RNG a Llek - uzliny

Príspevok v téme: RNG a Llek - uzliny
Sissi88

Zaujima ma Vas nazor na moj problem. V januari tohto roku som ochorela na anginu,pod sankou mi navrela uzlina ktora velmi bolela.Po vybrati ATB sa zmensila,mierne.V maji sa ale zvacsila opat,ale nebolela.Casto ma vsak bolievaju klby,ruky aj nohy. Nechudnem,unavena byvam tak ako aj ini ludia

Bola som u lekara v maji,krvny obraz OK,zistena prekonana mononukleoza pred dvoma rokmi,zistena prekonana listerioza.Opat podanie ATB,sono uzlin 3,2 cm-po vybrati ATB zmensene uzliny pod sankou na 2,2 cm.Testy,vytery na ORL negativne.Uzliny mam uz aj na pravej strane pod sankou-bolestive,do 1cm Vcera som bola na vysetreni krvi po 4 mesiacoch-krvny obraz OK,onkomarkery OK,stitna zlaza OK Mne ale ta uzlina neda pokoj.Mam strach nakolko mi dve kamaratky zomreli na hodgkinov lymfom.Nezmensuje sa,ak sa zmensi tak len kusok ale sa ani nezvacsi,je tvrda,pohybliva.Bojim sa tej bolesti klbov ci nemam nejake rakovinove ochorenie Je pravda ze v lete ma tak klby nebolievali,neviem ci to nie je pocasim,uz neviem kam sa mam obratit,mam velky strach.

Zaujimaju ma hlavne nazory odbornikov

Vdaka

hodgkinacka

Ahojjte, ja som akurat v remisii, po liecbe HL( hodgkin lym), a ver mi, ja som mala htozne priznaky, teploty, potenie, bo!esti, navrete uzliny, som po chemo liecbe a dokonca transplante, a nejake uzliny malinke mi aj ostali, moj onkolog povedal ze male uzliny mozu byt! A ako mascha pisala! Rakovinu lymf uzlin ti bez vybratia uzliny nezistia, ale nestresovala by som, ukazal by sa,yi minimalne zapal, sedimentacia vysoka, aslo. Plus dalsie ine veci!!! Pekny den

mascha

mňa by tiež vystrašilo to vybratie uzliny,iné by to bolo už pri zistenej rakovine,čiže sa prikláňam k názoru RNG,isté je že má v tele nevyliečený skrytý infekt,ale by som navrhovala detoxikáciu lymfatického systému,buď šťavou citrusov,alebo bylinných produktov alternatívnej medicíny

RNG

Llek, kedze nestudujes ziadne ine sdroje informacii, len tie co su vydane a kontrolovane monopolom, tak mozes robit uzavery len z toho co takto poznas.
Ja sa tu snazim uviest nazory lekarov, co im tie monopolne vedomosti nestacili, a odvazili sa samostatne rozmyslat a skusat vselico az dospeli k hromade prostriedkov, ktore sice nie su oficialne schvalene lieky, ale liecia a to casto ovela lepsie, ako schvalene lieky. Inac by neboli tak hlupi a riskovali sudy a prenasledovanie monopolom, za odvahu pouzit ine prostriedky, nez tie, co monopol nariaduje a dovoluje.
Ale myslim si, ze tu zbytocne tratim cas, lebo teba nepresvecim, a svoje, tj nazory inych lekarov, ktorych sa ja drzim, na tejto teme som uz povedal.

llek

Tu nadialku, cez internet je tazke nieco s uplnou istotou radit a vyhlasovat svoje odporucenie za jedine spravne. Videla a hmatala som velmi vela roznych uzlin. Stale pre mna plati, co sama nevidim a nenahmatam, je len dohad. Nikto z nas nevie, co sissi v tych uzlinach ma, s velkou pravdepodobnostou su len reaktivne zmenene. Ale, sissi vyzera byt dost nervozna a beriem do uvahy aj skusenost so zhubnym ochorenim lymfatickeho systemu- s Hodgkinovym lymfomom v jej blizkom okoli. Ja sa na cloveka pozeram vzdy ako na celok, teda beriem do uvahy aj jeho psychiku. A mam skusenost, ze su ludia, pre ktorych je lepsia cesta v istom momente dat zvacsenu hmatnu uzlinu vybrat, mat v ruke negativny vysledok, nez by ten clovek nakoinec skoncil v rukach psychiatra. Lebo, stava sa aj to.Nuz a stretla som sa s roznymi vysledkami, cakala som len reaktivnu uzlinu a bolo v nej nieco ine a zase inokedy som vnutorne bola presvedcena ze je to nejaky lymfom a nebol. Lebo do uzliny nikto z nas v skutocnosti nevidi. To, co pisem nema s monopolom ci cimkolvek spominanym pranic spolocne.Su to cisto medicinske veci a vlastna skusenost z realnej praxe

llek

Sponka1, odpoved na tvoju otazku je, ze nie, vybratie uzliny nema ziaden vplyv na priebeh nadoroveho ochorenia, (ak sa v uzline zisti), naopak umozni nam spravne pacienta liecit.

sponka1

A teraz k teme,Sissi sa nemusi bať nejde o Ca ako jej už povedala p.doktorka na ORL, ale zaujima ma nazor llek.Keď sa jedna o zhubne ochorenie ma ho vylučiť extir.neurychly sa proces ochorenia?chirurgi.zasahom? ....

RNG

Uzliny sa zduria a ustupia pocas zivota cloveka mnohostokrat. Preto keby ich nali zakazdym vyrezat(pre mna za mna to mozes akokolvek odborne na pomylenie pacientov nazvat), tak by sme za chvilu nemali dostatok uzlin, ktore maju funkciu filtrov a mali otravenu krv zo zamorenej lymfy pri kazdom mikrobialnim utoku. To ze niektore zostanu zdurene pridlho je len dokaz, ze lekari nemaju alebo neodhadnu na spravne liecivo proti mikrobom co to sposobuju.

llek

RNG, je mnoho veci, kde je nas pohlad na veci uplne odlisny. Histologia z LU je klucova, ak ma pacient zhubne ochorenie. Ak mame vcas diagnozu, mnohym pacientom to zachrani zivot. Iste, ja sa na veci pozeram z toho pohladu, ze tych chorych mam kazdy den pred sebou a vidim ako prichadzaju a co sa s nimi deje. Ja mam svoj pohlad a ty svoj. Vybratie uzliny sa nazyva odoborne extirpacia. Amputacia je nieco celkom ine, ako z hladiska vykonu samotneho tak z hladiska funkcnych nasledkov. Kedze som predstavitel odbornej verejnosti, tak pomenuvam veci nie podla svojo pocitu, ale tak ako su definovane.

RNG

Inac atb nie su vseliek, neposobia ani na virusy(tj mononukleoza=EBV a ine) ani na kvasne ani plesnove infekcie ktore sa casto nachadzaju v hlienoch a ziju z hlienov, ani na mykoplazmy, ani na L-formy a ine.
Dokonca casto atb tym ze potlacia probiotika v tele daju mnohym infekciam doslova zelenu.

RNG

Sisa, menovane doplnky najdes na internete, dobre su obchody napr iherb.com, swansonvitamins.com a ine. Ja nic uz vyse 5 rokov nepredavam, lebo som musel svoje doplnkove obchody na Slovensku zatvorit z viacerych dovodov.