Nadmerné grganie po jedle

Príspevok v téme: Nadmerné grganie po jedle
Marek55

Zdravím, už mesiac ma trápi nadmerné grganie po jedle. Prejavuje sa to od zjedenia aj 2-3 hodiny po dojedení. Niekoľkokrát za sebou si musím odgrgnúť a je to nepríjemné hlavne keď jem v spoločnosti. Pred dvomi rokmi mi bola diagnostikovaná chronická gastritída + som mal aj čiastočný zápal dvanástnika z dôvodu prekyslenia organizmu, dodnes beriem ráno nalačno liek Helicid. Ak máte niekto skúsenosť s takýmito problémami tak poprosím o radu, ďakujem.

EV365

kelebrita_bazar: Ty máš ale odvahu sa do mňa navážať... Grganie je vážny stav poruchy trávenia, ako písal RNG, nech mu je zem ľahká.

Ava93

Ahoj Marek,
trápia ma podobné problémy, a preto by som sa rada opýtala- je niečo nové s vaším zdravotným stavom? Prišlo sa na niečo, čo by vám pomohlo? Hľadám odpovede, kde sa dá; lieky (tradičnej ani alternatívnej medicíny) nezaberajú, a budem vďačná za akúkoľvek radu. Prosím odpíšte.

LadyOpium

AHOJ, MNA SA TO STAVA AJ PO VODE, AJ TAKY POCIT TAKE SKVRCANIE ALE HLAD TO NEMOZE BYT LEBO SA TO DEJE PAR MINUT PO DOJEDENI TAK ASI JE TO TYM ZE SA HYBE ZALUDOK... A TAKISTO MUSI PRACOVAT AJ KED NIECO ZJES JE TO PROSTE ULAVENIE SI ZALUDKA...JA SOM NA TO UZIVALA ESPUMISAN ALE ODKEDY SOM SKONCILA NA ARE S VAZNYM POSKODENIM ORGANOV-PRICINU ROZPISOVAT NEBUDEM TO PATRI MEDZI PSYCHIKU-MI ZAKAZALI UZIVAT AKEKOLVEK LIEKY BEZ DOHLADU LEKARA SAMOZREJME OKREM PRIRODNEJ LIECBY PRETO SOM SKOR ZASTANCA LIECBY NORMALNOU STRAVOU...VITAMINY, MINERALY, BIELKOVINY, SACHARID,Y TUKY, CUKRY, VLAKNINA ATD. LEN NEVIEM AKO UCINKUJE NAPRIKLAD TAKE TRAVENIE NA ROZNE VYZIVOVE BOMBY NAPR. JEDNORAZOVA DAVKA VLAKNINY ALEBO BIELKOVIN APOD. A CO POMAHA PRIT TOMU GRGANIU A HLAVNE NAFUKOVANIU HLAVNE PRED MENASTRUACIOU

Marek55

RNG tak áno, ten zápal bol vyvolaný prekyslením organizmu, mal som jednakú stravu v ktorej sa nevyskytovali zásadotvorné potraviny, a keď ten helicid vysadím tak mám velmi silné pálenie záhy ktoré som pred jeho braním nemal, ale tak vyriešil mi nevolnosť kvôli tej gastritíde aj keď tieto posledné dni sa mi to ako keby vracia znovu a tiež som nad tým rozmýšlal že nieje to dobré keď tam nemám dosť kyseliny a že aj to by mohlo byť príčinou toho grgania, tak neviem, behnem za gastroenterologom a prejednám to s ním

RNG

Gastritida je zapal zaludka, tj udrzia sa tam rozne mikroby co ti zapal sposobuju. A to je mozne len pri NEDOSTATKU kyselin. Tak isto grganie je vysledok kvasenia a hnitia v zaludku a aj to je mozne len pri NEDOSTATKU kyselin
Samozrejme potlacanie kyselin je tu velmi zla rada, sice potlaci palu, ale znici traviaci proces a zaludocnu kyselinovu barieru