Bulimia a tehotenstvo

Príspevok v téme: Bulimia a tehotenstvo
ankaa1118

Dobrý večer,

Som už zhruba 14-15 rokov bulimička cca od obdobia, keď som musela ísť na interupciu. Posledné , asi, 3 roky trpím síce bulimiou ale menzes sa vrátil do normálu a váhovo sa pohybujem celý čas okolo 48-50kg na výšku 168 cm. nikdy snáď až na výnimku keď som bola v Anglicku som nemala problém s nadváhou- vždy som bola štíhla- aj kvôli tomu, že som bola pohybovo od mala aktívna - gymnastika, atletika, jazda na koni a pod. Bulimia u mňa začala z vlčieho hladu- ak to tak môžem napísať. Priateľ, s ktorým som žila mi neustále vytýkal, že veľa jeme / časom som zistila, že peniaze "utekajú" na drogy a pivo / a ja som začala meniť hrozne svoje stravovacie návyky. Najskor som skúšala jesť len keksík a jogurt denne 1+1 ale hlad ma doháňal k akciam typu - 6rohlíkov s 0,5lmlieka 1x denne a hlavne naraz,alebo hrniec krupicovej kaše- tiež naraz a vždy mi bolo špatne a tak som sa dostala do kolotoču. O tom aké som mala vždy hrozné pocity a výčitky- celé roky sa nechcem rozpisovať. Čo je pre mňa teraz dôležité je to, že napriek tomu , že mi niekoľko gynekológov povedalo, že bude to zázrak ak prirodzene otehotniem, stalo sa tak po 14-15 rokoch. Lenže bulimia neprestala - je pravda, snažím sa jedlo udržať v sebe- hlavne keď to nie je veľké množstvo- čo sa mi darí ale teraz chcem zamedziť atakom žravosti - teoreticky viem, ako mám postupovať. POTREBUJEM PORADIŤ AKO NAJLEPŠIE ZREGENEROVAŤ ORGANIZMUS- pre dobro nás oboch- dieťatka i mňa. Nechcem dieťa potratiť alebo aby malo nejakú vadu-y,kvôli tomu ako sa ja správam-la k sebe.
Mám dosť stresujúce zamestnanie, s nedostatkom času na jedlo-jem veľmi pomaly, od ktorého zatiaľ nemôžem upustiť, pretože že nosným pilerom našej domácnosti. Manžel hľadá inú prácu s lepším platom ale zatiaľ márne. Jeme hlavne jedlo až okolo ôsmej večer- čo viem, že nie je najsprávnejšie a i preto sa zas vraciam k zlozvykom, ktoré som mala už utlmené.
Ďakujem a pekný večer prajem.