Problemy s priatelkou

Príspevok v téme: Problemy s priatelkou
Ingrid445

Chcela by som sa vas spytat na nazor. Dlhsi cas som poznala jednu zenu, neboli sme kamosky, len zname z videnia viac menej...nase deti sa spolu hravali, takze som ju poznala zbezne. Raz ma poprosila, ci by som jej nepozicala peniaze, ze ma problemy s manzelom, ze je nezodpovedny a neplati jej, ze od nej odisiel a neziju spolu dlhsiu dobu a ze nema zaco detom ani veci do skoly nakupit. Samozrejme, pozicala som jej a ani som to nechcela nazad vratit. Este sama som jej okrem penazi dala nejake skolske pomocky, co sme mali doma nazvys.Nepresiel mesiac a oslovila ma s prosbou , ci by som jej zas nepozicala, ze jej trea zaplatit najom, kedze nema peniaze a zas nadavky na manzela...odmietla som s tym, ze to uz je velky vydaj a ja sama mam svoje vydaje, takze nie, ze nepoziciam, tak aspon o mensiu sumu ma zas popytala, dala som jej zas a toto sa proste zacalo pravidelne kazdy mesiac opakovat. Prosby, lutovanie sa, ohovaranie manzela, ked som sa zatajovala bombardovanie spravami...nevydrzala som to uz a nakontaktovala som sa na jej manzela. Samozrejme mi porozpraval uplne inu verziu ich spolocneho zivota, zistia som, ze maju vela poziciek a hypoteku a ze nie len on je na vine ich nemozneho vztahu a socialnej situacie. Rozhodla som sa ju konfrontovat s tymto zistenim, samozrejme najprv padli vycitky, ze co ja co mam sa vyzvedat u jej muza a potom prosba , nech s nim viac nehovorim a nepocuvam ho co mi hovori, ze my dve sme kamosky a nie on je moj kamos, ze mam jej drzat stranu, tak som povedala, ze ja stranu nedrzim nikomu, ale ze vidim aj v nej chybu, hlavne tu, ze nikde nepracuje a nepodiela sa spolocne na plateni ich pohladavok a vyzivy deti, naco som si vypocula tisic vyhovoriek preco nepracuje a ze on je svina...nastvala som sa a prerusila som s nou kontakt.Priviedlo ma k tomu aj zistenie, ze coraz castejsie sa zaujima o mojho manzela,ma nanho blbe sexualne narazky, ked sme spolu a pocula som o nej, ze v tomto smere si rada da povedat...nechcela som riskovat, ze kvoli mojej hluposti a pomoci, sa este dozijem toho, ze mi zvedie muza :D. Aky mate nazor na taketo priatelstva?Co by ste vy robili?

Maoam

je to krute, ale Delete ma pravdu, stopni vsetko, blokni vsetko, urobila si chybu, OK, ale viac sa s nou nekontaktuj, vymaz ju zo zivota, tie prachy viac neuvidis, ale aspon sa nenechaj viac vyuzivat, zneuzivat a este sa ti pcha do sukromia....ako sorry, tam musis fakt velmi razne zasiahnut ty sama

su take pripady, ale spolahni sa na svoje vnimanie, na fakty a VZDY na svoj pocit/intuiciu, nech by trepala hocco, ta nesklame nikdy, v poslednej dobe som mala tu cest s troma ludmi, kde by to bolo velmi zle skoncilo, nebyt mojho zasahu vcas

blba skusenost u teba - ale aspon si do buducna DAS POZOR

Ingrid445

Tak neurcovala som hranice, proste som nad tym neuvazovala. Poprosila ma o pomoc a kedze viem, ake je tazke obcas zit, pomohla som jej. Ja som si hned nezistovala, nakolko je si sama na vine ako zije.Proste som jej pomohla a necakala som, ze zas opyta peniaze, ked to spravila uz som odmietla, hoci som jej este parkrat dala mensiu financnu hotovost a nakupy som spravila detom, vzdy s tym, ze pomahat si treba. Az kym ma to nezacalo obtazovat samozrejme, lebo pre mna zacalo byt neprijemne uz pomaly kazdy mesiac pocitat s jej prosbou o pomoc, nie som socialka a nemam voci nim vyzivovaciu povinnost, vtedy som to zacala riesit. A mas pravdu, priatelka to nebola, len som ju tak v nazve temy nazvala...ja osobne som od nej ziadnu pomoc, anni moralnu, ani inu nikdy nedostala v podstate som len ja pomahala jej

Delete

Aký mám názor? Podľa môjho skromného názoru si blbá ty.

Vieš, nikto nemôže druhému ublížiť ak to on sám nedovolí.

Neurčila si si hranice na začiatku a teraz ich chceš posunúť???

A nie je to priateľstvo, podľa mňa nie je ani tvoja kamarátka.

Len ťa sprosto využíva ale je to jej šikovnosť - ja jej držím palčeky :)