Nízky progesterón, štítna žľaza, amenorea, bolesti hlavy, priberanie, akné

Príspevok v téme: Nízky progesterón, štítna žľaza, amenorea, bolesti hlavy, priberanie, akné
Angela123

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať RNG, mám problém, všetko to v podstate začalo tým, že už dlhodobejšie som mala slabú menštruáciu,vyustilo to tým, že menštruáciu som nedostala vôbec, v dôsledku čoho som šla ku gynekologovi ( predtým som bola aj u všeobecného lekára, keďže som vegetarián a malá som obavu, či nemám málo železa, prípadne vitamínu B12 výsledky som však mala v norme) tiež neuznávam žiadne tabletky ale gynekológ to riešil pichnutím vyvolavacej injekci, rovnako mi pichol aj vitamín B12 a začala som brať aj železo vo forme vitamínovych doplnkoch... nakoniec som menštruaciu dostala ale veľmi slabú, opakovalo sa to aj na daľší mesiac, potom som menštruaciu znova nedostala, tak som si zase zašla za gynekológom , ktorý mi znova pichol vyvolavaciu injekciu po ktorej som ale menštruaciu nedostala, začala som mať zvlaštné stavy, priberť, mať navály tepla, potenie, hrozne sa mi zhoršila pleť, zvýšenu unavú, bolesti hlavy, v jeden deň som dokonca mala dopadla tak, že som zvracala a celý deň som sa nevladala postaviť na nohy, mala som spomínané navaly tepla spojené s potením, potom zase zimnicu, zavrate a nakoniec bolestiv oblasti ladvin s čím ma už rodina poslala znova za všeobecným lekárom, všeobecný lekár mi znova robil vyšetrenie krvi a zistil mi odchylku v hormone TSH-S, s čím ma poslal na endokrinológiu, kde mi tiež brali krv, výsledky zatiaľ nemám, dodatočne dopíšem, ale odtiaľ ma znova poslali na gynekológiu, tam mi tiež brali krv a zistili mi, že mám nízku hladinu hormónu progesterón, a hladinu testosterón na hornej hranici normy žien, načo mi gynekológ povedal, že mi pichne vyvolavaciu injekciu a keď menštruaciu dostanem, mám prísť a vypočítame ako začnem brať hormonálnu antikoncepciu, že to by mi malo dať telo do hormonálnej rovnováhy a mala by som mať menštruáciu normálne, tiež sa mi zlepší pleť a pod. Keďže to je proti môjmu presvedčeniu, nakoľko už pomaly 5 rokov som sa vyhybála akýmkoľvek liekom a nieto ešte hormónom v takejto forme, ale neviem ako mám sitáciu riešiť, necitím sa dobre, stále som unavená, boli ma hlava, nedokážem sa koncentrovať, podraždená a čo ma najviac hnevá je ta menštruácia, raz by som chcela mať deti, keďže som mladá (23 rokov a zatiaľ žiadné nemám ) tiež ma hnevá nepochopiteľne priberanie a akné, aj napriek tomu, že o pleť sa ukážkovo starám. Asi robím niečo zle, myslím, že sa snažím stravovať zdravo, ale asi robím niečo zle. Veľa som okolo tohto čítala ale som zúfala, neviem čo robiť, prosím pomôž mi ak vieš. Veľmi nerada by som situáciu riešila spomínanou HAK. Budem neskutočne vďačná

Angela123

PS: aby sa nám potom nestalo - že namiesto toho, aby sme prežívali skutočný život a radosť - potešenie z neho, či z prítomnosti milovaných osôb - či skutočného prežívania zážitkov - života - počúvania ľudí - sme v svojich hlavách (srdciach) riešili- z čoho sa skladá každý kúsok jedla na našom tanieri, alebo či máme pri sebe ten správny prípravok nato, aby sme negatívne účinky dokázali - eliminovať - nechcem povedať, že je to zle, ale pozor na extrémizmus (v čomkoľvek) - aby nám to neprerástlo cez hlavu a nestalo sa to "poslaním-zmyslom" nášho života ... God bless you :)

