Chcem si dat predpisat antikoncepciu, budu informovat rodicov?

odpovedam2

a delete, ze u mladych to funguje teraz inak ako volakedy? praveze naopak. praveze teraz su mnohi aj do 20 aj dlhsie v celibate, lebo studuju, lebo sa im neche, etc... to nase praprastare matere mali v 16tich uz deti, takze ti to robili od 14-15, sa vydavali velmi skoro. nie ako teraz, vtedy si nemohli dovolit ten luxus dlheho detstva a studia a neviem co. zijeme najlepsiu moznu dobu, vo vsetkych smeroch, tak to je :) narodit sa tak pred co len 100 rokmi, striasa ma predstava ist k zubarovi :D

odpovedam2

xem, a ja tvrdim, ze je to pekne egoisticke od teba, ze asi jedine hak. no to iste. ty si nekazis zdravie a osobnost, ale holka ano. jasne ze pharmatex je lepsia volba ked uz. ano, neni to tak super pohodlne ako HAK, ale zas ma ohromnu vyhodu ze ti nezasahuje do systemu. ach, kedy uz konecne vymyslia nejake sibnute hormonalne alebo ine tabletky pre chlapov? uz ich vidim, ako ich budu hltat jedna radost :D a ver tomu, keby som ho milovala, tak tomu svojmu to brat nedovolim, aby si kazil zdravie len pre to aby sme to mali co najpohodlnejsie a blablabla. trochu obetavosti na oboch stranach nezaskodi. a co ked to z baby tecie? da si intimku. a tie dve hodky pred mydlo sa nemoze, a co? a vies ze na intimne partie je vobec najlepsie umyvat len cistou vodou? to len tak na okraj.
potom ostava len to, ze aby bol chlap fakt sikovny a prerusovat a baba zas si musi pekne ratat plodne dni a vtedy radsej nic. alebo guma. tych moznosti je tolko. ale ked chcete mat vsetko len bez aj zrnka namahy, tak potom ta hak, ale ja by som to nikdy nebrala a ani by som nedovolila to uzivat tomu, koho milujem. radsej sa prisposobit trochu alebo potom NETRTKAT ked to nevedia inak :D

xem

bonprava ty si nejaka feministka ?

moje dievca bolo moje prve ja som bol jej prvy sme spolu par rokov ja som vystudoval SPŠ elektr. a teraz som na VŠ eltrotech. ona študuje chémiu ( ano sme nevzdelanci ožrani vagabundi ..)

predstav si že orgazmus máva od začiatku čo spolu máme sex na tom som si dal sakra záležať a nemá len jeden ma ich viacej ...

ano tehotenstvo v 18- nieje najlepšia volba nemáte seba zabezpeč. a často krát ani 25 roč. ešte musia čakať s dieťaťom lebo proste treba pripraviť dieťaťu prostredie takže asi jedine ta HAK .. aj keď to nieje najlepšia volba (po zdravot. stranke )

Delete

Na svete sa stávajú aj zlé veci ako znásilnenia.

Ja by som ten Xemov pohľad nevidel až tak zle a neodsudzoval ho. Dnes už majú deti prvé skúsenosti s pohlavným stykom oveľa skôr ako v minulosti a ja ak by som mal 16 ročnú dcéru tak dám na ňu sakra pozor!!!

Ale to len tak...na okraj...

Dnes to funguje u mladých úplne inak ako voľakedy!!!!!!!!!!!

Antika je škodlivá ale ani tehotenstvo v 16 nemusí byť najlepšou voľbou.

O pleti nehovorím...a viem že je to mimo tému.

bonparova

Xem nedalo mi ale musim ti aj ja protirecit. Preco si myslis ze kazdy nevie bez sexu vydrzat a trka od svojich 16 ci 18 rokov? Ja som mala prvy sex v 22 rokoch a moj priatel bol panic a mal 24. Akoze ty si trkal od 15 je tvoj problem.
ja co viem zo strednej tak tie baby a chalani ktori sa chvalili ze maju sex uz druhej ci tretej triede na strednej boli zvacsia ti ktori mali na hovno znamky a vedomosti a chodili viac poza skolu. Jedine co ich zaujimalo bol sex, alkohol a cigy. Take tie pubertacke radodajky co nemali problem roztiahnut nohy prvemu frajerovi lebo si naivne mysleli ze je to ich frajer na cely zivot. Tie inteligentnejsie mali prospesnejsie zaujmy a na sex si pekne pockali kym to budu oni chciet a budu vediet si to pekne v plnej harmonii s cistou hlavou a plnym vedomim vychutnat. Lebo vsak co taka soplanda 15-18 rocna vie o pravom sexe a nie len pasivnom lezani s roztiahnutymi nohami a hlavou plnou strachu len aby som neotehotnela. Chlapec ju vytrka a baba nema ani sajnu ci bol orgazmus alebo nie.

xem

tabl. chcel by som vidiet tvoj celibat do 18/19 ...

