Častý zápal močových ciest

Príspevok v téme: Častý zápal močových ciest
lollaa

Dobrý deň, vopred ďakujem za každú relevantnú radu. Po sexe s priateľom, cca 2 dni po, sa u mňa dostavia príznaky zápalu močových ciest a potom je to už stále horšie a horšie. Spočiatku som situáciu zachraňovala urologickým čajom a brusnicovými šťavami, ale potom som zašla ku gynekologičke. Tá mi po všetkých možných vyšetreniach povedala, že všetko je v norme a z gynekologického hľadiska nevidí žiadny problém. Tak som šla ku obvodnej, ktorá mi okamžite predpísala antibiotiká (keďže práve v tom období som opäť trpela) na 10 dní aby sa mi to už nevracalo. Ja som však skeptická a bojím sa, že ak budem mať pohlavný styk po vysadení antibiotík opäť sa mi to vráti. Je možné, že chyba je v priateľovi? Aj on sa chystá k lekárovi, aby sme si boli istý, že je OK... Máte prosím nejaké rady, prípadne skúsenosti? Som z toho totiž celkom nesvoja a unavuje ma to....

A ešte jedna vec, pred tromi dňami som sa obarila a popáleninu si natieram kalciovou mastičkou. Nemám pľuzgiere, iba začervenaný "fľak" máte prosím nejaké rady ako predísť jazve a čo najskôr sa tohto začervenania zbaviť? Ďakujem veľmi pekne

RNG

Nuz urinarnych nakaz je hromada roznych, na rozne su ucinne napr roztok citricidalu(25 kvapiek citricidalu, profesional do litra vody, pit po malych glgoch), berberine(2 x 1 gram),
oreganovy olej(3 x 200 mg carvacrolu, najlepsie v enterickych kapsuliach ako to ma napr firma NOW) so serrepatazou(3 x 120 000 IU) a podobne.
Mnohe mikroby sa daju odhaknut zo sliznic branim D-manozy a moc ich splachne, Davkovanie je kazde 3 hodiny 2 gramy(pol cajovej lyzicky) vcitane noci.
Atb su zialbohu na mnohe z nich neucinne.
A samozrejme treba liecit oboch partnerov aby si to vzajomne znova a znova nepodavali.

geopardica

Ahoj,co sa tyka tvojho problemu loolla, chcem sa najprv spytat,ci ti obvodna brala kvantitativnu vzorku moču a posielala ti ho hygienu na zaklade ktoreho.ti predpisala tie ATB? Lebo,ak ti predpisala len tak z brucha,hoci sirokospektralne. Vies moze sa ti to vratit,ale aj nemusi. Vies,lebo ked vysetri moc z epidemiolog.hladiska,ako som tti vyssie pisala - posiela sa na hygienu,tam sa presne vykultivuju vzorky moču na sterilnych podach a zisti sa,ci ten zapal,kt.mas v tele,resp. v mocovom ustrojenstve spôsobuje nejaka bakteria. Vacsinou je to e.coli,neviem ci si o nej pocula. Ak sa potvrdi,cielene sa predpisuju ATB-antibiotika na konkretnu bakteriu,kt.to sposobuje,potom po ich dobrati sa opat vezme moc na kontrolu,ako zabrala liecba,ci nie je potreba doliecenia-predpis.dalsich ATB. ch ak sato nepotvrdi,pôdy ostanu sterilne a pricina je niekedy niekde inde-oslabena imunita, nedostatoc.prijem tekutin... super,ze uzivas urolog.caj,brus.stavu ta pomoze aj v prevencii,aby sa ti tieto zapaly castejsie neopakovali... ja som uzivala od firmy BARNYS. pomohlo mi to,uzivala som to dva krat rocne na jesen,v zime,alebo na jar.

hanka9

Trtkat by mali len ludia zdravi

pokial tomu tak nie je, je to nezodpovednost a z toho mozne plynuce problemy

preto vyzaduj od partnera chraneny styk, t.j. pouzitie kondomu

no este lepsie je dokladne poznat jeho zdravotny stav na papieri