Dnešný svet

Príspevok v téme: Dnešný svet
positiveneed

Mám pocit, že blbých ľudí pribúda, alebo aspoň sa majú možnosť viac ukazovať a na seba upozorňovať, aj vďaka sociálnym sieťam. Jasné že mám aj ja fb, ale raz za uhorský rok si tam pridám fotku, avšak celé mi to príde len ako miesto, kde sa každý len vychvaľuje kde všade bol, hneď si vešia fotky, prípadne čo si navaril, alebo že išiel behať, cviči´t atď. Ja neviem, existuje ešte niekto okrem mňa, kto nemá potrebu, keď si ide do posilky zacvičiť, odfotiť sa v teplákoch, a napísať si k tomu status, alebo predtým ako zje svoj "extra zdravý vegánsky low carb" obed si ho odfotí a príslušne okomentuje?
Ďalšia vec je, ak s niekým niekde sedím, rozprávam, a odrazu si začne niečo vyťukovať do mobilu alebo má potrebu ho stále kontrolovať.
Je toho plno len už sa nechcem rozpisovať. Pýtam sa len, je ešte niekto taký, kto so mnou súhlasí a toto všetko mu vadí?

Slobodna

Malo by to tak byť Maoam, ale nie je to tak vo všetkých prípadoch.
K tým hodinkám - už Pythagoras označil číslo za podstatu a základ sveta. A ak sa zamyslíš, tak číslo úplne všade ovláda naše životy. Kedysi sa ľudia neriadili hodinami ale prírodou (východ/západ slnka). Mám najradšej chvíle u babky na dedine - žiadny signál na mobil, internet, hodiny - úplne boží pokoj :)

Maoam

Slobodna, to je pravda. Aj velmi zaneprazdneni ludia, ked im na tebe zalezi a vedia, co sa patri, si ten cas na teba vyhradia.

Slobodna

Podľa mňa je to nielen prejav slušnosti ale dávaš tým najavo dotyčnému, že je pre teba dôležitý a venuješ mu svoju pozornosť. Správanie človeka veľa vypovedá o jeho charaktere. Iné sú samozrejme pracovné schôdzky, tam sa to rieši trebárs vybračným zvonením, plus sa slušne ospravedlním a idem si vybaviť telefonát niekam mimo alebo von.

Maoam

Slobodna, tiez nenosim hodinky :D, sranda, kukam na mobil vtedy. Hej, je to tak, slusnost kaze aspon mobil dat na ticho, uz ked idem s niekym na kavu...

5.5 elsa

positiveneed to že niekto ťuká do mobilu keď niekde ste by som ja chápala že dotyčného nudíš teda sa s tebou nudí čo sa týka fb tak o tom je presne ten fb nie že ja by som bola zástancom ,ale veľa ľudí si tam vybíja svoje komplexy či už cez fotky,spoločnosť aby ostatní videli ako si oni žijú, dôležitosť ktoré prikladajú tým veciam sú ozaj smiešne,ale pre tých dôležité.....

Slobodna

Nás to učili na etikete, že je vrcholne neslušné vyložiť si mobil aj s peňaženkou na stôl - pozorujem, že je to fenoménom mužov :) ak mám nejaké stretnutie, hoci len priateľské, dávam si mobil na ticho.

Slobodna

Ja to tiež beriem len ako nutné zlo. Celý dnešný svet je podľa mňa totálne prekontrolovaný - každý chce vedieť o každom.
Psychológovia, sociológovia či antropológovia veľmi radi skúmajú práve sociálne siete, spôsoby správania na sociálnych sieťach a ich dopady na životy ľudí. Neraz sa mi potvrdilo, že pridávanie fotiek napr. z dovolenky vyvoláva u iných neg. emócie ako je napr. závisť, žiarlivosť atď. Takéto emócie vo svojom živote nepotrebujem. Mám rada pokojný a pohodový život.
Snažím sa to neriešiť. Áno, aj u mňa sa mnohí rozčuľujú, že nedvíham mobil pri prvom zvonení alebo volaní. Kto chce, zavolá neskôr, alebo sa mu ozvem ja, keď budem mať čas. Mobil používam dosť často na občasné skontrolovanie hodín, ktoré tiež nenosím alebo ako budík.

Maoam

positiveneed - ja nemam FB ucet, strasne vela ludi ma presviedca este aj teraz, aby som sa tam prihlasila, aby so mnou mohli byt v kontakte, pritom je XY inych moznosti - ked niekto fakt chce

nie, nechcem

nie som fanusik FB, Facewho, Twoo, Twitter a bohvie ake este jestvuju

je mi to jedno

nepotrebujem ani nikoho ocumovat a citat statusy, skutocni priatelia sa so mnou vedia skontaktovat aj bez existencie FB-konta mojej osoby a poslu fotky sukromne, takisto informacie o sebe

nie som ani na zoznamkach ci pokecoch, nikdy som nebola ani neplanujem

mobil - tak tu sa priznam, ked som mala aktivny vztah, tak som ho pouzivala ovela castejsie, to je jasne, bolo trocha tazke si odvyknut od toho, ale teraz po par mesiacoch mi to vyhovuje

aj tak ho pouzivam iba ked musim

inak to, co opisujes to neustale vytukavanie aj ked je s tebou niekto na kave alebo na obede a tak, tak to je uz zavislost, normalny clovek by sa ospravedlnil, ze musi kratko checknut, ak ma daco dolezite a mobil by zasa odlozil, alebo vypol alebo dal na ticho...

positiveneed

Slobodna - no presne tak. Na mňa sa už aj raz niekto vykričal, že čo som sa neozvala celý deň, keď mi volal.Ale keď ja raz mobil doma založím tak ak nič nepotrebujem skontrolujem ho až pred spaním...