Dlhoročné žalúdočné problémy psychosomatického pôvodu.Čo s tým?

Príspevok v téme: Dlhoročné žalúdočné problémy psychosomatického pôvodu.Čo s tým?
Hanka7

Mám 27. Od detstva mám tráviace problémy.Keďže mám od základnej školy sociálnu fóbiu,kt. sa so mnou vezie celý život,predpokladám že toto je najzákladnejší problém mojich žalúdočných ťažkostí. Mala som síce trikrát preliečeného helikobaktera, vraj mám reflux ale celkovo dyspeptické ťažkosti(tráviace). Tento rok mi navyše zistili alergiu na kravské mlieko.

čo robiť s takým žalúdkom? znepríjemňuje mi to život.

sweater*

Mozem ti napisat moju skusenost, mozno si z toho daco vezmes a mozno to pomoze. Minimalne takych 8 rokov, mozno aj dhlsie, ale toto obdobie som si osty ze to minimalne trvalo som maval nafuknute brucho permanentne, bolesti, chodit som na velku aj 6 krat denne kludne aj viac, ale samozrejme bol z toho maximalne tak maly bobek a kopa vetrov jedine. Neprijemna chut v ustach vkuse.. Musim priznat ze som jedaval vseliako, niesal vsetko mozne, sladke hodne, obcas prejedanie... takze strava dost bieda. To trvalo az do doby s pred dvoch rokov, ked som uplne vynechal maso z jedalnicka, a skusal jest zdravsie. Avsak sladke som do seba tlacil neustale, aj ked sa mi podarilo prestat na par dni potom to na mna zase prislo a vsetko som to dobehol za den... no kazdopadne sa mi dost vyrazne polepsilo. Od vtedy som sa stale viac zaujimal o stravu, snazil sa jest viac ovocia a zeleniny, orechov a semienok a stale menej vajec, mlieka a syrov. Islo to stale k lepsiemu s mojim stavom. Na velku chodim tak 2-3 krat denne a ziadne prehananie, krce ani pocit nevyprazdneneho creva. Co je po tolkych rokoch pre mna uplne neuveritelny pocit. Posledne mesiace takmer nic co pochadza zo zvierat nejem a asi 2 tyzdne posledne sa mi absolutne neziada sladke, zaco som strasne vdacny a netusim ci to je. Celkovo k mojmu stavu citim sa neskutocne lepsie, urcite prijimam viac zivin, a aj ma to bavi pripravovat si pokrmy a nedvavat do seba 'smeti'. Tak tolko o mne, mozno ti pomoze moja skusenost, este doplnim ze hadam ze mliecne veci mi robili najhorsie...

5.5 elsa

tak ja pijem mlieko jedine acidofilné probiotické čo je tiež veľmi dobré na žalúdok , ale tam to bude z tej psychiky psychológ nie je na škodu treba tam zájsť čo ti povie aj on .....

Shayleen

Nájdi si dobrého gasteoenterologa a nechaj sa poriadne vyšetriť. Čo sa týka tej fóbie terapia u psychológa by ti určite dobre urobila. AD zatiaľ nechaj pokus sa to S PSY vyriešiť na fóbiu ti AD nepomôže. A čo sa týka alergie veď existuje aj kozie a ostatné mlieka tie chutia tiež. Ja mám tiež problémy so žalúdkom mám nervózny žalúdok a odkedy pijem tibetskù hubu mi je aj lepšie takže aj ty by si to mohla vyskúšať.

5.5 elsa

mlieko nemusíš piť ale ten žalúdok to je z nervozity a treba to riešiť aspoň k tomu psychológovi mu povedz čo presne ti je on ti snáď pomôže tam treba hľadať pomoc z čoho je fóbia to treba odstrániť ten tvoj strach.....

RNG

Travenie je vec dostatku kyselin roznycy enzymov, mikrovlaknin a propbiotik. Reflux je sposobeny nedostatkom kyselin v zaludku na co lekari obvykle predpisu lieky proti kyselinam, cim sice pala prejde , ale travenie je uplne znicene, tak isto aj zaludocna kyselinova bariera, co nici rozne mikroby na jedle, ktore sa takto rozmnozia a znicia probioticku crevnu floru. A tym ide "do haja" aj cela imunita, lebo probiotika nam vyrabaju velku vacsinu obrannych latok.
Takze ziadne psychosomaticke ale realne problemy s nedostatkom kyselin a iste aj enzymov.
Prave dnes obiehaju rozne "zaludocne" chripky, ktore za den dva znicia znacnu cas parietalnych buniek v zaludku, co produkuju zaludocne kyseliny. A trva dlhe mesiace, niekedy aj roky kym sa zregeneruju, ked vobec.
A dovtedy si treba kyseliny a casto aj enzymy doplnat.
Na mlieko je vyborny napr enzym Lacto, Complete milk digestion od firmy Enzymedica.

hehe1

to, ze mas socialnu fobiu, neznamena, ze tvoje problemy su psychosomaticke... mas diagnozy, radsej si najdi poriadneho gastroenterologa(co teda vobec nebude jednoduche), pretoze v dnesnej dobe su lekari lenivy a tak vsetko hadzu na psychiku... zistili ti alergiu na kravske mlieko, predtym helokobaktera, ktovie co este mas... len sa nenechaj odbit nejakymi recami o psychike a daj sa poriadne vysetrit....