Cvičenie a problémy s akné

Príspevok v téme: Cvičenie a problémy s akné
AYKY

Ahojte ... cvičím pravidelne asi 6 mesiacov a samozrejme beriem proteinové doplnky lebo bez bielkovín je vraj cvičiť zbytočné .. aj predtým ako som začal cvičiť som mal problémy s akné ale teraz poslednú dobu je to o dosť horšie .. bol som u doktorky a tá mi na základe výsledkov krvi zakázala brať tieto proteiny , pritom bielkovýn som v krvi nemal až tak moc ... chcel by som sa spýtať či naozaj tieto " sypače " možu spôsobovať akné ? Ďakujem za odpovede ...

AYKY

hej , máš pravdu ... pôjdem teda ešte za ňou nech ma pošle na endokrinologiu ... ešte neviem či nemôže byť problémom že pijem dosť veľa vody čiže cez dni keď pracujem a je horko aj 7 litrov a cez zimu tak 4 l denne :(

odpovedam

skus vymenit cestoviny za zemiaky, aby si nemal jednostrannu stravu. myslela som, ze si mladsi. ale vela krat pomozu dobre tuky - syntetizuju sa z nich hormony, preto su dolezite, dokonca pri naraste svalovej hmoty su dolezitejsie nez sacharidy. cize ak nejes dost orechov a olejnatych semien, pridaj ich do jedalnicka. lekarka by ti mala spravit hormonalny profil, ci je ok (endokrinologicka). ono problem niekedy robia prave sacharidy - zivia niektore mikroby v tele a preto tie akne. ale treba postupne vylucovat priciny.

AYKY

Tak pol roka jem uz len banany ,ryzu , cestoviny , a chude maso prestal som korenit solit nejem nic mastne sladke ani kolace vodu pijem len s vododovodu a predsa je to zle, iny ludia sa napchavaju reznami fajcia a tvar maju cistu .Mam o chvilu 25

odpovedam

zakazala ti to brat? ale ved to je predsa od nej neprofesionalne neco take tvrdit. mala ti spravit hormonalny profil. vela zavisi od stravy. lenze proteinovy prasok je suseny syr, nie je to ziadna chemia, nema zmysel ho zakazovat. podstatne je, co okrem neho jes. mas v strave dostatok dobrych tukov? kolko mas vlastne rokov? akne je bezny sprievodny jav dospievania, presiel si tym hadam kazdy, takze vinit protein je uplna hlupost.