multi. : je pravda ze je to dost hormonov ale to treba riesit inde nez tu kazdemu tlacit co to obsahuje zakonne sa to moze predpisovat od 15r. tam to treba riesit ze preco je to od 15 povolene ...

odpo. pharmatex sme mali rok aj štvrť a nemôžeš ani pred tym aspon 2 hod s mydlom nič robiť a ani po lebo hneď účinok klesá
pouzivali sme ho normalne aj cez plodne a naplno ... len z dievčaťa to po tom dosť aj tečie po sexe a to nehovorím je viacej kôl 2, 3 lebo po každej ejakulacii musis dat zase dávku ale tusim staci len 3/4 dávky ptm už (dlho sme to už nepouživali...)

odpovedam2

xem, ano mas aj lepsie ako HAK (okrem celibatu). napr pharmatex, dava sa lokalne a mimo plodnych dni kedy by som pre pokoj duse dala mimo, tak mozes ist naplno. a aj cez plodne je to rovnako bezpecne ako pri HAK (pozri indexy spolahlivosti), ale ako vravim, pre lepsi pocit... no a mas to len lokalne a nenarusa to hormonalny system a vsetko. a inak klasika, guma alebo prerusovana, vsetko sa da ked sa chce, ale pharmatex je asi naj, lebo netreba gumu, netreba prerusovat, len sa da cipka alebo krem, pocka sa 5 minut a 2 hodiny pred a po sa nesmie pouzit mydlo aby sa nerusil ucinok.
a aj ja som chemicka, takze viem, a HAK som v zivote nebrala a ani brat nemienim ;)

MultiLevel

Domi, antika by mala byt pre teba to najkrajsnejsie riesenie....mas len 16, uvedomujes si aky humus budes do seba pchat? Ak mas akne, antika ti ho nevylieci, len ho budes mat pocas uzivania menej. Ako nahle ju vysadis, bude akne znova spat. Dozivotne ju snad brat nebudes, takze az raz vysadis, ocakavaj taku istu plet ako mas teraz. Pokial sa ti jedna o ochranu s partnerom, tak to je tiez taka ochrana "uzasna"...super, neotehotnies, ale zato mozes dostat hoc aku pohlavnu chorobu. Netvrdim, ze od tohto partnera, ale pochybujem, ze tento chalan bude tvoj jediny partner na cely zivot...Nehovoriac o tom, co ti tie hormony urobia v tele. A neboj, mam s antikou skusenosti, takze ti to nepisem len tak do vetra. Uzivala som ju POL ROKA a narobilo to so mnou fakt vela zleho. Predpisanu som ju mala kvoli velkym bolestiam pri menstruacii. Ano, pocas uzivania sa bolest stratila, po vysadeni ant sa vratila este vacsia. To "pohodlicko" pri sexe by som momentalne okamzite vymenila za to, aby sa mi vsetky vedlajsie ucinky tabletok uz stratili! Dobre si rozmysli akymi kravinami sa budes dopovat..

tabl.

Xem ano celibat. Ma len 16 a je stale dieta. Takze nieje este psychicky vyzrela a hovor si co chces ty a ostatni ale do 18 19 moze pockat takze tehotenstvo jej stopercentne nehrozi. Ved ani antikoncepcne tablety jej v pripade hnacky, vracania, antibiotik ci zabudnutej tabletky nedaju 100% istotu ze neotehotnie.
Na zlepsenie pleti je kopa prirodnych pripravkov, cajov, cvicenie, zmena stravy, pitny rezim, obmedzenie stresu.Navyse nech navstivy kvalitnu dermatologicku. Nech skusi masky na plet z potravin. Nech si umyva pravidelne tvar vlaznou vodou aby sa jej neupchavali pory na tvary.
V 16 preboha je clovek stale dieta nech ma cecky ake velke chce ale dusevne je to nevyspely clovek. Takze na sexualne zitie ma rozhodne casu dost. A niesom jedina ktora toto tvrdi. Ty by si suhlasil ak by tvoja dcera sa nechala osulozit nejakym 17 19 rocnym sopliakom? Co ze sa maju radi. Ak detom zakazujeme alkohol, drogy, cigarety tak preco im dovolime sex v takom veku? Take dievca nema ani zrelu dusu na pohlavny zivot.
Xem tvoj prvy prispevok tak vyznel ze jej tu antikoncepciu zchvalujes lebo tvoja priatelka... Takze som len reagovala.

domidomi

Dakujem vsetkym za rady. Antikoncepcia bola fakt pre mna posledna moznost, ku koznej som sa teeda nachodila. Plet mam lepsiu ako pred rokom ale stale to nie je ok. Stravujem sa dobre, cvicim pravidelne. Avsak mam frajera a tak ked budem brat antiku tak budem pokojnejsia. Ale to nie je ten dovod. Ja som ju chcela kvoli pleti..tak ja si to este premyslim a dakujem ze ste sa zapojili a odpoovedali :)