Rodicia mi

Príspevok v téme: Rodicia mi
cojaviem22

Zdravim...uz dlhsi cas ma trapi takyto problem..znie to mozno trapne, no uz nemam na to nervy. Priatel aj ja mame obidvaja 21 a spolu sme uz 3 roky. Vyse dvoch rokov spolu sexualne zijeme, no donedavna to bolo iba medzi nami. Viem, ake maju moji rodicia nazory na tieto veci (sme krestania, asi preto), ale su zastarali a nevedia pochopit tuto dobu. Uz dlhsie mi davali prednasky, ze mam na sex este cas, ze este chodim na skolu, aby sme nerobili "blbosti" a ze mi v tom veria. Mala som na to strasne nervy a casto sme sa o tejto teme hadali, az som sa raz preriekla - teda ze uz spolu spavame. Mama bola zo mna velmi sklamana a nahnevana, plakala. Nevedela som ani, co mam na to povedat. Je to predsa uz normalne, nie som uz ziadna pubertiacka a sme spolu dost dlho a patri to uz k nasmu vztahu. Najhorsie, ze mi vyslovene zakazala mavat sex a prirovnavala ma ku "lahkym divcatam", niektorym spoluziackam, a ze ked to robia ony, nemusim aj ja... Povedala som jej, ze vacsina spoluziacok a kamaratok berie uz antikoncepciu, ich rodicia o tom vedia a nemamju s tym problem sa aj normalne o tom porozpravat. Avsak moji rodicia o tom nechcu pocut, vraj je to skoro a jednoducho si nepraju, aby sa sme spolu spavali. Hlavny dovod je, ze sa boja, aby sa nieco nestalo (toho sa samozrejme bojim aj ja, ale to neznamena, ze nikto nebude mavat sex, pretoze moze zena otehotniet!). Neda sa s nou o tom normalne porozpravat, stale aj ked len idem k prietelovi alebo von, tak maju narazky typu "nerobte blbosti" a kontroluju ma, casto mi uz o 11 vecer volaju, nech idem domov. Maju stresy, aby nahodou k tomu nedolo...Strasne mi to lezie na nervy, no viem, ze ich nazor nezmenim. Len ma trapi, ze ma este stale beru ako malu. Velmi by som chcela, aby mi radsej mamina poradila, porozpravala sa aj o roznych antikoncepcnych metodach atd...Neviem ale co mam robit...aj napriek "zakazu" spolu spavame. Aky mate na to nazor, a co si myslite, ze by som mala robit, ako to vyriesit? :(

odpovedam

buzela, ako citam, tak ty si tych 25 tiez este nemala ;-)

a deti su casto schopne omnoho vacsej lasky bez predsudkov nez dospeli.

buzela

Byt ty mojou dcerou, tak ti to tiez zakazem. Si stale dusevne nevyspela lebo mas len 21 a mladi su do 25 stale myslenim nevyzreti jedinci. Mam dost prikladov zo zivota okolo seba, ze myslenim ste deti. Spite spolu len preto lebo vas zenu hormony ale nie laska. Laska je o niecom inom.

hanka9

Podla Tvojich rodicov je idealne a zmysluplne poradie v zivote Teba taketo: najprv skola, potom praca, manzelstvo, dieťatko (sama tuto filozofiu schvalujem).

P.s- nikoho z rodicov NETESI, ked ich STUDUJUCA 20 rocna dcera byvajuca v spolocnej domacnosti , spravidla tiez“ nezabezpecena“, si „pokazi“ zivot tym, ze nahodou ostane tehotna a castokrat SAMA ! Tam nastavaju vazne problemy a rodicia sa snazia prave TOMUTO ZAMEDZIT !, cize PREDVIDAJU, BOJA SA! P.s- Neboj sa, ked budes mat uspesne po skole, ziskas zamestnanie, tak rodicia Vas budu sami nahanat s priatelom do postele!

Rocketman

Moji rodicia tiez neboli nadseni, ked som zil sexualne v 21-22 rokoch. Su dost konzervativni a veriaci a take veci moc nemusia. Dosli na to tak, ze mi mama omylom nasla schovanu krabicku kondomov :-D Tiez som si vypocul prednasky a tam to ale skoncilo. Ked som mal vsak uz 26-27 rokov, tak som si novu priatelku priviedol k nam a u nas aj spala (bola z ineho mesta). A spala so mnou v izbe, rodicia nepovedali ani makke F ( co myslite ze sme tam vecer robili? :-) . Neskor k nam zacala chodit castejsie na vikendy, to uz sama mama pripravovala pre nu aj postel, pyzamo a vsetko okolo ako v hoteli :-D Este sa aj tesila, ze kedy k nam pride :-D

Ale beriem, ze niektori rodicia su az privelmi konzervativni a myslia si, ze ich deti su asi panici do 35tky :-D

hanka9

Jeden z hlavnych dovodov sama uvadzas v dvadsiatom druhom riadku tvojho prispevku cit:
"Hlavny dovod je, ze sa boja, aby sa nieco nestalo (toho sa samozrejme bojim aj ja, ale to neznamena, ze nikto nebude mavat sex, pretoze moze zena otehotniet!).

P.s- k veci. Chodis do skoly a otehotniet mozes. Co potom? Si zodpovedne pripravenu na takuto moznost? Zvladnes porod, skolu, vychovu bez pomoci rodicov? Co na to priatel, je na to zodpovedne pripraveny? Suhlasi s tym, ze ked aj napriek antikoncepcii otehotnies, bude ho dietatko tesit a tuzi po nom aj v „tomto case“, ked chodis este do skoly a nie si zarobkovo cinna a zavisla na rodicoch? Alebo ta bude nutit na potrat? Ked si tieto veci riadne vyjasnis s priatelom a najmä s tvojimi !! a jeho rodicmi !!potom mas zelenu, dovtedy nie !! Preto sa drz zdraveho rozumu a az potom postele!!!

cojaviem22

prepac Adam 1980, keby je to sex z chuti, tak to mozem mat s hocikym... A to by sme spolu neboli 3 roky...priatela lubim a je to z lasky. Sex bez lasky by som nedokazala mat. A pre oboch to bolo prvykrat spolu nase poprve... tak nesud, ked nevies. A jasne ze vedia, ako to na svete chodi. Ale keby kazdy na to bral taky ohlad tak by asi kazdy sexualne abstinoval :)

Adam1980

Vy nemáte sex z lásky ale z chuti. Veľmi ľahko sa môže stať, že otehotnieš a partner nebude nato pripravený a o rok tu bude téma INTERRUPCIA ANO/NIE

Myslíš si, že rodičia ti závidia sex? Nebodaj ti ho nedoprajú? Porozmýšľaj prečo to tak je a ver mi nie len preto že sú kresťania ale aj preto, lebo vedia ako to už na svete chodí ;)

taschka

keby si mala 15 rokov a chodili by ste spolu 2 tyzdne tak pochopim, ale mat 21, byt spolu bez sexu 2 roky to uz je fakt moc.. sa riad sebou a nie svojimi rodicmi. ci oni prisli o panictvo na svadobnej noci v 30tke alebo ako si to predstavuju???