Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

Nefi

LAXMI palec hore :)
Myslím, že títo chlapi, čo tú píšu sú zakomplexovaní "postarší" synčekovia bývajúci ešte pri svojej mamine, ktorá za nich všetko robí a oni sa tu vystatujú ako to má byť. :) Nulové skúsenosti, nulová empatia a nulový život...nič v zlom, samozrejme, chlapi :) Ale ženy sú predsa len stvorenia, ktoré potrebujú radu od iných - potrebujú preberať, rozoberať a pod. Proste sú inak nastavené. Ale chlapi, ktorí visia tu na nete a reagujú na každú tému, tak to snáď ani chlapi nie sú :D
Jednoduchá logika - ak ide bývať chlap k žene, ktorá má vlastný byt a spláca si za neho hypo - spláca si ho sama, lebo je to jej byt. Ak ide bývať žena ku chlapovi - to isté...náklady na energiu, jedlo a pod. napoly, samozrejme. Už len to, že niekto príde bývať ku niekomu a pomôže mu s týmito nákladmi je pre neho plus. Nehovoriac o tom, že pri chlapoch sa míňa na jedlo značne väčšia časť financií (vlastná skúsenosť), ale prispievam napoly, lebo ho mám rada. Tak ako si on môže povedať, bude u mňa bývať, lebo chcem byť s ňou a mám ju rád ( a ešte mi bude platiť polku za výdavky, poprace, navarí :D ). Keď sa zoberú, tak začne buď žena splácať hypo, alebo sa dohodnú tak, aby bolo dobré pre obe strany a bol ich byt spoločný fifty-fifty. Láska je láska, ale keď ostane jeden bez peňazí, bez bytu a pod., alebo druhý a láska odíde, pomôže mu iba to, čo má (čo si našetril, akú má nehnuteľnosť a pod.)
Ale nechcem myslieť nato, čo bude, keď chlapi budú zmýšľať podobne ako autor témy aj pri materstve so svojou polovičkou. Chúďa žena. Toto si však chlapi nikdy neuvedomia, lebo nie sú ženy, ale proste chlapi a nikdy to nezažijú. Ale poznám výnimky a viem, že gentlemani ešte nepomreli, avšak ich populácia klesá. :(

baradu

bezne naklady na prevadzku zdielajte na polku, hypoteku si plat sam.
a ak chces, aby na hypo platila aj partnerka, vyries nejak spoluvlastnictvo. inak nie je dovod, aby ti ona platila za tvoj byt. ano, z hladiska ekonomického bude ona vlastne platit menej ako by mala, ale na druhej strane, ked sa rozídete, mozes ju s kludom poslat prec.
aj nezavislost ma svoju cenu.

LAXMI

A niektori muzi su vychovavani, ze vsetko sa samo urobi a potom z nich vyrastu taki lemravi, vypocitavi mrochtaci, ale keby mali vsetko robit sami, tak za prve nevedia ani caj urobit a za druhe by boli uz pri prvom strasne unaveni :D

Ty, co mas furt s tym zadarmo? Tebe z toho normalne hrabe. Mal by si si uvedomit, ze sam pozadujes to, co odsudzujes a sam nedokazes dat a ponuknut to, co vyzadujes a kvoli tomu si sa tu zacyklil vo svojich komplexoch.
To ty cakas, ze ti vsetko spadne z neba a zadarmo.

sssm

Mesacny princ,

ono je to sposobene hlavne vychovou. Mnohym zenam sa odmala klame ze su vynimocne a ze si zasluzia vsetko zadarmo a ze nemusia nicrobit a potom z nich vyrastaju take lemrave, vypocitave mrochty.

LAXMI

Na tvojom mieste by som cusala a zaliezla do kuta, mesacny chudak, lebo ty voci tej svojej kralovnej kalkulujes najviac.
Ale hubu mas plnu nezistnej lasky :D a stara chudera, jaj sorry - kralovna :D , sa o teba musi starat.

Mesačný princ

LAXMI - obozretnosť = nedôvera!

Vo vzťahu dvoch milujúcich ľudí nič také ako kalkul či obozretnosť nemá čo robiť. A možno som naivný, ale radšej bude naivný, ako mať vo svojej blízkosti človeka, ktorý by mi nedôveroval, Alebo by bol obozretný.

A moja mama je kráľovná, zabudla si? Má toho toľko, že teba sa o takom niečom ani snívať nebude :)