Angela123

Dobrý deň,
Ako som sľúbila píšem po dlhšej dobe – s výsledkom toho, ako som dopadla. Takže moje problémy s menštruáciou – Chvála BOHU – už sú vyriešené – cyklus mám už viac – menej pravidelný – aj keď trošku dlhší ako 28 dní. Takže moje problémy s menštruáciou som sa snažila riešiť – svojpomocne - pomocou príspevkov a rád pána RNG (ktorému patrí česť zato, že sa snaží ľuďom pomôcť, ale ...) keďže z reakcií môjho tela – prejavov, ktoré som mala, som ostala v presvedčení –diagnostikovala som si - že mám premnoženú kvasinku Candidy – rozhodla som sa držať protikvasinkovú diétu, bez nejakého vyšetrenia lekára alebo pod. – len na základe toho, čo som vnímala ja – som si dala samoliečbu, prosím nevnímajte to ako nejaký „hejt“ na pána RNG – len chcem upozorniť na nebezpečenstvo, ktoré môže priniesť takéto samoliečenie, aby sme mali nejaké relevantné dôkazy o tom, že to čo sa snažíme „samy liečiť“ – tak skutočne je. Takže prvé dva týždne som držala túto diétu – ale nemala som všetky – prípravky, ktoré odporúča – ale držala som ju skutočne poctivo – žiadne sacharidy – viacmenej len grepy, kokosová múčka, olej, kapusta, zelené ... nepomohlo – čo ma opäť priviedlo k presvedčeniu – že si musím kúpiť tie správne prípravky a potom sa moje problémy zázračne a takmer okamžite (za 2 týždne) vyriešia. Opäť dva týždne som túto diétu držala – tentokrát som mala všetky prípravky – navyše som používala aj chlorellu a zelený jačmeň. – ja som navyše nejedla mäso (keďže som bola vegetarián všetko som si dokonca mixovala – ako smothiess) – rodina nerozumela, čo som robila – ja som však bola zúfala a chcela som späť svoje zdravie a v budúcnosti mať deti – musím priznať, že to však pre mňa bolo aj obdobie, kedy som sa začala zamýšľať nad zmyslom svojho žitia – ako kresťanka – som sa aj modlila. Až chorobne som sa začala zaoberať tým, aké zloženie ma napr. moja kozmetika, dokonca aj zubná pasta, či oblečenie ktoré nosím – či je z prírodného materiálu – rodina nerozumela, čo so mnou je – všetko čo nebolo prírodne som zbalila a chcela vyhodiť. Nakoniec ma takéto moje správanie (vrátane) toho jedenia, ktoré ani náhodou nepostačovalo (na normálne fungovanie mozgu?- neviem) na psych. liečenie. Kde som začala „normálne“ jesť – vrátane mäsa – začala som užívať aj lieky – Rispen (už ich neberiem) a po návrate domov – som začala riešiť svoje problémy s menštruáciou u gynekológa – ktorý mi nakoniec nedal HAK, ale synteticky hormón progesterónu (už ich neužívam) a na endokrinológií – kde mi predpísali lieky Euthyrox – ktoré beriem ešte aj teraz. Ako som písala cyklus sa mi upravil. Týmto príspevkom som však chcela upozorniť na svoju skúsenosť, ktorá mňa osobne naučila, že všetky zdravotné problémy, ktoré som mala síce boli výsledkom toho – ako som sa stravovala a celkovo správala k sebe počas života – ale ich pôvod bol úplne inde – v udalostiach – ktoré sa stali dávno predtým – toto bolo len reakcia na to, čo sa mi stalo a čomu som uverila už dávno predtým.(Nejdem tu rozoberať – ale mala som ťažké detstvo) Urobte si nato vlastný názor, ale moja skúsenosť ma naučila, že väčšina problémov -alebo našich neprimeraných prejavov v správaní – ma iný pôvod ako len ten fyzicky a to v psychike a častokrát na základe udalosti (často – práve tých zlých), ktoré sa nám stali a viac ako len vonkajšie príčiny – treba hľadať tie vnútorné a s nimi súvisiace vonkajšie. To čo sa deje navonok – ma svoju príčinu – niekde v našom „srdci“ a mne viac ako tie lieky – ktoré som brala – pomohol Nebeský Tatko – ktorý ma aj týmto nasmeroval tou správnou cestou. Často až vtedy - keď vidíme, že žiadne riešenie tohto sveta nám pomôcť a priniesť šťastie nedokáže – zistíme – že potrebujeme Niekoho Väčšieho – Lepšieho – Múdrejšieho – Niečo, čo je Nad naším chápaním – nad fungovaním tohto sveta – ale On si často využíva ľudí – okolností nato, aby nám dal to správne riešenie a možno – častokrát aj pána RNG (neviem) - len si treba uvedomiť – že to jeho rady nás nezachránia – ale Boh (Ježiš), od ktorého si treba pýtať uzdravenie a na Jedine ktorého sa treba spoliehať – On si potom už nájde spôsob. Ja len toľko – ešte prajem pekný príjemný požehnaný dník. A neprepadnite strachu :)

