Ako prebieha laparoskopia cysty?

Príspevok v téme: Ako prebieha laparoskopia cysty?
mocca

O tyzden mam ist na laparoskopicku operaciu cysty na vajecniku. Je vo velkosti 2.7mm. Kamoska ktora bola na laparo tiez pred dvoma rokmi povedla ze ma budu robit z dola cez posvu aj cez brucho a ze po operacii budem mat asi dva dni zavedeny nejaky dren ci co. A ze ten mi bude odvadzat krv a vylucky z rany po operacii. Je to pravda? Lekar mi len povedal tolko ze budem v plnej anesteze a o tri dni pojdem domov a ze budem mat len zopar vpichov v bruchu ale o dreni nic nespominal. Sa bojim. Prosim bola tu niektora na tom a je to pravda co povedala kamoska? Co ma vlastne caka? Dakujem za odpovede.

2354Ivona

Mam za sebou laparoskopiu tiez som sa velmi bala robili mi ju asi pred dvoma rokmi no nic prijemne strasne bolesti po operacii a este k tomu po anesteze citit bolest do pol pasa akoby svalovka potom to prejde po par dnoch ale bolesti som mala dost velke po operacii po nejakych 4dnoch tobuz bolo lepsie a este aby to nebolo malo tak v ten cas este prepukla chripka v nemocnici tak k tomu este poriadna chripka a horucky takze domov som isla asi po 6, dnoch...drzim palce vsetkym

anyke26

ahoj,ja mam tiez cystu na vajecniku asi 3 cm,operacii sa asi nevyhnem,lebo mam bolesti,strasne sa bojim,som psychicky na dne,este cakam ci je zhubna,alebo nie,zatial neviem,ci laparoskopicky,lekari o tom rozhoduju,co a ako.

zeleny had

uf tak neviem ako prebieha ale tu drenaz ti asi daju ked tam mas cystu ktoru ti odstrania a rana ktora ti po nej ostane sa bude musiet cistit od krvi a iných ranovych vyluckov takze hej drenas asi budes mat. Je to trosku neprijemne ako ktorej ale su aj horsie veci. Ak si este panna tak ta budu robit len cez brucho a ked uz niesi tak aj cez posvu. Anesteza uplna a ak bude vsetko bez komplikacii tak po dvoch troch dnoch ta pustia domov. Ak nieco chces vediet pytaj sa svojho lekara nie kamosiek. Tie niesu studovane medicky. Mozu ti narozpravat kadeco a zmiast ta ci vystrasit.