Zdravý rozum vs. láska

Príspevok v téme: Zdravý rozum vs. láska
komplikovana

Mám svoj príbeh a zaujíma ma váš názor na to. Mám priateľa, strašne dlho (zopár rokov), vo všetkom si spolu rozumieme, knihy, filmy, športové záujmy, je na mňa strašne dobrý a vôbec asi povahovo "najkrajší" chalan. Problém je, že ja k nemu prechovávam "kamarátske" city. On to vie. A stále dúfa, že by mohli byť niečo viac. A ja by som aj vedela byť v tomto vzťahu spokojná, nakoľko láskou som bola sklamaná a viac nechcem byť. Mám teda teraz vzťah z rozumu. Kameň úrazu : Prišiel mi do života človek, do ktorého som sa na prvý pohľad zamilovala - nikdy predtým sa mi to nestalo. Neviem na nič iné myslieť. Len naňho. Teda zraňujem priateľa tým, že prechovávam city k inému ( aj keď to nevie). "láske" neukazujem city, aj keď viem, že je to obojstranné. Nepodviedla som a ani nemám v pláne. Ale zožiera mi to hlavu. Otázka : Ostali by ste radšej vo vzťahu bez lásky, ale zo všetkým ostatným - porozumenie, zhoda, plány alebo nasledovali srdce- neistá budúcnosť, málo spoločného, ale predsa- srdce nepustí...?

[zruseny35]

Komplikovana-gratulujem.To všetko rozumne možeš mat aj s kamaratkami,alebo v inej forme,ale lasku niektorý ani precítiť nevedia.Ja som to zažívala z opačnej strany.
Drž sa :)

komplikovana

Ahojte,
možno ako ukončenie príspevku ako to dopadlo a ako sú veci po viac ako dvoch mesiacoch. S priateľom "zdravý rozum" som sa rozišla. Tak som to cítila a myslím, že teraz má šancu nájsť dievča, ktoré mu bude vedieť ponúknuť viac. Aspoň má šancu.ľahké to nebolo, ale veci sa utriasli. S človekom "láska" som sa dala dokopy. A neľutujem toto rozhodnutie. Nie je to ordinárne, je to iné pre mňa ako všetky doteraz prežité vzťahy. Netreba predbiehať však. Myslím, že som si vyjasnila jednu vec. Pre mňa osobne je priorita byť s človekom, s ktorým sa máte radi navzájom. Vzťah z rozumu nie je to, čo ako osoba vnímam naplňujúce. Ale je na každom ako sa rozhodne. Vaše názory boli poučné a na zamyslenie a ja ďakujem za každý jeden príspevok k téme ( aj tie rýpavé ;-) ).

killingspree

zakon matematiky hovori, ze aj keby skocis po tom feromonovom chalanovi, tak o den neskor, keby uvidis dsotatocny pocet chlapov, najdes 10 lepsich, 10 chemickejsich. ale to uz bezny clovek nepochopi, ak nechce.

stripter

nikdy by som nedal na pobluznenie, to je blbost.. aj ked.. osud je kazdeho osobna vec, ale viem si predstavit, ze sa mi v praci ukaze top sexica, ale ako TRIEZVY (zdravy rozum), by som povedal nie, dik.. radsej si zakladam na trvalych veciach. moj nazor.

kedze taketo zablesky aj tak mozu prejst, kedze povahovo nemusi sadnut a co potom? nekonecny kruh?

neictal som prispevky
inak predpokaldam ze mas pod 25 rokov, kedze nad tento vek by uz clovek mohol mat ako taky orbaz o realite :)

ale v dobrom samozrejme

pataya23

Zamilovanost je chemicka reakcia ktora ale skor ci neskor vyprcha hlavne ta co vzplanie rychlo. Zamilovanq mozes byt aj tisickrat ale poznat cloveka ktory ti rozumie a mas s nim vela spolocneho je dar. Ja keby som bola tebou zostala by som vo vztahu bez lasky. No bez lasky ved ho mas aspon trochu rada aj to je laska i ked ina. Ale sprav ako chces. Mozno sa rozhodnes spravne. Drzim palce.

Komplikovana

Ďakujem veľmi pekne za každý príspevok. Myslím, že akokoľvek reagovať nemá pointu, to podstatné, čo som chcela počuť boli rôzne "neovplyvnené" názory ľudí. Každý to ukáže z inej perspektívy. Myslím si, že je dôležité v pokoji si premyslieť všetko a potom sa pohnúť ďalej tak či onak. A absolútne súhlasím - srdce bojuje s hlavou a to sa dlho nedá.

