Klebsiella pneumoniae čo s tým?

Príspevok v téme: Klebsiella pneumoniae čo s tým?
moniqa1321

Dobrý deň,
mám 19. začalo sa to s obyčajnou chrípkou na ktorú mi doktorka dala amoksiklav a trifed. Teploty aj počas amoksiklavu boli okolo 37,5 (ja nemávam teploty, keď som mala zápala močových ciest podľa výsledkov by som mala mať 40 ale naozaj som mala 37). po dobratí antibiotík som mala stále okolo 38,3 tak sme išli k obvodnej a poslala ma na plúcne(piatok) tam mi nič nezistili v nedelu som si nahmatala uzlinku na krku v pravo a v hrdle som mala pravú mandlu zväčšenú a na nej povlak taký bielo sivý bár jaký. poslali ma na krčné lenže tam mi dali akurát tak bioparox s tým že o 7 dní mám zavolať ohľadom výsledkov zo steru. v stredu som už nevedela prehltať prešlo mi to aj na ľavú mandlu. Už som to nevydržala a išla k doktorke ktorá ma zase poslala na krčné ale už do zámkov tam mi to akurát tak s vatičkou vyčistila s betadine a dali mi zase nejaké antibiotiká zinnat. na tie výsledky do labáku sme museli volať a tam zistili že mám Klebsiella pneumoniae. ako netuším čo to je a čo teraz mám robiť? mám vynechávať už tretí týždeň v škole? to ma mohli poslať hned do špitálu a nie toľkoto čakať. môže sa toto zdravotníctvo niekam strčiť toľko čakať a nič z toho... zinnat nezaberá a ja stále nemôžem prehltať ani len slinu.

Tatiana89

Asi to už nie je aktualne, ale predsa pridam svoju skusenost. Pred asi mesiacom som bola na preventivnej prehliadke a v sedimente mi nasli vela bakterii. Bola som aj z gynekologicky, ta mi moc odobrala a spravila kultivaciu z ktorej vysla klebsiella pneumoniae. Prvy krat som to pocula. Bolo potrebne je preliecit Zinnatom ATB. Ja, zastanca liecby bez liekov, veganka. No po precitani nazorov, ze bakteria je svinska, nereaguje na liecbu ani silnymi ATB, som sa zlakla a povedala si, 5 dni ma snad nezabije vybrat ATB. No nedalo mi to a aj tak som si prestudovala alternativu. Teraz uz sa vratim k veci: 5 dni Zinnat+Candistop+grepavit+oreganovy olej-Pravidelne!. Kultivacia po 3 tyzdnoch dnes je OK, ziadna klebsiella. Myslim, ze aj bez Zinnatu by to zabralo ?

RNG

Klebsiela pneumoniae sa velmi lahko znici citricidalom uz v koncentracii 6 ppm(6 mg na liter vody).
Ak tvori biofilmy(pozri napr na
www.biomedcentral.com ) tak ju treba najprv odmaskovat NAC a serrapeptazou, potom sa do nej moze aj citricidal, aj oreganovy olej aj rozne ine antimikrobialne dostat, vcitane atb, ktore bez odmaskovania tejto infekcie nie su na ne casto vobec ucinne.

Maoam

problem vidim v tom, ze sa pred nasadenim ATB neurobil hned ster, bolo by to podstatne urychlilo liecbu, pretoze triafat naslepo a vychadzat z toho, ze zapal sposobili streptokoky alebo stafylokoky je v dnesnej dobe riskantne, kedze narasta pocet infekcii sposobenych inymi patogenmi, do par dni by bol vysledok na stole a hned by sa uz v prvy tyzden dala zmenit antibioticka liecba

hold, je to casty jav, ze ster sa urobi az ked sa pacient trapi dlho a stav sa nelepsi - tak ako u teba

Maoam

ak v labaku vykultivovali Klebsiellu pneumoniae, tak k nalezu snad urobili aj antibiogram a na zaklade neho sa da zvolit vhodne antibiotikum podla citlivosti, Klebsiella pneumoniae je casto rezistentna voci ATB z penicilinoveho radu, Cefuroxim /Zinnat/ ako kedy, byva citliva, ale su pripady, kedy je iba intermediarna citlivost, Klebsiella pneumoniae zvykne dobre zaberat na chinolony (Ciprofloxacin, Levofloxacin, Moxifloxacin) - ale treba vidiet antibiogram/citlivost z labaku a podla toho sa zariadit

Klebsiella pn. je dost zakerna bakteria a sposobuje nepekne zapaly, treba ju riesit, su bakterie, ktore nie su take virulentne, ale tato je