Nespavosť

9titinka5

mne velmi dobre zabera cbd s melatoninom, kupujem u vitariana davam si iba ked mam obdobia ze neviem spat, a dobry je aj tryptofan k tomu

Anetka2244

Aj ja občas mávam problémy so spánkom. stále premýšľam, prechádzam sa po byte... len hlavne žiadnu kávu... tu je niekoľko dobrých rád, ako bojovať s nespavosťou: -odkaz odstránený-

Lulu2011

najskor to bude psychicke, ale tiez sa priklanam k tomu, ze za to moze mozno zcasti aj strava, ja som po mucivych mesiacoch nespavosti zacala drzat dietu a zazrak asi 3 dni prespate, medzitým som jeden den porusila a dala si obavany lepok a zase zle, aj psychika isla dole, takze moze jej nieco skodit

LMarika

Ja som mala v minulosti (raz a navzdy minulost) mensi problem s nespavostou. Bolo to v case, ked som konzumovala privela mliecnych vyrobkov. Isty cas som opatrovala babicku, ktora sa jedneho dna rozhodla, ze uz nechce zuby a ja som sa tomu snazila prisposobit stravu. Krupicova kasa na ranajky a na veceru, na obed zase palacinky, casto puding, jogurty, babka milovala zakusky a kolace (kazdy recept obsahuje mlieko) a nase dobre slovenske kysle polievky (obsahuju mlieko), tak som jej vyvarala a vypekala. A ako to uz chodi, v stravovacich navykoch som sa jej prisposobila a hned bol problem na svete. Nie u babky, ale u mna. Preco? Lebo mam velmi silnu intoleranciu na laktozu, na miecnu bielkovinu kravskeho mlieka a na kazein, cize mliecne vyrobky obsahuju az 3 alergeny, ktore na moje telo posobia ako jed a najhorsie bolo, ze som si to vobec neuvedomovala. Cize ma vtedy vobec nenapadlo dat problem s nocnou nespavostou, ktora sa strieda s neznesitelnou unavou a s pocitmi na odpadnutie pocas dna do suvislosti s mojimi zlymi stravovacimi navykmi, o ktorych som vtedy este nevedela, ze su zle. Az nam (opatrovatelkam) jedneho dna rodina oznamila, ze babka odchadza do domova dochodcov, cim sa moja praca v danej rodine skoncila a nespavost, chvalabohu, tiez, nakolko po prichode domov k rodicom som automaticky vyhladavala ine jedla ako puding a krupicovu kasu, ktore mi uz liezli krkom. Cukrovku nemam. Problem so stavmi nespavosti, ktore sa striedali so strasnou, prestrasnou unavou, sa mi neskor vratil, bolo to, ked som o 4 roky neskor opatrovala dalsiu pani, vlastne sa tam uz ani nejednalo o opatrovanie, ale skor o robenie spolocnosti a pomoc pri domacich pracach. Tiez som vtedy konzumovala privela mliecnych vyrobkov a byvala som v plesnivom byte s plesnivymi tapetami a v plesnivom meste, kde su 3x za den prehanky a nikdy tam nefuka vietor, vlhkost vzuchu neporovnatelne vyssia ako na Slovensku. Vtedy som mala 3x mesacne nadchu a herpes, nad nespavostou prevladala unava a pocity na odpadnutie, viackrat som aj odpadla, ale niekolko dni trvajuca nespavost sa obcas objavila, inokedy som mala noci, kedy som spala 14 hodin a nezobudila som sa ani na budik. Ked som odtial odisla, nadchy a herpesy zazracne zmizli, stavy pardnovej nespavosti striedajuce sa s unavou, kedy sa clovek citi na smrt unaveny, zmizli tiez, iba nejake tie grcacky a sracky zostali. Ale nie navzdy! Len do dna, kedy mi boli oznamene vysledky testu na potravinove intolerancie. Odvtedy ziaden problem ani s grcackami a srackami, ani s plynatostou, ani s chronickou unavou a ani s tym, ze by sa obcas objavila niekolkodnova nespavost. A samozrejme, ze v ramci vyhybania sa plesniam si vzdy, ked si hladam novy podnajom, pozorne vsimam, ci v byte nie su bud plesne, alebo tapety a v ramci ochrany svojho vlastnho zdravia a krasneho zivota, ktory milujem, som si naordinovala dozivotny zakaz vstupu do plesnivych miest, akymi su napriklad Klagenfurt a Villach.
O potravinovych intoleranciach som uz toho precitala velmi vela. Nespavost a unava patria medzi symptomy potravinovych intolerancii. Stalo sa uz niekedy tvojej sestre, ze nieco zjedla a hned po jedle utekala na zachod, ze ju prehnalo? Alebo este ani nedojedla a uz utekala? Alebo, ze sa najedla a po jedle prdla, o 3 sekundy prdla dalsiu, 3 sekundy dalsiu, a tak dalej... pricom problem s prdenim pominul asi az po 12-tich hodinach? Tak potom ma potravinovu intoleranciu. Ma ju takmer 50 % europskeho obavatelstva. Medzi symptomy intolerancii moze dalej patrit priberanie, ale aj chudnutie. Ale aj to, ze ta strasne rozboli hlava, tabletka nezaberie a po nejakych 4 hodinach prisernej bolesti hlavy sa povracias a akonahle organizmus posle von to, co si zjedla, bolest hlavy akoby zazrakom so sekundy na sekundu pominie. Medzi priznaky vraj dalej mozu patrit depresie a psychozy. Niekto moze mat vsetky priznaky, niekto iba jeden dva. Ja som napriklad bolest hlavy spojenu s vracanim mavala asi raz, dvakrat za mesiac, zatial, co plynatost a prehananie po jedle takmer kazdy den. Pozor, medzi potravinovou alergiou a intolernciou je rozdiel. Na potravinovu alergiu trpia asi 3 prcenta ludi. Intolerancia znamena, ze namas v tele enzymy zodpovedne za travenie roznych potravin, alebo ich nemas v dostatocnom mnozstve, preto tieto potraviny na teba posobia ako jed. Ak mas ty, alebo tvoja sestra taketo pocity a aspon niektore z tychto problemov, ktore som tu vymenovala, tak si dajte urobit test na potravinove intolerancie. Mnohi ludia totiz nevedia, kam s takymito probemami a nakoniec urobia najhorsie rozhodnutie svojho zivota - zacnu chodit po psychiatroch a napchavat sa cvokarskymi liekmi, alebo zacnu svoje deti napchavat cvokarskymi liekmi a potom sa cuduju preco maju v rodine obezitu, agresivitu a syndrom nahleho umrtia (psychiatrickymi liekmi vyvolane problemy).

Shayleen

Skúste valerianu lekársku či už vo forme tbl alebo kvapky pomáhajú aspoň mne pomohli alebo pomôže aj homeopatikum