Psík nechce jesť

Príspevok v téme: Psík nechce jesť
Zuzana999000

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či už sa niekomu stalo, že keď ste prešli na inú značku granúl, psík to všetko vyzvrazal. Horšie však je, že teraz sa k miskám ani nepriblíži, kúpili sme jej aj zas také, aké jedla doteraz, odmieta aj to. Najhoršie je, že ani vodu nechce, vypije mi ju len keď jej ju dám z rúk. Trvá to od dnes poobedia, či to do zajtra prejde alebo máme hneď ísť za veterinárom.
Ďakujem.

embryo

Dancula32: je to jasne, co je s nim...

dostal decembrove depresie, ked zahliadol oblecenu fenku rovnakeho plemena, nejde mu do hlavy jedna z najvacsich zahad biologie... ako mohol jeho druh prezit 50 milionov rokov bez strikovaneho svetra a jeho panicka beha s holymi vajecnikmi? :-)

ved sa skuste vcitit do jeho krehkej psej duse, netrapilo by to aj vas? :-)

Deria

Danculka, ty vies z pocutia, ze granule su zdrave? Ja viem zo spolahlivych zdrojov, ze nie su zdrave. Treba si prestudovat, co obsahuju granule, nie vsak to, co je na obale! Lebo vyrobca smie deklarovat svoje produkty ale rozne prisady ako kostna mucka, ktoru kupi od ineho dodavatela a v ktorej su pomlete rozne svinstva ako kopyta, drapy, perie, zdochliny, atd deklarovat nemusi. Existuju kvalitne granule ako napr.Marengo a pod. ale aj pekne drahe a tiez sa nedoporuca krmit vylucne granulami. A ked uz, tak len obcas alebo napr. pocas dovolenky. Dalej pes ci macka nema sancu vypit tolko tekutiny, kolko vyzaduju granule, coho nasledok moze byt v neskorsom veku zlyhanie ladvin. Najcastejsie u maciek.
Kedze tvoj psik je len nieco, teda maskrty, zrejme nebude mat nic zo zubami. Lebo ked psik neje, treba v prvom rade skontrolovat papulku.

Danculka32

Ahojte.... potrebujem pomoc.... :( Moj Rony, je mini york a nejak sa mu v poslednej dobe nechce k jedlu... :( Mam pocit, ze by jedol vsetko okolo, len to, co mu skutocne patri, toto nechce.... Ja som zasadova a z pocuti viem, ze psiky by mali jest granule, kupujem royalky a mam pocit, za by bol za kadejaku obmenu... Lenze on ma uz nechut do jesla vyse mesiaca.... Inak je velmi hravy, ziadne problem nejaki, len ta chut, ktoru pes ma mat, tam nie je.... Poradte mi..... :(

lombardo1981

Niekedy sú granule "nevyhnutné". Napríklad šteniatkam veľkých či obrovských plemien sa BARF či varená strava. Samozrejme, že skúsenýc chovateľ či majiteľ si to môže dovoliť, ale tým menej skúseným alebo začínajúcim sa to neodporúča. Svojmu psíkovi môžu viac uškodiť ako pomôcť. Ale samozrejme treba vyberať medzi tými naj, ako je napríklad Orijen, Acana či Taste of the Wild.

aktevi :)

prečo preboha dávate psom granule? z pohodlnosti ?? však nasypem a mám pokoj ?

ja psíkovi dávam varené kura, vždy s inou prílohou. plus na ranajky tyčinky rôzne, na večeru kapsičky, paštéty..

granuke NIKDY

klincek7

A ake granulky ste mu kupili. Neoplati s akupovat Darling a podobne somariny co sa kupuju v Tescu,Je to bordel. Treba zajst na veterinu a kupovat kvalitnejsie.
Je to este male steniatko takze by som pockala uvidite ako to bude s vodou,ak nebude pit den,dva skocila by som sa spytat na veterinu.

klincek7

Zmena granul by mala byt postupna,cize zamiesat nove granulky do starych a postupne znizovat stare granulky a zvysovat mnozstvo novych.. Je normalne ze sa vyzvracal-- A tiez psik neni stale rovnako smadny,zalezi ci nepapal aj nieco ine.. Ja by som pockala este 1-2 dni..skusila mu dat napr kapsicku,pripadne chleba/sunku to co ma rad.. A este ma napadlo psik je mlady ale starsi?