Faloš všade naokolo

Príspevok v téme: Faloš všade naokolo
NikA-28

Dobrý deň všetkým,
potrebujem sa hlavne vyrozprávať a nemám nikoho, komu by som to mohla povedať. Bude to dlhšie, ale prosím Vás aspoň niekoho o pomoc. Okrem priateľa nemám nikoho (nie je to kvôli tomu, že mi niečo zakazuje). Ja som nemala nikoho už od začiatku. Každú jednu kamarátku, ktorú som mala, som časom stratila, alebo skôr zistila ako ma ohovárajú a klamú. Budem mať ešte len 17 a som v 2. ročníku na gymnáziu, ale stále je všetko rovnaké a pritom som sa už veľakrát zmenila a správala sa už rôzne. Už na základnej ma každý ohováral a nenávidel. Ale to viem, že som sa správala hnusne a povýšenecky, no inak by to nebolo, ani keby som bola milá.

V prvom ročníku na strednej som si našla kamarátku, ktorá sa na mňa potom cez leto zo dňa na deň vykašľala, pretože som neutekala za ňou cez tretinu Slovenska, kde býva a ďalší deň do Maďarska.
Ja som bola veľmi naivná, ale uvedomila som si potom, ako zle som sa pri nej cítila. Stále sa mi smiala za to, ako vyzerám, stále si robila srandu zo mňa, že mám vyrážky (pri tom ich až tak veľa nemám) etc. A plus som sa kvôli nej prestala baviť s každým v triede, pretože ju nikto nemá rád a ona tiež neznáša každého, tak som začala aj ja...

Teraz sa spolu nebavíme a ohovára ma, kde príde. Ale nie je to jediné, čo ma trápi. Za ten čas sa mi veľmi znížilo sebavedomie a ani neviem, ako sa medzi ľuďmi v škole správať, necítim sa medzi nimi dobre, nie som vtipná, často trepnem hlúposť a podobne.

Priateľ aj môj tréner mi hovoria, že mi v škole len závidia a chceli by vyzerať ako ja (postavu nemám najhoršiu, venujem sa fitness, ale podľa mňa nie som nejaká krásna,ako mi hovoria oni dvaja) a preto ohovárajú. Mňa ale tie reči ničia a stále mám väčšiu nechuť tam byť.

Čo mám robiť, aby ma tak neohovárali? Chyba bola aj to, že som im povedala veľa o sebe a svojom vzťahu, ale to sa už skončilo. Aká je ešte vo mne chyba? Tam takmer každý každého ohovára, no mám pocit, že mňa všetci. Už neviem, čo mám robiť. Priateľ vraví, nech kašlem na nich, mňa to už ale ubíja. Prosím Vás o pomoc aspoň takto anonymne, dúfam, že sa nájde niekto, kto na to zareaguje.

Ďakujem

dobreuzisback

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

NikA-28

Neviem teda ci vidis rok zalozenia temy a ci si cital aj to, ze som tu pisala , ze tieto veci nstastie uz nie su ako som tam pisala....viem dobre ze to robili lebo to robili tak aby som to pocula a robili to aj tie ktore si hovorili moja najlepsia kamaratka a pritom sa len tvarili a potom sa zo mna smiali :) stalo sa mi aj take ze si ten clovek nevsimol ze som sa vratila a na celu triedu zacal o mne rozpravat dost nepekne veci, cize ano - som si ista ze to robili ;) a asi evidentne nemali princezny a princovia nic lepsie na praci, len ma ohovarat :)))

naivny

Ako vieš, že Ťa ohovára júna, keď sa to deje za Tvojim chrbtom? Podľa mňa si veľa vecí berieš inak ako je a veľa negatívneho si len nahováras. Baby majú všeobecne bujnejsiu fantáziu. Ak ta ohovára ju dvoma vetami, Ty si tam do myslíš ďalších 10. To si fakt co o sebe myslíš? Ze nemajú iné na starosti len Teba a Ty si ten stred okolo ktorého sa točí väčšina tém? Tak si láskavo uvedom, že až na krajšiu postavu si úplne rovnaký človek ako všetci ostatní a ničím si nezasluhujes viac pozornosti. Podľa mňa si tu pozornosť na myslíš, lebo aj tréner aj priateľ sa Ti špeciálne venujú. Tak aby si vedela, väčšine ľudí v Tvojom veku sa nikto extra nevenuje. Takže ani Tebe nevenujú toľko reči, koľko si namýšľaš.

