Problemy s dcerou

Príspevok v téme: Problemy s dcerou
6654

Prosim Vas pomozte mi nejakou dobrou radou. mam problemy s dcerou ma 25 rokov a je zavisla od alkoholu-zacalo to asi pred 3rokmi ked sa spoznala na vysokej skole s partiou mladyh ludi a az po case som zistila uplne nahodou ze chalani davali v bare dievcatam do napoja ake pili tramal aby boli povolne tak mi to povedal jeden z chlapcov ktory opustil ich partiu ked videl co robia s dievcatami.predtym bola dcera plna energie,mala ciele vystudovat a venovat sa detom bola stale pekne upravena ,stihla ,a mala zdravy phlad na svet a teraz som z nej neststna.skolu nedokoncila. ale este musim napisat ze ona sa medzitym aj dala uz dokopy ale nieco sa jej stalo a utiahla sa velmi a zase zacala pit a velmi -bola uz 2 krat v nemocnici raz dokonca sme ju hladali tri dni a verte mi som sa skoro zrutila ked som si pomyslela ze sa jej nieco stalo-hladali sme ju vsade kde sa dalo ale mali sme stastie nasli sme ju a hned sme ju odviezli do nemocnici ale ani tam nekomunikovala o tom co ju trapi.kazdy mi hovori aby som ju vyhodila z domu ale to nechcem,aj ked mam nervy na dranc.je tak na tom psychicky zle ze by skoncila a urcite by spachala samovrazdu,viem to na isto,lebo pred vianocami minuly rok este ,som jej nasla pod vankusom fotku jej otca ktory nahle zomrel a ju to velmi zasiahlo bola jeho milacik-a ked som jej povedala ze ked sa nechce so mnou rozpravat tak nech sa zdvoveri otcovi co ju tak trapi ze tak pije...viete co mi povedala?mamka keby som sa s tatikm nerozpravala tak by som asi uz 3 krat vyskocila z okna.som myslela ze odpadnem.mala vela kamaratiek a teraz nema nikoho sa utiahla a velmi ju nieco trapi a nechce nic povedat ale radsi si vypije a tak to s nou ide dole kopcom a liecenie som jej vybavovala a nechce ani pocut takze mam s nou doma taky zacarovany kruh a neviem ako jej pomoct .prosim poradte mi co by jej pomohlo.

Sára6

Milá pani 6654 :-),

najprv mi dovoľte prejaviť obdiv a úctu k vám ako matke, že vám tak na dcére záleží a snažíte sa jej pomôcť tak ako sa len dá...Musí to byť pre vás veľmi ťažké. Vašu dcéru očividne niečo extrémne trápi a jednoznačne potrebuje pomoc. Popýtajte sa koľko môžte vo vašom okolí na nejakú skúsenú terapeutku, ženu a pokúste sa dcéru prehovoriť, aby ju navštevovala, nebude to priamo liečenie, ktorého sa bojí a ktoré nechce absolvovať, ale na začiatok by jej mohlo pomôcť, ak by si dotyčná psychoterapeutka získala jej dôveru, sa vyrozprávať z problémov, to je dobrý začiatok. Vám to možno dcéra nedokáže povedať, možno je to niečo chúlostivé, možno sa za to hanbí, možno tým chráni vás pred tým problémom, možností je viac. Pokúste sa prehovoriť ju často na pokojné prechádzky do prírody, kde budete len vy dve, nič sa jej nepýtajte vtedy, nechajte ju len prijímať energiu prírody a pokoja, možno aj to troška pomôže upokojiť rozdrásané nervy, napadá ma ešte, či nemáte nejaké domáce zvieratko, psík a jeho prítulnosť a jemná hravosť by mohli vašej dcére vrátiť úsmev na tvár, poznám to z vlastnej skúsenosti. Veľmi vám držím palce, aby sa vám podarilo niečo vymyslieť a nezabúdajte pri tom aj na seba, doprajte si i vy sama nejakú masáž, kúpele na deň, dva, veselý film, musíte byť vy sama v pohode, aby ste mohli pomáhať a zachraňovať. Dúfam, že to obe zvládnete!!!