Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

anjelik *

Vidíš, presne som vedela, že takto zareaguješ. :o) Nechcela som vyvolať hádku, len ti a aj ostatným ukázať, že niektoré veci sú príliš zložité a pre ľudský mozog nepochopiteľné. Preto nie sú vedecké knihy o tom, čo je duša, kedy život v tele začína. A že niektoré myšlienky tak nechtiac spadajú do kategórie *dogmy*, ale nijak to neznamená, že nie sú pravdivé a že sa nezakladajú na hlbokom poznaní. Ak by si bola sama k sebe úprimná, tak by si priznala, že nemáš ani len šajnu, čo by si mi tak odpovedala. Pretože si sa s tým nikdy nestretla a nikdy ťa ani len nenapadlo nad tým uvažovať. To neber ako odsúdenie, len konštatovanie. :o)

PKVm

indy, ani chirurg, ktorý operuje srdce, nemusel nikdy sám zažiť chorobu srdca, aby vedel, že robí dobrú vec

Ak necháš žiť, nikdy sa nezmýliš. Si pred rozhodnutím, ktoré poznačí celý tvoj život. Aj potrat nielen dieťa je na celý život. Možno sú dievčatá, ženy, ktoré boli na potrate a nevidno na nich, že by prežívali nejakú traumu. Možno naozaj neprežívajú, ale môže to prísť neskôr. Možno sa zdá, že sa netrápia, ale v skutočnosti pred tým utekajú a potláčajú to. Každá žena je iná, každá inak reaguje. Unesieš následky toho, čo sa chystáš urobiť? Raz budeš mať 30, 40, 50 rokov - vieš si to predstaviť? Myslíš si, že vtedy sa nebudeš dívať na celú tvoju terajšiu situáciu z iného pohľadu?

Potratom pretrhneš vzťahy, ktoré viažu aj iných z rodiny k tomu malému. Neprídeš len o dieťa, ale tvoji rodičia o vnúča, tvoj brat/sestra príde o synovca/neter, tvoji starí rodičia o pravnúča. Nenájde sa medzi nimi niekto, kto by sa tomu dieťaťu potešil, podporil ťa?

indy223

Nepribudne, aj keby to tak je.Už len kvôli tomu že niektorí ludia mi povedali ich vlastný názor či už bol za potrat alebo proti, ale našli sa aj takí čo im nerobilo problém mi nadávať.Už tu odomňa nepribudne žiadne fórum nech je o hocičom

Slobodna

Milý Anjelik, žiadne odpovede ti nedám, pretože ani ty si mi ich nedala. Tvoj jediný zámer je vyvolať hádku a dokázať silou mocou, že si najmúdrejšia ale opakujem, nemáš žiadne logické argumenty. Dávaj si na to pozor pretože si sama sebe protirečíš.

anjelik *

Teraz odpovedáš ty. Nie ja. :o) A pekne porade, nech v tom nie je zmätok. Nebavíme sa o tom, čomu verím ja. Ja chcem tvoje odpovede.

Slobodna

Takže ty veríš na dušu (ktorej existenciu len tak mimochodom pripustili nedávno aj vedci) a tvrdíš, že plod v tele matky ju nemá???

anjelik *

A ak by si teda dovolila, spýtam sa niečo ja teba a možno dospejeme k tomu, prečo nie je vedecky zmapované, čo je život a kedy začína. Kto si? Kde si? A čo ty považuješ za život a čím sa podľa teba prejavuje? Kam sa v noci strácaš a prečo sa ráno prebúdzaš? Ako si vedecky vysvetľuješ, že si sa narodila a kde teda presne si bola v momente zrodenia sa? Čo sa s tebou udeje po smrti? Keď sa na seba pozeráš v zrkadle, kto sa pozerá? Si myslím veriaca, tak mi povedz, čo je duša? Je Boh? A vysvetli mi to presne a vedecky a poskytni mi aj dôkazy. Akú formu má duša? Je to niečo viditeľné, niečo vážiteľné, niečo merateľné? Lebo iba tak to môže existovať podľa teba. Keďže veda je snáď o tom...presnom meraní a pozorovaní a pokusoch a záznamoch. Čo je podľa teba emócia? Chutí to, smrdí to, má to rozmer? Miluješ niekoho? Ako to dokážeš? Čím to zmeriaš? Decimálka? Ok, máš šancu, prejav sa. :o)

Bonusová otázka: Prečo si tu? A nemyslím tým toto fórum, ale presne túto planétu a tento svet.