NikA-28

Hmmm co ja viem, tak myslim si, ze co sa tyka mna, ja som sa zmenila velmi, predtym som sa strasne trapila pre to co si myslia ostatni a nemala som ziadne sebavedomie a doslova som sa nenavidela, mala som tu na to tiez temu zalozenu Clovek bez charakteru (akurat som sa aj smiala vecer na tom, ake je to teraz vtipne citat :D ) no a teraz sice si myslim ze by mohlo byt to sebavedomie aj vyssie, ale uz sa citim celkom v pohode...

Frajera mam stale toho isteho, sice niektore problemy mame doteraz, ale da sa to zniest, skor mame problem, ze sme malo spolu, pretoze rodiny mame strasne a nemozeme k sebe chodit..ale uz si pomaly hladame byvanie :)

A co sa tyka rodiny a skoly, tak nakoniec studujem farmaciu, co by som nikdy nepovedala, kedze chemiu som predtym nevedela a neznasala :D ale nelutujem..prvy plan bolo zubarina, ale ako som videla co to vsetko obnasa, vzdala som to a som stastna..akurat doma bolo z toho strasne halo, rodicia sa hnevali vela sme sa hadali, ale uz je to take kludnejsie ako som uz tu, teraz idem do 3 rocnika :)

Celkovo si myslim, ze som spokojnejsia, aj uz ziviot je kludnejsi po tom, ako som si uvedomila, ze mozem okaslat kazdeho co si hovori a nepotrebujem ani kamaratky ziadne, ked tak mam len spoluziacky a tak, ale nic take ako bff abo co, takych som mala az az :D

NikA-28

Heej presne, ja som bola tiez s frajerom a kamosom a ovela lepsie mi bolo ako tam :D naco sa budem pretvarovat aka som kamaratka ked nie som xD

Kalgan1

Presne tak! A na stuzkovej som nebol ani ja. Nudne, trapne, falosne. Bol som s kamosmi a vtedajsou frajerkou na pive a bolo mi super :D

NikA-28

Ja som velmi rada ze tam uz nie som a nikdy by som neopakovala, nakoniec som ani na stuzkovej nebola :D ale ani mi to nechyba, fakt ako neprajem nikomu toto, mna tam deptal este aj triedny ucitel, ktory videl len zlu dochadzku a tie jeho hlupe tabulky brrrr fuj....ale fakt nestoji to vobec za to trapit sa ludmi co si myslia ze mozu vsetko, nech si rozpravaju co chcu, staci mat v zivote 1 cloveka, ktory taky nie je a da sa na neho spolahnut :))))

Kalgan1

NikA-28: Super, ze sa ti dari a mas sa dobre! Kazdemu mladsiemu hovorim, nech strednu neberie tak smrtelne vazne. Ale tak kazdy si tym prejsť musime. S odstupom casu to cloveku pripada az absurdne cela SŠ :D

NikA-28

Waau no odvtedy uz kolko casu preslo az mi to pride strasne divne :D ale pravda na strednej sa uz nikdy nezmenilo, len bolo horsie az v maturitnom rocniku som bola nonstop chora z nich...ale pravda odvtedy ako som si uvedomila ze im mozem okaslat tie ich hlupe namyslene hlavy co rodicia im len € strkaju do nich, zije sa ovela lepsie :)))) kiezby si to kazdy clovek, ktory si prechadza tymto ako ja vtedy mohol uvedomit a usetrit si tolko trapenia....