Faloš všade naokolo

Príspevok v téme: Faloš všade naokolo
NikA-28

Dobrý deň všetkým,
potrebujem sa hlavne vyrozprávať a nemám nikoho, komu by som to mohla povedať. Bude to dlhšie, ale prosím Vás aspoň niekoho o pomoc. Okrem priateľa nemám nikoho (nie je to kvôli tomu, že mi niečo zakazuje). Ja som nemala nikoho už od začiatku. Každú jednu kamarátku, ktorú som mala, som časom stratila, alebo skôr zistila ako ma ohovárajú a klamú. Budem mať ešte len 17 a som v 2. ročníku na gymnáziu, ale stále je všetko rovnaké a pritom som sa už veľakrát zmenila a správala sa už rôzne. Už na základnej ma každý ohováral a nenávidel. Ale to viem, že som sa správala hnusne a povýšenecky, no inak by to nebolo, ani keby som bola milá.

V prvom ročníku na strednej som si našla kamarátku, ktorá sa na mňa potom cez leto zo dňa na deň vykašľala, pretože som neutekala za ňou cez tretinu Slovenska, kde býva a ďalší deň do Maďarska.
Ja som bola veľmi naivná, ale uvedomila som si potom, ako zle som sa pri nej cítila. Stále sa mi smiala za to, ako vyzerám, stále si robila srandu zo mňa, že mám vyrážky (pri tom ich až tak veľa nemám) etc. A plus som sa kvôli nej prestala baviť s každým v triede, pretože ju nikto nemá rád a ona tiež neznáša každého, tak som začala aj ja...

Teraz sa spolu nebavíme a ohovára ma, kde príde. Ale nie je to jediné, čo ma trápi. Za ten čas sa mi veľmi znížilo sebavedomie a ani neviem, ako sa medzi ľuďmi v škole správať, necítim sa medzi nimi dobre, nie som vtipná, často trepnem hlúposť a podobne.

Priateľ aj môj tréner mi hovoria, že mi v škole len závidia a chceli by vyzerať ako ja (postavu nemám najhoršiu, venujem sa fitness, ale podľa mňa nie som nejaká krásna,ako mi hovoria oni dvaja) a preto ohovárajú. Mňa ale tie reči ničia a stále mám väčšiu nechuť tam byť.

Čo mám robiť, aby ma tak neohovárali? Chyba bola aj to, že som im povedala veľa o sebe a svojom vzťahu, ale to sa už skončilo. Aká je ešte vo mne chyba? Tam takmer každý každého ohovára, no mám pocit, že mňa všetci. Už neviem, čo mám robiť. Priateľ vraví, nech kašlem na nich, mňa to už ale ubíja. Prosím Vás o pomoc aspoň takto anonymne, dúfam, že sa nájde niekto, kto na to zareaguje.

Ďakujem

DontWorry

Tvoj problem je, ze sa prilis vo svojom zivote zaoberas tym, co si druhi o tebe myslia a kto co povedal. Ono bohuzial s tymto sa bude stretavat takmer stale. Aj ked nastupis na vysoku pripadne zacnes pracovat, mozno kolektiv bude lepsi, ale taka osoba sa môze vyskytnut aj tam a budes sa zozierat dalej lebo aj ona ti bude strpcovat zivot. Mala by si sa odosobnit od ludi, ktori ti nic do zivota nedavaju. Ano je to tazke ak este ta cakaju dva roky studia na strednej. Tiez som na gympli nemala dobrych spoluziakov, ale mna to ani netrapilo. Bola som rada ak skoncil den, sla domov a citila sa stastne pre tych ludi, ktori ma maju radi cize moja rodina, blizki priatelia..

V tvojom pripade je to tvoj priatel,obrat sa na neho, trav cas s nim. Mozno by nebolo odveci upevnit vztahy s rodinou. Predsalen su to rodicia ktori ta urcite maju radi.

A preco nemôzes byt s priatelom?

Agnes989

Zajdi k psychologicke, porozpravaj jej o sebe, ta ti bude vediet poradit ako sa spravat k druhym a v com je eventuelne tvoj problem.

NikA-28

Áno, ale s tými ľuďmi som každý deň a nie je v tej triede jediný človek, ktorému by som mohla veriť..dokonca aj tí,čo som im aspoň trošku začala veriť,sklamali..

A tak svinsky som sa správala najprv ja ku priateľovi a teraz vidím aké je to svinstvo všetko.

Neznášam ľudí a stále viac mi je lepšie samej niekde v kľude, bez ľudí, ktorých poznám, bez rodičov a brata (stále sa len hádame) a bojím sa, že sa z mňa stane introvert alebo čo..nechcem sa úplne uzavrieť do seba

Chcem byť s priateľom a ešte ani len to nemôžem a bojím sa o nás..

dalsi

priatel ti radi dobre. Kasli na to. Silny clovek nepotrebuje skakat, ako mu ini ludia piskaju. Kazdy ma iny nazor a kazdemu nevyhovies. Vzdy sa bude niekto citit ukrivdeny.

Najlepsie je to ignorovat a ludi, z ktorych mas zly pocit, vyhybat sa im. Skola je miesto, kde sa stretnu ludia, ktori by sa v normalnom zivote mozno nestretli. Ale ty sama mas na vyber, s kym budes travit svoj cas. Tak ho nemarni pri ludoch, s ktorymi sa citis zle, ale venuj ho ludom, co ta maju radi.

Vacsinou je to tak, ludia zavidia. Na Slovensku je to este take typicke, ako sa hovori, spravny Slovacisko aj chorobu zavidi....