Zacinajuca astma?

Príspevok v téme: Zacinajuca astma?
Lu29

Chcela by som poradit. Moj priatel je bronchitidar a fajciar, Ano viem nemal by fajcit.

Ide o to ze nema zdiagnostikovanu astmu, len by som chcela vediet, ci je zacinajuca astma, ze pri nadychnuti studensieho ranneho vzduchu sa nevie dokaslat...

co to moze byt? len mi nepiste ze cigarety.. lebo tie su to neni, aj ked velkou mierou prispievaju, ale poznam ranny fajciarsky kasel. a toto je ine.

Dakujem.Lu.

Kýčera

Kto mu robil spirometriu? Aj keď lekár povie, že nemáš danú chorobu, neznamená to, že ju v skutočnosti aj nemáš. Podľa toho studeného ranného vzduchu to poukazuje na astmu. Robili mu bronchoprovokačné testy?

Lu29

patatita, COPD to nieje, bola na pneumologii, spirometriu mu robili, aj este volaco, vsetko negativne. ja uz neviem co to je.. ani astma, ani COPD, chvalabohu....

Dr. povedala ze je to pri chr.bronch. normalne.. ale normalne to nieje...

A cigarety tu nespominajte, uz som povedala ze viem co je fajciarsky kasel.. som zdravotnik, a sama fajciarka a bronchitidarka. dakujem.
Ranny kasel len pri nadychu studeneho cerstveho vzduchu- to je problem.. ale nic co ma take priznaky nepoznam.

patatita

Keď je fajčiar tak sa nečudujem. Môj tiež fajčí a kašle ako zemetrasenie. Ale v každom prípade by mal vyšetriť pľúca