Doplnky stravy, vitaminy atc

Príspevok v téme: Doplnky stravy, vitaminy atc
tonyhawk258

ahojte, tusim ze takych tem je tu uz dost, ale rad by som Vas aj tak poprosil o nejake zhrnutie a vase skusenosti, ktore doplnky stravy su najlepsie, s ktorymi mate ozaj len dobre skusenost, bol mi odporuceny napr. rakytnik, asvaganda, hliva ustricova, nechcem to zase prehanat, preto by som rad vedel co ma ozaj nejaky vplyv na organizmus, dakujem za rady =)))

RNG

Coho ale nedostaneme dost z jediel pri beznej strave su
selen jod, zinok vitaminy C E D-3 a K-2, mikrovlakniny a probiotika a to odporucam kazdemu si doplnit podla najnovsich vedomosti, nie podla starych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa lekari tak krcovito a spiatocnicky drzia dosial, cest vzacnym vynimkam.

RNG

Cistenie tela sa robi enzymaticky v prvom rade, tj branim enzymov, potom absorbcne, tj branim roznych absorbentov, , vcitane roznych zmesi mikrovlaknin
a tiez chelacne, kde sa podla typu zamorenia pouzivaju rozne latky.
Na precistenie pecene je samozrejme protokol dr Berksona a mnozstvo mikrovlaknin, co do seba tu zamorenu zlc z pecene nasiaknu a vynesu von, inac by sa v crevach znovu absorbovala aj s tym zamorenim v nej.
Betain HCl je dobry zdroj kyselin pre ludi, co maju malo kyselin, co sa prejavuje kvasenim v zaludku a palou. Davka je podla potreby s vacsim jedlom od 600 az do 1800 mg pre tych, co im parietalne bunky poskodene napr zaludocnou chripkou nevylucuju dostatok kyselin, pre co jedlo v zaludku kvasi a hnije. A samozrejme sa poriadne ani nenatravi, tj nevies z neho absorbovat vsetky potrebne ziviny, co sa nakoniec prejavi po case stovkami roznych zdravotnych problemov, od poruch regeneracie, imunity, tvorby energie a dokonca aj nervovymi problemami.
Travenie si treba v prvom rade napravit!!!

olinkaa

ano ivka v tomto mas uplnu pravdu! ja sem chodim uz roky, ale stale mam v tom zmatok... nevyhoda je pri tych doplnkoch ozaj v tom, ze sa nemame kde dozvediet spravne davkovanie a kombinaciu... sme tu len odkazani na to, co nam poradi RNG, ty, alebo este par osvietencov. ja napriklad uzivam protokol dr. berksona, zaroven aj triphalu, betain tri krat denne(co mi ale evidentne nestaci, lenze neviem kolko smiem max.uzivat), okrem toho rano nalacno gluten defense, na obed pankreatin a rano a vecer oreganovy olej, raz tyzdenne lecitin a vecer psylium a probiotika...
no nemam z toho dobry pocit, ale toto vsetko potrebujem, este stale nie som v pohode, objednala som si este aj serapeptazu a extrakt z olivovych listov, musim sa uplne precistit a zbavit alergii.. no neviem...

Ivka 1

Kvalitné prírodné doplnky výživy - organického zloženia môžu byť nápomocné pri rôznych ochoreniach.Oveľa dôležitejšia je však prevencia.Pri liečbe ochorení sú potrebné lieky,pri prevencií pred vznikom ochorení,stačí zdravá strava + kvalitnými doplnkami výživy doplniť to, čoho je v ovocí a v zelenine bohužiaľ nedostatok.Zloženie kvalitných prírodných doplnkov výživy by malo byť v takom vyváženom pomere,aby doplnky mali účinok a organizmus ich dokázal vstrebať(zúžitkovať) v čo najväčšom množstve.Ľudia si veľmi často nakúpia viacej druhov doplnkov výživy, bez znalosti ako a s čím sa môžu kombinovať ,kedy a v akom množstve ich užívať.Často krát v tom majú obrovský chaos - viď niektoré príspevky aj na tomto fóre. Takýmto spôsobom si môžu skôr ublížiť ako pomôcť.Hoci práve pri doplnkoch výživy by malo platiť : "Ak nepomôže, tak nech aspoň neublíži".

odpovedam

ked ma tato spolocnost svoj pristroj, tak je jasne, ze si nebude robit antireklamu v podobe vysledku, ze "doplnky nefunguju" :-) vacsina doplnkov stravy ucinky nema. a uz vobec nie tie, ktore maju v jednej tablete napchate vsetky vitaminy a mineraly.

edward6612

Ak sa môžem zapojiť do debaty, ja osobne a moje okolie máme veľmi dobrú skúsenosť s jednou značkou a ich vlajková loď čo sa týka výživy je synergický reťazec cca 30 látok, ktorý sa užíva s Omega3 z krylla, vstrebateľnost je až 98%, nepoznám podobný produkt :-) Priaznivo vplýva na 9 funkcií organizmu. Navyše táto spoločnosť má aj zariadenie, vďaka ktorému si vie človek zistiť, či jeho doplnok výživy je skutočne funkčný, alebo iba vyhadzuje peniaze :-)

0vecka

2 ivobrick v podstate mas pravdu akurat ze toto sa neprejavi za tyzden... :) imho sisi to cele nahovoril... tyzden mozes kludne ficat na hranolkach avyprazanych reznoch...

ivobrick

Skus jest cely tyzden len vyprazane jedla, sackove polievky a fastfoody a bud stale zavreny v nejakom priestore.
Druhy tyzden skus jest vyvazenu stravu ako ovocie, zelenina moze byt aj surova aj nejake to maso, syry jogurty, ryby, a varene (zemiaky ryza) nie velmi mastne veci + chod von.

Potom sa vrat a napis aky to malo vplyv na tvoj organizmus.

(mne teda moj stary system moc nedal stale unaveny, rozbity, chcelo sa mi spat, furt zima a chory..
Po novom furt beham hore dole a energie mam na rozdavanie)

Nepotrebujes nejake doplnky ked mas vyvazenu stravu a nic ti vyslovene neni.

0vecka

ak nemas nejaky zdravotny problem tak su ti doplnky nanic... zbytocne vyhodene peniaze s vynimkou mozno nejakych specialit ako je jod ktory je ale napr v soli...

ivonka133

presne tak, informácie treba hľadať niekde inde. Ale jednoznačne ak už chceš kupovať nejaké vitamíny zameraj sa na užívanie jedeného vitamínu v jednej tabletke. Učinok je jednoznačne lepší.