LeviKA

Ahoj Angela123,ja mám tolko rokov co ty a tiez som mavala taketo problemy s menstruaciou.U mna to bola vec hormonalnej nerovnovahy ale mam pre teba tip co pomohlo mne. Su to take kvapky volaju sa gynex a uzivaju sa na tieto zenske veci,ako problemy s menstruaciou ako nepravidelnosti,bolestivost atd,rozne caste zapaly,na hormonalne poruchy a tiez su vhodne pre ,,snazilky,,o deticky:) ja som tiez nechcela antiku,spoluziacka mi poradila tieto kvapky ze ich uziva ze je spokojna a nech vyskusam.Musim potvrdit ze lepsie mi poradit nemohla,hormony sa mi upravili a snimi aj menstruacia,ktora mi konecne chodi pravidelne. Newiem ak,si nezohnala doteraz nic co by ti pomohlo a antiku nechces vyskusaj aj ty mozem doporucit :) maju ich na stranke www.jasmin.sk a volaju sa gynex a najlepsie je ze su to prirodne kvapky,ziadne chcemicke lieky,lebo tym s aja snazim vyhybat:)drzim palce :)

tganaj

veru to mozevmat suvis so stitnou zlazou.od kedy som ako tak na tristvrte vyzdravela mam normalnuvmenstruaciu a ziadnacmenopauza ani nic takeako sa tue vyeane psychologicky snazili nahovorit ja som bola tazko chora a teraz sa veci pomaly davaju dokopy.nedrz diety a vyserri stitnu zlazu a menstruacia sa upravi

RNG

Angela, pozor, davka yamu je podla obsahu diosgeninu v nom. Diosgeninu potrebujes tych 200 mg denne.
Angela, nwemas ty nahodou problemy zo zleho travenie a absorbcie? Dnes je to totiz velmi caste, najma ked obiehaju rozne virusy co nicia vyrobu kyselin a enzymov a tym aj crevnu floru. Pripojim sem aj clanok okolo Boru, co okrem ineho ovplyvnuje aj hormony, aj hromadu ineho, vcitane vyroby energie a imunity, a zrejme ho mame nedostatky, podobne ako jodu selenu zinku a casto aj horcika/magnezia, a to najma zo zleho hospodarenia s mineralmi, co je casto vyvolane prave nedostatkom boru
www.homeopat.mypage.cz
Na konci clanku je uvedeny aj zdroj lacneho boraxu z Ciech, a je dobre sa nim zasobit, kedze ho chcu kompletne zakazat predavat.
Borax sa tazi najma z lozisk v Kalifornii, kde je ulozeny miliony rokov, takze je jasne, ze sa nekazi casom.