Dainuska

buď úprimná - nielen k sebe, ale aj k tvojmu priateľovi=dobrému kamarátovi. Pozhovárajte sa o všetkom, čo cítiš, ako to vnímaš, vidíš. Nič nezatajuj, nič neprekrúcaj, buď úprimná a vylož karty na stôl. Spoločne si zodpovedajte na to, čo od seba čakáte, čo v živote chcete. Láska sa nedá vynútiť, naučiť, vyprosiť, ani vyplakať. Lásku sa netreba báť začať cítiť. Ak cítiš, že sa v tebe tento cit ku kamarátovi nikdy neobjaví a nie si ani ochotná to skúsiť, buď úprimná a povedz mu to...
Zažiala som niečo podobné, z tej opačnej strany a nevadí mi ani tak, že som nenašla lásku, že sme to k vzťahu nedopracovali, ale najviac mi ublížilo to, že som prišla o priateľa. Zistila som, že ten človek mi absolútne nedôveroval, nedokázal sa so mnou úprimne zhovárať a navyše ma neskutočne klamal a začal namotávať, hoci vedel, že ma nemá rád...
Keby bol úprimný, mohli sme byť priatelia navždy...

_meno

Ahoj komplikovana

Kamen urazu nie je v riesenie tvojej situacie. Je v sposobe AKO.

Snazis sa 1. pocuvat mozog a ignorovat telo 2. ignorovat mozog a pocuvat telo. V oboch pripadoch z ktorých si vyberas je zlo, nenavist, ignorancia, hnev na druhy organ ... akoby sa tvoja lava ruka hnevala na tvoju ruku pravu.

Svet je celok, zostanme v celku (nenarusat ho). S tvojim sucasnym priatelom si nie len rozumiete v mnohých oblastiach a on je k tebe taky dobry ze rozumie urovni lasky ktoru k nemu prechovavas.

Mozno preto ze sa ty tak trapis, a mozno preto ze on by si viac rozumel s niekym inym ... prichadza ten novy chlap. Ale kludne to moze byt preto, aby si porozumela co vôbec mas. Vsetko co sa nam v zivote deje je jedinecne pre nas a jedine pre tento okamih - Boh je ako stavbar ktori ti ponuka do ruky kachličky ale my sami si vyberame ake kachlicky a ktorym smerom kladieme (prijímame).

Čo ti pomoze, je všehojednota (kompromis je ze vezmes kazdemu trochu aby vsetci mali rovnako - o to sa snazis .. chces "neublizit" ..... nadstavba kompromisu su nove napady, nove pohlady ktore poskytnuty vsetkym zucastnenym osoh. pretoze tato jednota nema externalita ako kompromis co nieco potlaca .. vytvara riesenia kde predtým cesta nebola.

Svet je kolobeh ludi, Boha, Zeme a zvierat. Ked do neho utocime, narusame ho. Nechaj svet svetom a nasleduj lasku.

So sucasnym priatelom mate vynikajuci priatelsky vztah, podla mna uplne super. Mozno s novym muzom dokazete mat vy obaja velmi plnohodnotny partnersky vztah. (A mozno tvoj sucasny priatel ta ma tak rad, ze by neprijal novu priatelku aj keby prisla, aby nezranil teba ... tym padom akoby tato situacia pomoze aj jemu).

Tato ukazka je fakt len nepatrny zlomok ako krasne sa moze kazda situacia vyvijat, ked sa pozerame z nadhladu :)

Prajem vela lasky, snehu a spokojnosti komplikovana :)

Nina.

Máš len pobláznené hormóny. Láska nie je trvalá záležitosť, je to pominuteľné. Medzi mužom a ženou existuje len zamilovanosť a to sa nazýva láskou, skôr či neskôr to pominie. Keď tak si s ním uži, alebo si zájdite niekde von, uži si trochu romantiku, ale ak nechceš trpieť tak ostaň s tým, ktorého máš v podstate istého.

doubledog

ak je na teba tvoj chalan "strasne dobry" ako pises, je uplne jasne, ze vas vztah nema buducnost.
teraz k nemu prechovavas kamaratske city, postupne si ho ale prestanes vazit.
presne ako tu bolo uz spomenute, vznikne u teba averzia.