Aké hrnce si kúpiť?

Príspevok v téme: Aké hrnce si kúpiť?
mattatka1

Ahojte. Bývame v rodičovskom dome, po svokre, tak pomaly inovujem okrem nábytku aj vybavenie domácnosti. Mám ešte staré komunistické hrnce po nej, ale chcela by som koneče kúpiť nové. Chcela by som do toho zainvestovať, ale nie zas tisíce. Chcem aleporiadne hrnce, lahko udržiavané s dlhou životnostou. Poradíte mi aké? bola som v tescu a majú tam hocijaké, neviem si vybrat, uz davno som sa presvedcila, ze najdrahsie neznamena najkvalitnejsie. V akých hrncoch varíte? dakuejm za kazdy tip.

321123

no nevyjadrila si sa dost jasne? o ake hrnce ti ide - zdravotne nezavadne, alebo prakticke? lebo tie prakticke - dvojite dno, teflon atd. - tak v tych sa nepripali, jedlo ostava dlhsie teple atd. ale su na druhej strane zdravotne zavadne.
tie nezavadne, to su hrnce klasicke s bielym smaltom. ja mam doma aj take aj take, najradsej varim v tych smaltovanych, kedze vela viem o tom, co za svinstvo su tie teflonove a kovove. ale niekedy ich pouzijem, ked sa velmi ponahlam alebo nemam cas pri hrnci sledovat ci sa to nepripali.

ni-ka

to sa neda takto napisat...kvalitne su liatinove alebo teflonove-nic sa nepripali,robim v nich omacky,privarky a da sa v nich aj vyprazat...
v smaltovanych robim polievky,ale nie mliecne,tie sa vzdy chytia odspodu, potom slize pod polievku, alebo cestovinu...
v lidli mavaju dobre hrnce...uz som si par pokupila a som nadmieru spokojna
a nad starymi hrncami po svokre neohrnaj nos,tie hrnce su vecne,uvidis ako dobre ti posluzia :-)
a mimochodom nezahadzuj stare hrnce-ja mam odlozene starsie na varenie napr.zemiakov v supke-aby sa mi nenicili nove hrnce...

matway

Bez tuku sa varí na hrncoch Zepter, ale tie ti vyžmykaju peňaženku. Pamätaj na číslo18/10,nerez,tie pri varení neuvolnuju nebezpečné kovy. A pri tých tukoch náhrada bude olivový olej.

mattatka1

A ešte som zabudla dodať, že uplne super by boli hrnce kde sa da varit bez tuku, len neviem, ci take vobec sú. :)