Alergia na gélové nechty - akryláty

Príspevok v téme: Alergia na gélové nechty - akryláty
akrylaty

Nedavno mi bola diagnostikovana velmi silna alergicka reakcia na akrylaty. Vsetko zacalo gelovymi nechtami pred niekolkymi rokmi, po com sa mi zacali diat divne veci na tele aj napriek tomu, ze som ich prestala pouzivat. Testami na koznom som zistila, ze sa jedna o ALERGIU NA AKRYLATY a vsetko do seba zapadlo....dermatitida okolo ust - mala som zuby vyplnane zivicou /obsahuje akrylaty/ + primer + adhesive, neustale problemy s ocami - dennodenne som pouzivala lak na vlasy /obsahujuci niekolko druhov akrylatov/ + spirala /v zlozeni takisto akrylaty/, make up /obsahoval akrylat/, svrbenie na dlaniach, prstoch, chodidlach s pridruzenymi pluzgierikmi - vzdy ked som si nalakovala nechty /lak na nechty - obsah vysokeho mnozstva akrylatov/...atd....... Ma niekto podobny problem - alergiu na akrylaty? Rada by som si vymenila skusenosti, rady alebo nazory s niekym, kto takisto trpi touto alergiou, alebo ma o tom nejake informacie, pretoze je to velmi obmedzujuce, co sa tyka pouzivania kozmetickych pripravkov a s tym spojene neustale vyhladavanie alternativ + vyvarovanie sa veci obsahujucich akrylaty...... budem vam vdacna za kazde info

akrylatko

Ano je to tak,ze ak ma clovek vela bielych blomb v puse,tak skor dostane tu alergiu na akrylaty,u mna ta alergia funguje velmi presne a spolahlivo,ak pridem do styku z akrylatovou farbou,akr.tmelom,ci fasadnym lepidlom,tak aj po rokoch kludu ma okamzite zacne stipat jazyk a v ustach....uzastne,aku ma telo dokonalu pamet...cize staci sa vyhybat vsetkemu,co pbsahuje akrylaty a clovek sa moze citit dobre aj z tymi bielymi blombami...ak clovek nema nosne mandle,tak je to o to horsie,lebo tie pachy,ci prach z nerozrobeneho fasadneho lepidla sa usidlia v nose a drazdia alergickou reakciou