dk0805

Dobrý deň, pán RNG,
určite nie náhodou som narazila na túto diskusiu, mám podobné problémy ako slečna, avšak mám raz toľko rokov. Začínajú sa u mňa prejavovať problémy spojené s menopauzou, únava, návaly tepla, bolesť prsníkov, potenie.... mojim najhlavnejším problémom však je, že sa mi výrazne zhoršila pleť.Z diskusie som si urobila záver, že prevdepodobne by aj mne mohol pomôcť uvedený prípravok. Vychádzam aj z toho, že s týmto problémom (nezdravou pleťou) som bojovala aj v mladosti, pleť sa mi zlepšila iba počas tehotenstva, a počas užívania antikoncepcie, takže si myslím, že ide o problém hormonálnej povahy. Prosím o Vás názor. Ďakujem Vám za odpoveď.

Angela123

RNG ďakujem veľmi pekne za odpoveď, rady určite vyskúšam v praxi, objednala som si wild yam značky swanson, prekvapivo menštruaciu som dostala dnes, mám gynekologovi otvorene povedať, o tom, že som si kúpila progesterón prírodného charakteru? ten wild yam mám ako potom uživať celý mesiac každý deň 4 tablety? selen a yod si môžem kúpiť z lekárne? akne nemôžem mať aj ako dôsledok hormonálnej nerovnováhy? pretože práve ja som človek čo sa rastlinným olejom vyhýba, používam len olivový aj ten panenský, (niekedy kokosový) ako náhradu inak jem orechy, tiež lanové semiačka, vyhýbam sa aj bielej múke, cukru ( fakt len minimálne) úplne nejem mäso. Odpoveď si veľmi cením... a prajem pekný deň, určite dám po nejakom čase vedieť ako som dopadla a aké som mala výsledky krvi na endokrinológií...

Redka ...aj ja som ostala prekvapená, že to tak funguje, lebo som človek, ktorý za lekárom ide už keď fakt musí, s tou endokrinologiou máš rovnako pravdu, ďakujem za podporu :) rovnako prajem pekný deň

redka

normalne som nastvana ako to u nas funguje... kazdy lekar riesi len svojju "cast"... ako jasne sak do inych sa starat asi ani nemoze... nikdto sa nepozrie na cloveka ako na celok a nezacne jeho problemy riesit celostne... clovek si musi pomoct sam... nemas menzes? pichnem ti vyvolavacku a hotovo a aby si ho mala potom pravidelny, budem ta dopovat hormonmi :((( smutne... a gyndos vie o tom ze si mala tie hodnoty stitnej zle? on oto iste suvisi s tou stitnou... len ako ich poznam (chavla bohu zatial len zo skusenosti inych ludi), tam maju koooooopu casu kym cloveka objednaju, kym daju vysledok a kym lekar nieco s tym vysledkom vyhuta :( odporucam ti pocuvnut RNG, najma ak sa chces vyhnut hormonom a klasickym liecivam na predpis... on odporuca prirodne veci a kvalitne doplnky vyzivy... rozhodne nezacni uzivat antikoncepciu! drzim ti palecky...

RNG

Ber yam s davkou diosgeninu 200 mg denne. To je na ten progesteron.

Ber doplnok jodu a selenu na stitnu zlazu
Akne sa tvoria z tvrdnucich/vysychavych / znicenych rastlinnych olejov. Jedz len panenske , tie netvrdnu a teda nemozu zapchat mazovy kanalik, co vytvori acne.
Samozrejme ked si si telo zamorovala dlhe roky, nemozes ocakavat okamzite vysledky to bude trvat roky tych skodlivych olejov v tele sa zbavit.