Je tu niekto koho strava vyliečila?

Príspevok v téme: Je tu niekto koho strava vyliečila?
Zmena2014

Nájde sa tu človek, ktorý zmenil stravu a môže s čistým svedomím povedať, že ho to vyliečilo? Ale naozaj, nie že sa mu objavili zase nové problémy. Cítim, že musím v mojom živote niečo zmeniť a rozmýšľam nad tým, že by som začala jedlom. Je veľa diétnych programov - vegetariánstvo, vegánstvo, vitariánstvo... ale neviem, ktorý je ten najvhodnejší. Nechcem sa dopustiť nejakej fatálnej chyby, ale vidím, že z jedla mám asi najviac problémov. Takže privítam každú dobrú skúsenosť.

salalalalala

chlieb podla mna vobec nie je treba, taky kupovany zdravy nikdy nebude. Treba sa vratit k zakladom, v ovoci a zelenine nemas tie alergeny, ktore si vypisala, takze nie je co riesit. Do polievky slize nedavam, ani som nikdy nedavala, robim huste - vela zeleniny, ked tak mixnem trocha nech je kremovejsia, alebo nastruham zemiak, a nakrajam zemiaky (klasicke, nie bataty, tie mi nechutia)

GoFruit

Zavislost na varenom jedle je ta najvacsia zavislost na zemi. Proste si zavisla na varenych skroboch, ked ti to nejde tak sa nenut, budes nestastna. O zmene stravy musis byt presvedcena, ze je to to najlepsie co mozes spravit. Ja casto ani neranajkujem alebos i dam stavy alebo smoothie.

Fleur-de-lis

barborka, no problém je, že to hotové čo kúpiš je už málokedy zdravé. Možno len potrebuješ systém, organizáciu. Môžeš si pripraviť viac keď máš čas a zamraziť...

Smoothies sú naozaj rýchle na prípravu.

Paleo chlieb je chlieb bez obilnej múky. Je z orechov a semien, vajíčok, zeleniny. Receptov je na nete veľa.

Sprav si hustejšiu polievku kde je viac zeleniny a cestoviny ti chýbať nebudú... Alebo si do nej nakrájaj sladké zemiaky (batát)

barborka020

Prosim co je to ten paleo chlebik? Ja mam ozaj malo casu na extra vyvaranie preto hladam moznosti kupovania potravin. Prosim poradte kde si mozem kupit nejake pecivo ktore neobsahuje psenicu; raz; kukuricu ani ryzu. Na to vsetko som totiz alergicka. A mlieko samozrejme tiez. V kazdej natierke je nejaky alergen. Som ozaj zufala. A do polievky si co date miesto slizov?

salalalalala

Smoothie - kludne aj 10 zrelych bananov, aspon jedna plna hrst spenatu (davam aj viac), jahody, maliny, cucoriedky, cernice, hocico, vela vody a mixnut. Alebo len tak kopec ovocia, ked nestiham ranajkovat doma (zoxidovane mi to uz velmi nechuti). Obedujem viacmenej v podobnom duchu, a vecera kadejake zeleninove polievky, zemiaky, ryza, kukuricne bzl cestoviny (to malokedy), zelenina.

Fleur-de-lis

barborka, je to o zvyku. Potrebuješ cestoviny a chlieb lebo si na to zvyknutá. Dá sa navyknúť aj na život bez toho :)

Ja som skôr paleo, a na raňajky omeletu so zeleninou, alebo kokosovo mandľovú "krupicu", smoothie, paleo chlebík... Možností nie je tak málo :)

barborka020

A co si date na ranajky napriklad? Aj ja potrebujem zmenu ale nedokazem to :( stale som hladna! Cim nahradite obilniny? Potrebujem chlieb, cestoviny... :(((

salalalalala

U mna surova strava/veganstvo. Nerobim este nic na 100%, ale uz teraz vidim velke zmeny. Snazim sa co najviac jest podla Raw till 4.