Vedlajšie účinky omega mastných kyselín (rybieho oleja)

Príspevok v téme: Vedlajšie účinky omega mastných kyselín (rybieho oleja)
Genesis

Chcel by som upozorniť na vedľajšie účinky preparátov obsahujúcich rybí olej, ktoré by len málo kto očakával. Netvrdím že sa objavia u každého ale u niektorých jedincov určite.

Jedná sa o:
1. búšenie srdca (heart palpilations)
2. vysoké mastenie pleti (oily skin)
3. vypadávanie vlasov (hair loss)

Ja osobne to mám vyskúšané na dvoch prípravkoch:
1. cemio omega 3000 forte (želatinová kapsula 1000 mg rybieho oleja na kapsulu)
2. Noventis omega 3 max (želatinová kapsula 1000 mg rybieho oleja na kapsulu)

Najprv som používal noventis 2 kapsule denne. Po zistení vyššie uvedených nežiadúcich účinkov som vysadil na niekoľko dní a problémy ustali. Opätovne som nasadil a opätovne sa vyskytli problémy. Opätovne som vysadil na pár dní a problémy opäť ustali. Keďže som myslel že to bude asi problém konkrétneho výrobku tak som zakúpil rybí olej cemio omega 3000 forte. Taktiež som začal užívať 2 tablety denne a opäť sa vyskytli vyššie popisované vedľajšie účinky. Začal som hľadať na nete (v angličtine) či sa niekto náhodou nestretol s podobným problémom a hold našiel som viacero prípadov kde rybí olej a rovnako aj ľanový olej spôsoboval mastenie pleti, vypadávanie vlasov a taktiež som našiel článok spájajúci rybí olej s búšením srdca.

Rovnaký problém mal aj môj brat, ktorému som cemio omega 3000 forte kúpil k meninám.

Je zvláštne že olej z tresčej pečene, ktorý mám z lekárne vo fľaši mi podobné problémy nerobí. Rovnako ako konzumácia rýb.

Píšem to tu preto, pretože niekto môže mať podobný problém a v živote by ho nenapadlo podozrievať suplementy obsahujúce rybí olej.

marlac

Ďakujem za príspevok od Genesis a Marosko. Beriem Prestárium na srdce a tlak. V snahe vylepšiť si zdravie, kúpila som si Omega 3 od Walmarktu.Po čase užívania 2-krát denne, mi začali vypadávať vlasy a bolieť okolo hrudníka. Pridali sa aj hnačky.Po prečítaní vedľajších účinkov som Omega3 prestala brať. Pomohlo.Napriek ,,chválospevom" na rybí olej, končím so známou radou - Aj dobrého veľa škodí!

Marosko-n

Za starších čias sa rybí olej s 3 omega kyselín v našich vnútrozemských krajinách používal nepravidelne ,len keď bol organizmus chorý a vyčerpaný. V našich pomeroch pri striedmej strave je dosť 3 omega oleja v orechoch, vajciach a inej strave. 3 omega olej je aj v rybách, ktoré máme konzumovať 1 x týždenne na doplnenie jodu 3 omrga a ostatných prvkov.
Veľa 3 omega matných kyselín spôsobuje potiaže pre nás vnutrozemských ľudí, tak ako píšete.
Lebo telo je zvyknuté ho prijať v malom množstve zo stravy a vo väčšom množstve sa presýti a doslova otrávi. Preto používať len obmedzenú krátku dobu priamy tekutý 3 omega olej !!!!!

JW

Rybí olej je aj čistý, "čapovaný". Je aj na recept, takže musí zodpovedať kvalite lieku. Tobolky omega 3 majú rôznu cenu, ale rovnaký objem, teda asi rôznu kvalitu a ten objem je niečím dopĺňaný....

jancika

ten norsky je fajn ja uzivam ale NORSK TRAN, tiez je tekuty, nesmrdi je s citronovou prichutou, potreboval som na znizenie choresterolu a pomohlo

Vajciak rybaci

Ja si potieram vajicka aj pipika rybym olejom,potieraj si aj ty cikulu rybym olejom.Ani vonavku nepouzivaj.Ryba je zdrava a ryba smrdi od hlavy.

Moireal

Olej z trescej pecene je najlepsi pre cloveka. V tejto forme mas idealne zlozenie omega 3 a 6,preto ti z neho nieje zle. Ale su aj ine vytazky z pecene aj ked tento je naj.