Kedy sa môže, nemôže vykonávať sekcia?

Príspevok v téme: Kedy sa môže, nemôže vykonávať sekcia?
evullka92

V 39. tt som prišla do nemocnice s kontrakciami každých 5 minut.Keď sa kontrakcie začali objavovať každú minutu a bola som otvorená na 4 prsty, dostala som epidural, lebo ma pripravovali na prirodzený pôrod, no žial po 45 minutach epidural prestal úplne účinkovať a druhá dávka nezabrala vôbec. Dieťa sa pýtalo na svet, bolo vidieť vlásky,no ostalo zakliesnené. Na základe toho som žiadala o vykonanie sekcie,ktorá mi bola lekárom odmietnutá bez akéhokoľvek vysvetlenia. Rodila som ďalšie 3 hodiny, pri čom som bola stále otvorená len na 8 cm i napriek tomu, že som dostala oxytocín. Pôrod bol nakoniec ukončený vytlačín dieťaťa pôrodnou asistentkou. Záverom prosím o informáciu, či bolo odmietnutie sekcie prípustné. Ďakujem

ni-ka

aj ja som rodila prirodzene, bola som aj dost otvorena,porod bol rychly,zial tiez sa syncek zakliesnil a nemohla som ho vytlacit...vraj som bola stale stiahnuta-asi svalstvo a tym padom bol priechod zuzeny a maleho som nemohla vytlacit...tiez som uz kricala ze chcem sekciu ale doktor povedal ze uz je neskoro na sekciu,kedze uz mu videl hlavicku,ze uz treba urychlene konat inak sa pridusi...nastrihol ma a pomocou kliesti ma doslova roztiahol a ked som poriadne zatlacila,konecne sa maly dostal von...

laura36

a najhorsie, ze pravdy sa nedovolas, ak sa nedajboze stane nestastie , ako mojej tete co rodila po 40-tke a lekar urobil takuto istu chybu aku pri tebe a inak zdrave dieta sa narodilo takmer pridusene s omotanou pupocnikovou snurou okolo krku a vdaka tomu uz dnes dospely muz neovlada svoje svaly a je cely zivot na voziku odkazany na matku, co mohol byt zdravy , keby vcas vykonali sekciu, lekar nikdy nie je vinny, vzdy ho ocistia od viny..A takychto tragedii je neurekom ...

5.5 elsa

evulka 92 ja som si istá že čo si človek nezaplatí tak to nemá jasne že oni rozhodujú keď si na štátnej klinike to by si na neštátnej nedovolili drzosť doktorov už nemá hraníc len všetko stojí peniaze a takto si s ľudmi pinkajú na tých štátnych klinikách a to sa netýka len takýchto záležitostí .....

laura36

a to nebol vykonany ani nastrih? akoze riskovali riadne, dieta zakliesnene 3 hodiny v porodnych cestach, tam proste nie je o com, to musi rychlo von, lebo hrozi velke riziko udusenia a nedokrvenia mozgu...nechapem. kamoska mala toto iste a v momente konali, rajsky plyn na tvar a rezali brucho okamzite, ked to neslo prirodzene. ja som mala nieco podobne, dietatko si zakiesnilo rucickou a neslo von a nechali ma dotrhat , lekar neskoro urobil narez, asi si nevsimol, ze sestry sa mi zvalili na brucho , aby dieta dostali von co nasjkor, no des...