemusí byť totiž dátum zhodný s termínom pohlavného styku! Aj keby došlo k oplodneniu presne v ten deň styku, tak uhniezdenie vajíčka v sliznici maternice môže trvať opäť niekoľko dní (v priemere do 7 až 14). Len za okolností, že oplodnené vajíčko sa poriadne uchytí v pripravenej sliznici maternice, začne do tela produkovať hormón hCG. Až keď je jeho hladina dostatočne vysoká, ho môže zachytiť tehotenský test. Na celý proces je teda potrebný čas - minimálne týždeň až dva!

Shayleen

A 2 týždne po p.styku je ešte príliš skoro si robiť tehotenský test pretože proces oplodnenia a usadenia sa vajíčka trvá priemerne 14 dní

Shayleen

Maruška ne učila si sa náhodou v škole kedy má dievča žena plodné dni?

Nie deň pred menzesom nemôžeš byť tehotná.

salalalalala

tak tehotna mozes byt vzdy, ked sa nechranis. a dokonca aj ked sa chanis, nic nie je 100%. ale tvoje pichanie v podbrusku by som pripisala skor ovulacii