Chcem si dat predpisat antikoncepciu, budu informovat rodicov?

xem

tabl.: vysvetli mi kde som jej radil aby si to dala predpísať ?
ja som jej len odpovedal na danu otazku či može ist bez mamy ...

v čase štúdia je pre nás lepšie keď bude mať antikoncepciu určite nemáš páru čo je to byť tehotná pred maturou.. a už vobec nehovorím o VŠ ..

samozrejme ja viem čo je antikoncepcia čo obsahuje aké sú riziká atď vie to aj priateľka dokonca študuje chemiu zameranu na lieky a take veci
obaja vieme čo je to hormonalna antikoncepcia ale máš niečo lepšie okrem celibátu ?

domi: hak ti doktorka predpíše aj bez mamy .. ale skús najprv zmeniť stravovacie návyky a pozrieť si niečo o vitarianstve potom by si mala peknu pleť aj bez tabletiek

Biela Kobra

Len kvôli akné o antikoncepcii rozhodne ani neuvažuj. Rieš to s dobrou kožnou lekárkou. Antikoncepcia sú hormóny, okrem toho, čo chceš, budú ovplyvňovať v tvojom tele strašne veľa iných vecí, napríklad môžeš pribrať, zmení sa ti povaha, atď., a okrem toho to zaťažuje organizmus. Antikoncepcia by v tvojom prípade bola vhodná len vtedy, ak by si mala závažné problémy s menštruačným cyklom a podobne, a vtedy by s tebou nemusela ísť k lekárke mama.
Ináč, je celkom bežné, že dievčatá v tvojom veku nemajú s mamou dobrý vzťah. Ty máš svoje predstavy o živote, a ona zasa svoje. Ale mamu máš len jednu, onedlho budeš dospelá, tak skús trocha porozmýšľať a popracovať na tom aj ty, aby sa váš vzťah zlepšil. Veď je vždy lepšie mať rodiča, ktorý ťa v problémoch podporí.

tabl.

Domidomi akne sa mozes zbavit aj prirodnou liecbou. Treba obmedzit jedla bohate na tuky, sladkosti, vyprazane jedla, cigarety a alkohol. Zacni dodrziavat pitny rezim a dostatocny pobyt na cerstvom vzduchu. Plet je ukazovatel zdravia a stavu vnutornychorganov. Antikoncepciu si nedavaj predpisovat v tak mladom veku. Je to chemicky zasah do tvojho mladeho organizmu. Skodi peceni a hrozi riziko vzniku trombozy. Taky rady od chlapov ako je Xem si neber k srdcu. Muzi tie tablety nehltaju, na ich telo to nema ziadny vplyv, to vsetko tie neziaduce ucinky ktore su spojene s uzivanim antikoncepcie si odnesie telo zeny nie muza. A este tak mlade telo zatazovat hormonalnymi zasahmi. Nikdy nepochopim tie hlupe matky ktore same idu s dcerami na predpis antikoncepcie. Su to hlupane bez rozhladu.
Xem len ci by si aj svojej potencialnej dcere dal tak rozhodne predpisat antikoncepciu v 16 rokoch.

xem

yuki...

domi: gynekologička ti ich predpíše od 15-nástich nebude a (nesmie- zo zakona) informovať rodičov ani nikoho ineho ...

vlastna skusenosť bol som s frajerkou ked mala 16násť u detsekj gynekologičky prva navšteva zaevidovala popytala prehliadla a odobrala krv na testy
druhy raz predpísala a informovala o tabletkách a išli sme s receptom do lekarne
a nezabudni si zobrat karticku poistenca ;)

Yuki

gynekologička by ti ich nemala vôbec predpísať ak nemáš 18 rokov, len so súhlasom rodičov... ale či sa to ešte takto robí, to neviem
v 16 je ešte skoro brať HAK len kvôli akné, odporúčam kožnú a až ako posledné riešenie si nechať predpísať HAK